Виконання у 2005 році Плану дій Україна – ЄС
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
2.1. ПОЛІТИЧНИЙ ДІАЛОГ ТА РЕФОРМУВАННЯ Забезпечення прав людини 11 квітня підписано Європейську конвенцію про відшкодування збитків жертвам насильницьких злочинів, готується пакет документів щодо її ратифікації 20 квітня Урядом затверджено заходи про реалізацію Концепції забезпечення захисту законних прав та інтересів осіб, які потерпіли від злочинів, на 2005 – 2006 рр. (розпорядження Кабінету Міністрів № 110) 31 травня Урядом прийнято рішення про доцільність підписання Декларації про дружнє врегулювання у справі “Гонгадзе проти України”, що розглядається Європейським Судом з прав людини (розпорядження Кабінету Міністрів № 169) 29 серпня підписано Конвенцію про захист осіб у зв'язку з автоматизованою обробкою персональних даних та Додатковий протокол до неї, готується пакет документів щодо їх ратифікації 31 серпня надано повноваження Постійному представнику України при ООН на підписання Факультативного протоколу до Конвенції проти катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження і покарання (розпорядження Президента України № 1155) 7 вересня Верховною Радою у першому читанні прийнято проект Закону „Про внесення змін до деяких законодавчих актів” (щодо забезпечення права засуджених і осіб, які тримаються під вартою, на листування з Європейським судом з прав людини)
2.1. ПОЛІТИЧНИЙ ДІАЛОГ ТА РЕФОРМУВАННЯ Реформування системи правоохоронних органів 23 травня утворено Міжвідомчу комісію з питань реформування правоохоронних органів, яка готує пропозиції щодо удосконалення системи правоохоронних органів, з урахування міжнародних норм і стандартів (Указ Президента України № 834)
Основні показники економічного розвитку ВВП * Промислове виробництво* Доходи зведеного бюджету (у % до ВВП)** Видатки зведеного бюджету (у % до ВВП)** Індекс споживчих цін (серпень до грудня 2004 р.)* Прямі іноземні інвестиції (млрд. дол. США) (на 01.07.05) Експорт товарів** Імпорт товарів** Сальдо зовнішньоторговельного балансу (млрд. дол. США) (на 01.07.2005 р.) 3,5% 32,7% 6,7% 9,1 24,3% 1,9 2,8% 7,6% Січень – серпень* 2005 р. Січень – липень** 2005 р. 31,3%
2.3. ТОРГІВЛЯ, РИНКОВІ ТА РЕГУЛЯТОРНІ РЕФОРМИ Зона вільної торгівлі Квітень - розпочато роботу щодо перегляду дослідження економічних передумов укладання Угоди про зону вільної торгівлі між Україною та ЄС створено Українську частину робочої групи з підготовки матеріалів для проведення дослідження на тендерній основі визначено незалежного експерта з проведення перегляду (“Центр європейських політичних досліджень”, м. Брюссель) Україною та ЄС погоджено технічне завдання проведення роботи, досягнуто домовленості, що незалежні експерти завершать дослідження до кінця грудня ц.р., у січні 2006 р. проведуть офіційну презентацію результатів дослідження Питання розглядалося під час засідання Підкомітету Україна – ЄС “Торгівля та інвестиції” (22.07.2005 р.)
2.3. ТОРГІВЛЯ, РИНКОВІ ТА РЕГУЛЯТОРНІ РЕФОРМИ Дослідження впливу розширення ЄС на Україну 3 серпня Європейській Комісії надіслано пропозиції щодо формату та змісту оцінки впливу розширення ЄС на торговельні відносини України і держав – членів ЄС Проведено обмін статистичними даними, базуючись на яких експерти здійснюють загальну оцінку впливу розширення ЄС 22 вересня спільне обговорення питання впливу розширення ЄС проведено під час засідання підкомітету Україна – ЄС “Торгівля та інвестиції” Міністерство економіки разом з іншими органами виконавчої влади продовжує роботу з оцінки: - доступу української продукції до ринків розширеного ЄС (у т.ч. у металургійній, хімічній, фармацевтичній, приладо- та машинобудівній галузях, у галузях сільського господарства, харчової промисловості, електроенергетики) - впливу на торговельні відносини запровадження технічних бар’єрів у торгівлі, поширення дії інструментів торговельного захисту (зокрема антидемпінгових заходів) на український імпорт до нових держав – членів ЄС - втрат від денонсації угод про вільну торгівлю між Україною та країнами Балтії, а також майбутнього вступу до ЄС Болгарії та Румунії Готуються попередні висновки щодо впливу розширення ЄС на торгівлю України та держав – членів ЄС для обговорення питання під час засідання Комітету Україна - ЄС (19 жовтня 2005 р., м. Київ)
2.5. ТРАНСПОРТ, ЕНЕРГЕТИКА, ІНФОРМАЦІЙНЕ СУСПІЛЬСТВО ТА НАВКОЛИШНЄ СЕРЕДОВИЩЕ Енергетика 21 липня Урядом визначено підготовчі заходи щодо будівництва нових енергоблоків Хмельницької АЕС (включаючи проведення державної екологічної експертизи, державної експертизи ядерної та радіаційної безпеки підготовлених проектів, консультацій з сусідніми країнами щодо наслідків введення в експлуатацію енергоблоків, а також громадських слухань з цих питань) (розпорядження Кабінету Міністрів № 281 – р) 7 липня Уряд затвердив заходи з виконання Програми “Українське вугілля” на 2005 рік 7 вересня Верховною Радою ратифіковано Гарантійну угоду між Україною та ЄБРР щодо модернізації після завершення будівництва енергоблоків ХАЕС та РАЕС (Закон № 2817) 7 вересня Верховною Радою ратифіковано Угоду між Україною як гарантом та Європейським співтовариством з атомної енергії як Кредитором стосовно Угоди про механізм надання позики для підвищення безпеки енергоблоку № 2 Хмельницької АЕС та енергоблоку № 4 Ровенської АЕС (Закон № 2818) Ядерна безпека Законом України про Державний бюджет України на 2005 рік передбачено видатки Мінпаливенерго по бюджетній програмі „Внесок України до Чорнобильського фонду “Укриття” на реалізацію програми SIP” у сумі 34687,0 тис.грн. 28 квітня підписано Угоду між Кабінетом Міністрів України та Європейським співтовариством з атомної енергії про співробітництва у сфері мирного використання ядерної енергії У травні під час проведення Конференції донорів (м. Лондон) досягнуто домовленості про залучення 220 млн. дол. США для наповнення фонду SIP 27 липня Урядом подано на ратифікацію Верховної Ради Додатковий протокол до Угоди між Україною та Міжнародним агентством з атомної енергії про застосування гарантій у зв'язку з Договором про нерозповсюдження ядерної зброї
Схожі презентації
Категорії