X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
ВІДОМІ ПОДОЛЯНИ

Завантажити презентацію

ВІДОМІ ПОДОЛЯНИ

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ВІДОМІ ПОДОЛЯНИ В ІСТОРІЇ НЕЗАЛЕЖНОЇ УКРАЇНИ

Слайд 2

ЛЕСЯ УКРАЇНКА Красо України, Подолля! Розкинулось мило, недбало! Здається, що зроду недоля, Що горе тебе не знавало!

Слайд 3

Подільська земля щедра талантами. На теренах Хмельницької області народилося багато відомих людей. Це і письменники, і художники, і співаки, і артисти, і музиканти, і … Цей перелік неможливо закінчити, тому що кожен з нас - це частинка Хмельницького, і кожен з нас – це майбутній талант, нехай маленький, дивний або незвичайний, але талант! На наступних слайдах представлені відомі постаті, Батьківщина яких – Хмельницький! Подільська земля щедра талантами. На теренах Хмельницької області народилося багато відомих людей. Це і письменники, і художники, і співаки, і артисти, і музиканти - цей перелік неможливо закінчити, тому що кожен з нас - це частинка Поділля, і кожен з нас – це майбутній талант, нехай маленький, дивний або незвичайний, але талант! На наступних слайдах представлені відомі постаті, Батьківщина яких – Хмельниччина!

Слайд 4

Багата Хмельниччина на науковців. Чи знали Ви, що наш співвітчизник увійшов в історію як фундатор української школи гіроскопістів, або те, що наша Батьківщина є рідною і для історика, який ґрунтовно вивчав ранньосередньовічний побут слов’ян ? Наука

Слайд 5

Приходнюк Олег Уродженець Хмельницького 1941 року, український археолог, доктор історичних наук, провідний науковий співробітник Інституту археології НАН України, Лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, дослідник старожитностей слов’янського часу.

Слайд 6

Основні наукові інтереси Олега Михайловича були зосереджені на вивченні ранньосередньовічної історії слов’ян та їх взаємовідносин з тюркомовним населенням Європейського степу. Усі наукові праці вченого відзначаються фундаментальністю. Вони містять не лише публікацію ретельно опрацьованих археологічних матеріалів та результати прискіпливого вивчення історичних джерел, але і ґрунтовне осмислення відкритих ним археологічних явищ та їх інтерпретацію в контексті європейської історії. Пішов з життя Олег Михайлович на 64-му році після тяжкої невиліковної хвороби, назавжди залишившись у серцях колег, учнів, друзів.

Слайд 7

Михайло Павловський Михайло Антонович увійшов в історію як фундатор української школи гіроскопістів, видатний учений у галузі механіки, засновник і перший декан факультету авіаційних і космічних систем. Він залишив слід як видатний політичний та громадський діяч, полум'яний борець за справедливість. Він був Народним депутатом України, головою Київської міської організації.

Слайд 8

Професор, доктор технічних наук, доктор економічних наук, Заслужений діяч науки і техніки України, академік Академії технологічних наук України, академік ряду міжнародних академій. Творець навігаційних приладів і комплексів. Автор понад 450 друкованих праць. Підготував 12 докторів наук і понад 50 кандидатів наук. Має 80 винаходів. Заслужений діяч науки і техніки України, лауреат двох Державних премій. На жаль, цей видатний подолянин помер у 2004 році та був похований на Байковому кладовищі.

Слайд 9

Політика Щоб стати видатним політиком потрібно докласти чимало зусиль – самовдосконалюватись, прагнути нового. Поділля багате на таких людей.

Слайд 10

Олександр Руцькой Цей подолянин – російський громадський і політичний діяч, Герой Радянського Союзу з врученням Ордену Леніна, має Орден Червоного Прапору та Орден Червоної зірки.

Слайд 11

Олександр Володимирович народився в сім’ї військового. У своїй політичній кар’єрі він обіймав не останні посади – був першим і останнім віце-президентом Російської Федерації, а з 1996 по 2000 рік був губернатором Курської області.

Слайд 12

Василь Шпак Василь Федорович, народившись у Віньковецькому районі Хмельницької області став Народним депутатом України, членом Комітету верховної Ради з питань бюджету, а також секретарем групи з міжпарламентських зв’язків з Німеччиною.

Слайд 13

Література Література

Слайд 14

Гірник Павло Самобутній український поет родом із Хмельницького. Лауреат літературних премій імені Андрія Малишка, імені Павла Усенка, імені Павла Тичини. Він удостоївся і однієї із найвищих державних нагород - 2 березня 2009 року йому присуджено Національну премію України імені Тараса Шевченка за книгу віршів «Просвітається».

Слайд 15

Ігор Байдак Український журналіст, краєзнавець, поет, фотограф, колекціонер. Автор п’яти поетичних збірок і відомих на всю Україну краєзнавчих путівників. Член Національної спілки журналістів України та Хмельницької міської літературної спілки «Поділля». Лауреат Хмельницької міської премії 2006року в галузі історії, культури та мистецтва імені Богдана Хмельницького.

Слайд 16

Василь Горбатюк Видатний український письменник, що народився на Поділлі. Член Національної спілки письменників України. Відповідальний секретар Хмельницької обласної організації Національної спілки журналістів України. Лауреат Хмельницької міської премії імені Богдана Хмельницького, обласної премії імені Микити Годованця. У 2003 році став дипломантом Всеукраїнського конкурсу на краще оповідання «Що записано в книгу життя».

Слайд 17

Микола Магера Відомий український письменник, автор більш ніж 30 книжок, почесний громадянин м. Дунаївці, лауреат Хмельницької обласної премії імені Т. Г. Шевченка, премій імені Мелетія Смотрицького, Богдана Хмельницького. У 2008 році отримав орден «За заслуги». На жаль, цього самобутнього письменника не стало, проте він завжди буде живий у своїх творах і в серцях читачів.

Слайд 18

Федунець Микола Цей письменник народився в селі Сушівці Білогірського району Хмельницької області. Закінчив факультет журналістики Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка. Лауреат обласних літературних премій імені Тараса Шевченка та імені Володимира Булаєнка, Хмельницької міської премії імені Богдана Хмельницького.

Слайд 19

Медицина Лікар. Ця професія є однією з найголовніших, адже саме ці люди рятують тисячі життів. Тому вони прославили Хмельниччину.

Слайд 20

Святослав Федоров Святослав Миколайович, народившись у Проскурові, є всесвітньовідомим офтальмологом, очним мікрохірургом, професором, доктором медичних наук. Він вперше в світі здійснив операцію з лікування глаукоми. Ця велика людина загинула у 2000 році в результаті авіакатастрофи. В його честь названі клініки, медичні центри, вулиці, збудовані пам’ятники та монументи.

Слайд 21

У 2002 році на міжнародному конгресі офтальмологів у Лос-Анджелесі Федоров був названий найвидатнішим офтальмологом XX ст.

Слайд 22

Анатолій Суходоля Цей подолянин – справжня гордість нашої області. Головний хірург управління охорони здоров’я Хмельницької області, декан факультету післядипломної освіти лікарів Вінницького Національного медичного університету імені Пирогова, доктор медичних наук, професор, кавалер ордена “За заслуги” ІІІ ступеня, Заслужений лікар України.

Слайд 23

Анатолій Іванович - автор 15 авторських свідоцтв та патентів на нові методики операцій, способи лікування хірургічної патології; опублікував свої дослідження та результати багаторічної кропіткої праці у понад 140 наукових роботах, що були надруковані у журналах та збірниках. Найвищі державні нагороди, якими пишається професор Анатолій Суходоля, тьмяніють у порівнянні з тисячами слів вдячності за врятоване життя та змогу повноцінно існувати.

Слайд 24

С П О Р Т Серед наших подолян є чимало видатних спортсменів. Відомі на всю Україну та всесвітньовідомі переможці різноманітних конкурсів, олімпіад, параолімпіад зростали та розвивалися на теренах Хмельниччини. Спорт

Слайд 25

Іріні Мерлені Тендітна гордість Кам’янця-Подільського, заслужений майстер спорту з вільної боротьби, олімпійська чемпіонка Олімпіади в Афінах, бронзова призерка Олімпіади в Пекіні, чемпіон світу 2000-го, 2001-го, 2003-го років, чемпіон Європи у 2004 та 2005 році.

Слайд 26

Справжнє ім’я цієї вольової дівчини – Ірина Мельник. У спорт прийшла у 15 років завдяки своєму батьку та тренеру Олексію. Ірині – власниця багатьох почесних державних нагород, серед яких Орден «За заслуги» III ст. та Орден княгині Ольги III ст. за досягнення високих спортивних результатів, виявлену мужність та волю до перемоги.

Слайд 27

Наші параолімпійці Неабиякими всесвітньовідомими спортсменами є і подільські параолімпійці. Олена Істоміна – чемпіонка Європи з плавання, а збірна України з футболу, у складі якої грають троє хмельничан – Володимир Антонюк, Олександр Девліш та Віталій Трушев, стала чемпіонкою у Пекіні. Вони представлятимуть Україну і на Олімпіаді в Лондоні, тож будемо вболівати та надіятися на незламний дух наших земляків.

Слайд 28

Мистецтво Подоляни – люди мистецтва. Всесвітньовідомі художники, музиканти, скульптори зліпили свою унікальну особистість саме на Поділлі. Можливо, тому, що краєвид рідної землі – найкраща муза для митців.

Слайд 29

Молотай Анатолій Цей видатний подолянин народився в селі Ружичне Хмельницької області. З дитинства мав потяг до двох речей – музики та військового навчання. Тому він закінчив військово-дирижерський факультет при Московській державній консерваторії імені Чайковського.

Слайд 30

Це організатор, художній керівник та головний диригент Національного президентського оркестру. Народний артист України, професор. Викладає в Національній музичній академії України. Нагороджений орденом «За заслуги» ІІ та ІІІ ступенів та багатьма медалями.

Слайд 31

Франчук Валерій Валерій Олександрович Франчук народився 10 вересня 1950 року в селі Зелена Красилівського району Хмельницької області. Це відомий український художник і графік. У 2005 році став заслуженим художником України, а у 2008 році лауреатом престижної Шевченківської премії.

Слайд 32

Валерій Франчук нагороджений почесним званням «Заслужений художник України» Також він є лауреатом премії імені Василя Стуса. Валерій Олександрович нагороджений нагрудним знаком «Знак пошани» та Орденом «За заслуги» III-го ступеня.

Слайд 33

Богдан Мазур Богдан Мазур, уродженець Хмельниччини,- відомий український скульптор. Він закінчив Одеське художнє училище, а в 1997 році – Київський художній інститут. Творець одних із найкращих скульптур України.

Слайд 34

Одне із його найвідоміших творінь – скульптура “Гетьмани. Молитва за Україну”, що розташована у місті Батурин.

Слайд 35

Богдан Мазур – гордість усієї країни. Йому присуджено Малу Державну премію України імені Тараса Шевченка за пам'ятники Сергієві Параджанову в Києві та «Ангел» у Хмельницькому, надано звання «Заслужений художник України» та «Народний художник України».

Слайд 36

Культура Напевно, творчість, співочість та артистизм передається всім українцям із материнським молоком. Не винятком стала і наша рідна область, зростивши самобутніх зірок.

Слайд 37

Алла Мазур Напевно, кожен із нас впізнає у цій красивій та впевненій у собі подолянці телеведучу новин на одному із провідних каналів України “1+1”. У 1998 їй небезпідставно присвоєно титул “Всенародне визнання”. А у 1999 році Аллі Мазур присвоєно орден княгині Ольги.

Слайд 38

Він з дитинства захоплювався мистецтвом, музикою. Став відомим завдяки перемозі в телевізійному проекті "Шанс''. В 2009 році він став лауреатом премії Всеукраїнського фестивалю "Пісенний вернісаж''. В тому ж році вийшов його перший авторський альбом «Онуці, родині, та всій Україні». Анатолій Кальяненко

Слайд 39

Микола Мозговий Цей подолянин - український естрадний співак, композитор-пісняр, народний артист України. З думками про Поділля він написав всім відому пісню «Край, мій рідний край». Він нагороджений Орденом Князя Ярослава Мудрого V ступеня. На жаль, цей самобутній пісняр помер та був із почестями похований на Байковому кладовищі.

Слайд 40

Гнатюк Микола Народився 14 листопада 1952 у селі Немирівка Старокостянтинівського району. Український естрадний співак, народний артист України.

Слайд 41

Справжнє ім’я цієї подолянки – Нетичук Людмила. У 2008 році вона стала фіналісткою телепроекту «Шанс», а у 2009 — лауреаткою «Золотої зірки Алли» на міжнародному конкурсі «Нова хвиля» в Юрмалі У 2011 році вона стала учасницею українського відбору «Євробачення 2011» а також учасницею талант-шоу «Голос країни» на телеканалі «1+1» в складі команди Стаса П'єхи. Тож бажаємо їй подальших злетів і можливостей прославити рідний край. Міла Нітіч

Слайд 42

Звичайно, ви впізнаєте цього подолянина – українського співака, народного артиста України, суддю шоу «Голос Країни» на 1+1. Він представляв Україну на Євробаченні, отримав найпрестижніші нагороди. Його пісні звучать усюди – “Він чекає на неї”, “Я люблю тільки тебе” та інші твори пронизані щирістю, яка відчувається в кожному слові. Особливістю цього співака є його неймовірна любов до Батьківщини, всі його пісні написані українською. Олександр Пономарьов

Слайд 43

Валентина Степова Валентина Степова – подолянка, оперна співачка, Народна артистка України, кавалер ордена Княгині Ольги ІІІ ступеня, переможець Всеукраїнської Акції "Золота фортуна" у номінації «Зірка української опери». Цю неймовірну співачку, власницю чудового голосу, завжди можна почути у залах рідної Хмельницької філармонії.

Слайд 44

Давайте всі разом побажаємо творчих злетів, трудових та наукових здобутків нашим землякам. Звичайно, у нашій галереї представлені не всі відомі подоляни, адже для того, щоб описати здобутки кожного із нас, потрібно витратити не один рік. Нас, подолян, багато, і ми кожним своїм діянням славимо рідний край. Тож стараймося примножувати славу рідної Батьківщини, щиро любити і плекати її.

Слайд 45

Над презентацією працювали учениці 6(10) – А класу гімназії №2 Кухарська Каріна Вікторівна та Гуменюк Людмила Сергіївна Автор ідеї – Полякова Галина Тадеївна Дякуємо за увагу!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Історія України