Вибори до Верховної Ради України 2012 року
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Найголовніша особливість виборчого процесу Вибори до Верховної Ради проводилися за змішаною виборчою системою, в основі якої лежить сполучення елементів мажоритарного та пропорційного голосування. Кириченко В.А.
Особливості виборчого процесу зразка 2012 р. вибори відбувалися за новим виборчим законом, який повернув змішану систему виборів та частково врахував прорахунки та помилки минулих виборів; повні партійні списки кандидатів у народні депутати від політичних партій подавалися до ЦВК заздалегідь та носили відкритий характер; до участі у виборах допускалися тільки політичні партії, а не блоки партій; Кириченко В.А.
Особливості виборчого процесу зразка 2012 р. використання деякими політичними силами у передвиборчій агітації та під час виборів найбрудніших виборчих технологій; залучення деякими політичними силами у виборчий процес фінансових потоків через спеціально створені непідконтрольні ЦВК недержавні фонди; низька організація виборів на окремих виборчих дільницях. Кириченко В.А.
Особливості виборчого процесу зразка 2012 р. На 450 місць у парламенті претендували 6214 кандидатів. 443-м з них було відмовлено у реєстрації. Зареєстровано 5771 кандидати в депутати (~13 чол. на місце). З них 3128 самовисуванців та 2643 за партійними списками. Кириченко В.А.
Особливості виборчого процесу зразка 2012 р. 22 політичні партії заявили про своє бажання взяти участь у виборах та зареєстрували свої партійні списки. У виборах взяли участь 21 політична партія. Українська платформа “Собор” зняла свій список напередодні виборів. Кириченко В.А. Засідання ЦВК по реєстрації політичних партій та самовисуванців на вибори
Особливості виборчого процесу зразка 2012 р. Характерна ознака виборів – відсутність рівних умов. До цього призвело зловживання адмінресурсом, відсутність прозорості у фінансуванні кандидатів і партій, а також брак збалансованого висвітлення у засобах масової інформації. Кириченко В.А.
Спостерігачі на виборах В спостереженні за виборами прийняли участь 2397 представників міжнародних організацій та іноземних держав, не рахуючи представників політичних партій та громадських рухів. Кириченко В.А.
Найпоширеніші порушення на виборах “Виборчий туризм” або “Каруселі” – коли люди від певної політичної сили їздять автобусами та голосують на різних виборчих дільницях; підкуп виборців; при низькій явці виборців значна кількість підписів за отримані бюлетені; безконтрольність домашнього голосування при високому його % на виборчих дільницях; невиправдано тривалий час підрахунку результатів виборів на окремих виборчих дільницях. Кириченко В.А.
І сміх, і гріх Кириченко В.А. Голова 156-ої окружної виборчої комісії Сергій Лоскутов поданий на Антипремію “Будяк року-2012” в номінації “За дискредитацію принципів відкритості і чесності виборчого процесу”. Інформація про це була розміщена на сайті Української Гельсінської спілки з прав людини. Голова 156-ї ОВК Сергій Лоскутов
Результати виборів П’ятивідсотковий бар'єр подолали 5 політичних партій, які повинні сформувати склад Верховної Ради України VІІ скликання: Партія регіонів - 30% голосів виборців - 72 мандати; ВО “Батьківщина” - 25,54% - 62 мандати; УДАР - 13,96% - 34 мандати; Комуністична партія - 13,18% - 32 мандати; ВО “Свобода” - 10,44% - 25 мандатів. Кириченко В.А.
Результати виборів За результатами виборів у мажоритарних виборчих округах до складу Верховної Ради України VІІ скликання увійшли представники: Партії регіонів - 136 мандатів; ВО “Батьківщина” - 37 мандатів; УДАР - 8 мандатів; Комуністична партія - жодного мандата; ВО “Свобода” - 11 мандатів; Не входять до жодної партії - 27 мандатів. Кириченко В.А.
Вартість виборів На організацію та проведення виборів, за даними ЦВК, було витрачено з державного бюджету 1 млрд 212 тис гривень. Гроші пішли на виготовлення бюлетенів, забезпечення виборчих дільниць засобами зв’язку та канцтоварами, заробітну плату тощо. Кириченко В.А.
Вартість виборів Політичні партії витратили на виборчу кампанію понад 600 млн гривень. Задекларували свої витрати: Партія регіонів – 218 млн грн; Україна – Вперед! – 150 млн грн; ВО “Батьківщина” – 105 млн грн; УДАР - 33,7 млн грн; КПУ – 30 млн грн; ВО “Свобода” - 23,2 млн грн. За даними видання “Комерсант-Україна”. Кириченко В.А.
Наша влада про наші вибори Кириченко В.А. “Підводячи підсумки виборчої кампанії, можна з упевненістю сказати, що виборчий процес носив відкритий і змагальний характер, а виборці мали можливість здійснити своє волевиявлення, обравши своїх представників із значної кількості політичних сил, які приймали участь у виборах…”. Віктор Янукович, Президент України. 09 листопада 2012 р. “Це були найкраще організовані вибори за історію незалежності. У 95% округів вони відбулись так, що іноземні спостерігачі називали їх зразковими. То які можуть бути претензії до влади? Ніяких! Я це офіційно і категорично заявляю”. Микола Азаров, Прем’єр-міністр України. 07 листопада 2012 р.
Ми про наші вибори Кириченко В.А. “Те, що сьогодні відбувається в деяких окружкомах, перебуває за межею добра і зла й за рамками здорового глузду. Окружкомам потрібно просто підбити підсумки, а вони не в змозі цього зробити”. Голова комітету виборців України Олександр Черненко. 02 листопада 2012 р. Бійці спецпідрозділу “Беркут” на виборчій дільниці м. Первомайськ (Миколаївська обл.) “Ці вибори стали найбруднішими в історії України. Підсумки голосування встановлюються не лише фізичною силою та сльозогінним газом, а й адміністративним тиском”. Заступник голови ЦВК Жанна Усенко-Чорна. 02 листопада 2012 р.
Світ про наші вибори Кириченко В.А. “З огляду на зловживання владою та зважаючи на те, яку роль у цих виборах відігравали гроші, схоже, що демократичний процес пішов у зворотному напрямку”. Координатор місії ОБСЄ Габсбург Дуглас. “Все проходило мирно, у позитивній атмосфері, із високою явкою. Це вказує на бажання українських громадян належати до сім’ї європейських демократій”. Голова місії Європарламенту Павел Коваль.
Світ про наші вибори Кириченко В.А. “Демократичні вибори мають бути чимось більшим, ніж боротьба олігархів та міногархів. Саме тому ми кажемо, що ці вибори не реалізували демократичний потенціал України”. Голова місії ПАРЄ Андреас Гросс. “Місія спостерігачів від СНД оцінює вибори як такі, що відповідають українському законодавству, у цілому порушення мали технічний, а не систематичний характер і не зможуть вплинути на результати виборів”. Голова місії СНД Володимир Гаркун.
Світ про наші вибори Кириченко В.А. “Кепський закон про вибори разом з очевидними порушеннями виборчого процесу призвели до того, що президенту можна було б повідомити: добра новина – ви перемогли, погана новина – виборці вас не підтримали”. Президент міжнародної громадської організації “Європейська медіаплатформа” Ганне Северінсен.
Олігархізація виборів 11 мільярдів американських доларів (90 млрд гривень) – сумарні статки обраних депутатів Верховної Ради (а це 25% державного бюджету України). 1. Костянтин Жеваго – 2,26 млрд. дол; 2. Петро Порошенко – 941 млн. дол; 3. Володимир Бойко – 918 млн. дол; 4. Василь Хмельницький – 846 млн. дол; 5. Сергій Тигипко – 806 млн. дол; 6. Юрій Іванющенко – 576 млн. дол; 7. Антон Придський – 391 млн. дол; 8. Олександр Фельдман – 375 млн. дол; 9. Таріел Васадзе – 299 млн. дол; 10. Борис Колесніков – 284 млн.дол. Кириченко В.А.
Схожі презентації
Категорії