X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Українські підприємці 20 століття"

Завантажити презентацію

"Українські підприємці 20 століття"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Українські підприємці 20 століття

Слайд 2

Підприємництво — це самостійна, ініціатива, систематична, на власний ризик діяльність із виробництва продукції, виконання робіт, надання послуг та заняття торгівлею з метою одержання прибутку.  Підприємці — це люди, які займаються підприємництвом.

Слайд 3

Існують такі види підприємництва: Виробниче (виробництво продукції, послуг, інформації, що підлягають реалізації споживачам) Комерційне (пов’язане з обміном, розподілом і споживанням товарів і послуг) Посередницьке (надання посередницьких послуг підприємцям і споживачам) Фінансове (об’єктом товарно-грошових відносин є гроші, валюта та цінні папери) Страхове (особлива форма кредитних відносин)

Слайд 4

У другій половині XIX століття з’явилися нові підприємливі люди, які все більше впливали на економічне життя країни. 

Слайд 5

Серед таких підприємців була і родина Терещенків

Слайд 6

Родина Терещенків походить із колишньої гетьманської столиці Глухова. Першим Терещенком, відомості про якого дійшли до сучасників, був чернігівський козак Яків Терещенко. Його син Артемій розпочав родинний бізнес із торгівлі з візка і вуличного прізвиська Карбованець. Минуло небагато часу, і успішний купець став торгувати хлібом і деревиною. 

Слайд 7

Заробивши солідний капітал, Артемій Терещенко почав вкладати його у власне цукрове виробництво. Артемій та його сини - Микола, Федір та Семен -представляли свою продукцію на найпрестижніших промислових виставках Європи.

Слайд 8

Послідовником батька став Микола Терещенко — людина надзвичайно цілеспрямована й працездатна.  Микола Артемійович Терещенко

Слайд 9

Разом з братом Федором він створив одну з найбільших у Росії фірм — «Товариство братів Терещенків», а також заводи в Київській, Чернігівській, Волинській і Курській губерніях. Товариство експортувало цукор різних видів до Англії, Німеччини, Китаю, Норвегії, Швейцарії. Значну доброчинницьку діяльність Миколи Артемійовича Терещенка було відзначено званнями таємного радника, яке відповідало званню військового генерал-лейтенанта, та почесного громадянина міста Києва, а також перейменуванням у 1989 році вулиці Олексіївської на вулицю Терещенківську.

Слайд 10

Федір Артемійович Терещенко був на 13 років молодшим від свого знаменитого брата Миколи, але у підприємницьких та багатьох громадських справах йшов у парі з ним,а інколи навіть і випереджав.

Слайд 11

18 лютого 1875 р. Микола Артемійович Терещенко придбав собі садибу. Це був роскішний особняк оздоблений в дусі італійського ренесансу.

Слайд 12

Фрагмент фасаду. 1993 р.

Слайд 13

Вестибюль. Кабінет

Слайд 14

Танцювальна зала

Слайд 15

25 липня 2008 р. Національний банк України, продовжуючи серію “Славетні роди України”, уводить в обіг пам’ятну монету “Родина Терещенків” номіналом 10 гривень, присвячену видатному  українському роду Терещенків.

Слайд 16

Лише окремі фрагменти з життєпису цієї славної династії свідчать, що вона залишила (і продовжує залишати) яскравий слід в історії України!

Слайд 17

Родина Яхненків   Родина багатих українських промисловців цукрозаводчиків, походила з заможних селян-кріпаків з міста Сміли.   Глава роду Михайло, розжившись торгівлею, викупив з кріпосної неволі себе і всю свою родину. Викупившися з кріпацтва, Яхненки розбагатіли з гуртової торгівлі промисловими виробами, худобою, хлібом. У 1820-х і 1830-х роках сини Михайла — Кіндрат, Терентій та Степан разом з Федором Симиренком, чоловіком їхньої сестри Анастасії, будують та орендують млини у Смілі та Умані, а на початку 1840-х років створили фірму «Брати Яхненки і Симиренко», керівником якої став Кіндрат Михайлович Яхненко. 

Слайд 18

У 1848 році родина Яхненків відкрили власний 7-поверховий цукрозавод – найбільший в Європі.

Слайд 19

Після того, як зіпсувався маховик і завод мусив простоювати доки привезуть запчастини з закордону, звели власний машинобудівний завод – перший в Україні. Виготовляли обладнання для себе та інших цукрозаводів. Від діяльності фірми мали достаток дуже багато людей. У зв'язку з кризою цукрової промисловості та нестачею кредитів у пореформенний період фірма Яхненка та Симиренка занепала у середині 1860-х років. Етикетка цукрової продукції.

Слайд 20

Павло Харитоненко Український меценат, цукрозаводчик,підприємець та промисловець.Син сумського цукрозаводчика Івана Герасимовича Харитоненка. Портрет Павла Харитоненка з сином (1911)

Слайд 21

Павло Харитоненко Дім Харитоненків

Слайд 22

Павлівський рафінадний завод в сумах

Слайд 23

Торговий дім "Харитоненко и сын" у Сумах.

Слайд 24

Пам'ятник І.Г.Харитоненко (фото початку XX ст.)

Слайд 25

Герб роду Харито- ненко.

Слайд 26

...Минуло з тих пір чимало літ, а на Сумщині, можливо й в Самотоївці, люди довго будуть пам'ятати добрих господарів Харитоненків, які збагатили наш край розквітом цукрового виробництва, культурою і благодійним ставленням до людини.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Історія України