X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Українська література в середині 19 – на початку 20 ст.

Завантажити презентацію

Українська література в середині 19 – на початку 20 ст.

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Українська література в середині 19 – на початку 20 ст.

Слайд 2

Іван Нечуй-Левицький Утвердив жанр соціальної повісті. Написав «Бурлачка», «Микола Джеря», «Кайдашева сім’я».

Слайд 3

Панас Мирний Автор соціально-психологічних романів. Написав відомий роман “Хіба ревуть воли, як ясла повні?”.

Слайд 4

На межі 19-20 ст. в українській літературі починається модерністський переворот. Поява модерністських творів стала ознакою зрілості, самодостатності української літератури. Важливої рисою літературного модерну в Україні було створення жіночої мистецької традиції.

Слайд 5

Леся Українка Була драматургом-новатором. Написала “Одержима”, “Вавилонський полон”, “Кассандра”, “Руфін і Прісцілла”, “Оргія”, “Камінний господар”. Творчою вершиною стала драма-феєрія “Лісова пісня”. Також вона відома як перекладач світової класики.

Слайд 6

Ольга Кобилянська Написала новели “Природа”, “Меланхолійний вальс”, “Некультурна”, у яких відтворила злам , пов’язаний зі зміною становища жінки.

Слайд 7

Михайло Коцюбинський Один з лідерів українського модернізму. Його творам “Intermezzo”, “Сміх”, “Цвіт яблуні”, “Хвала життю” властивий імпресіоністський характер. Написав повість “Fata morgana” та поетичну повість “Тіні забутих предків”.

Слайд 8

Василь Стефаник В.Стефаник став майстром соціально-психологічної новели. У новелах “Новина”, “Виводили з села”, “Синя книжечка”, “У корчмі”, “Катруся”, “Кленове листя”, “Стратився” і “Бесараби” він змальовує злиденне життя простих селян.

Слайд 9

Володимир Винниченко Його творчості властиві риси неореалізму. Напередодні та під час революції 1905-1907 рр. пише твори “Краса і сила”, “Голота”, “Талісман”. Життя бідняків він змалював у творах “Контрасти”, “Хто ворог”. Його відомий роман – “Записки кирпатого Мефістофеля”.

Слайд 10

Олександр Олесь О.Олесь – поет-лірик, який був перейнятий демократичними ідеалами. Створив чимало віршів громадянського звучання. Серед них славнозвісні вірші “Айстри”, “З журбою радість обнялась”.

Слайд 11

Дякуємо за увагу!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Історія України