Українська література в середині 19 – на початку 20 ст.
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Іван Нечуй-Левицький Утвердив жанр соціальної повісті. Написав «Бурлачка», «Микола Джеря», «Кайдашева сім’я».
Панас Мирний Автор соціально-психологічних романів. Написав відомий роман “Хіба ревуть воли, як ясла повні?”.
На межі 19-20 ст. в українській літературі починається модерністський переворот. Поява модерністських творів стала ознакою зрілості, самодостатності української літератури. Важливої рисою літературного модерну в Україні було створення жіночої мистецької традиції.
Леся Українка Була драматургом-новатором. Написала “Одержима”, “Вавилонський полон”, “Кассандра”, “Руфін і Прісцілла”, “Оргія”, “Камінний господар”. Творчою вершиною стала драма-феєрія “Лісова пісня”. Також вона відома як перекладач світової класики.
Ольга Кобилянська Написала новели “Природа”, “Меланхолійний вальс”, “Некультурна”, у яких відтворила злам , пов’язаний зі зміною становища жінки.
Михайло Коцюбинський Один з лідерів українського модернізму. Його творам “Intermezzo”, “Сміх”, “Цвіт яблуні”, “Хвала життю” властивий імпресіоністський характер. Написав повість “Fata morgana” та поетичну повість “Тіні забутих предків”.
Василь Стефаник В.Стефаник став майстром соціально-психологічної новели. У новелах “Новина”, “Виводили з села”, “Синя книжечка”, “У корчмі”, “Катруся”, “Кленове листя”, “Стратився” і “Бесараби” він змальовує злиденне життя простих селян.
Володимир Винниченко Його творчості властиві риси неореалізму. Напередодні та під час революції 1905-1907 рр. пише твори “Краса і сила”, “Голота”, “Талісман”. Життя бідняків він змалював у творах “Контрасти”, “Хто ворог”. Його відомий роман – “Записки кирпатого Мефістофеля”.
Олександр Олесь О.Олесь – поет-лірик, який був перейнятий демократичними ідеалами. Створив чимало віршів громадянського звучання. Серед них славнозвісні вірші “Айстри”, “З журбою радість обнялась”.
Схожі презентації
Категорії