X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Україна в подіях північної війни

Завантажити презентацію

Україна в подіях північної війни

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Україна в подіях Північної війни

Слайд 2

1. За яких обставин Іван Мазепа обирається гетьманом Лівобережної України? 2. Охарактеризуйте основні напрямки його внутрішньої і зовнішньої політики. 3. Якої зовнішньополітичної орієнтації дотримувався Мазепа на початку свого гетьманування? Чому? 4. Як ви вважаєте, чому Івана Мазепу називали «вітчимом України»?

Слайд 3

У серпні 1700 р. Росія розпочала війну проти Швеції за вихід до Балтійського моря Ця війна дістала назву Північної. Українські козаки вимушені були воювати за інтереси Росії і брати безпосередню участь у війні.

Слайд 4

Слайд 5

У 1706 р. Іван Мазепа завдяки посередництву польського короля Станіслава Лещинського розпочав таємні зносини зі шведським королем Карлом ХІІ. на початку наступного року представник гетьмана уклав спільну угоду з польським і шведським монархами

Слайд 6

25 жовтня, залишивши в Батурині невелику залогу, разом з 4-тисячним військом вирушив на зустріч з Карлом ХІІ

Слайд 7

Зустріч відбулася 29 жовтня у шведському таборі. Між українцями та шведами був укладений договір

Слайд 8

Умови українсько-шведського договору

Слайд 9

30 жовтня у Погребках, де стояв цар табором, була військова рада; на ній ухвалено взяти й зруйнувати Батурин. 31-го Меншиков прибув із військом до гетьманської столиці узяв гетьманську столицю і спалив її

Слайд 10

6-го листопада була рада; на ній стверджено за гетьмана Стародубського полковника Івана Скоропадського, котрого заздалегідь призначив цар Петро.

Слайд 11

Старшина хотіла було обрати за гетьмана Полуботка, але цар не пристав на се, кажучи, що Полуботок дуже хитрий і що з нього може вийти другий Мазепа.

Слайд 12

11-го листопада приїхав у Глухів Київський митрополит Іоасаф із духовенством і 12-го, після молебну, на котрому був і цар, виголошено анафему і вічний прокльон зрадникові Мазепі.

Слайд 13

Полтавська битва

Слайд 14

Іван Мазепа Гетьманування Івана Мазепи — це одна із славних сторінок в історії боротьби українського народу за свою державну незалежність. Він знайшов у собі мужність стати на боротьбу з московським свавіллям. Але внаслідок численних помилок і прорахунків плани Мазепи виявилися нереалізованими. Він зумів об’єднати Лівобережжя і Правобережжя під своєю булавою. Зробив великий внесок у розвиток української освіти, науки, книгодрукування, церковного будівництва.

Слайд 15

Домашнє завдання Опрацювати відповідний матеріал за підручником.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Історія України