X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Україна на початку та у середині 50-х років

Завантажити презентацію

Україна на початку та у середині 50-х років

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Розділ 3. Україна в умовах політичної та економічної лібералізації суспільства (середина 50-х – середина 60-хрр.) Тема 1. Україна на початку та у середині 50-х років творча група вчителів історії м. Черкаси

Слайд 2

ПЛАН Внутрішньополітичне становище України. Стан промисловості й сільського господарства. Соціальне та економічне життя населення. Входження кримської області до складу УРСР.

Слайд 3

Ключові терміни та поняття: Десталінізація, екстенсивний характер виробництва, укрупнення колгоспів. Основні події: 19 лютого 1954 рік – входження Криму до складу УРСР.

Слайд 4

ХІХ з’ізд ВКП(б), жовтень 1952 року, на якому назву комуністичної партії замінили на КПРС (назва партії українських комуністів стала КПУ).

Слайд 5

5 березня 1953 року помер Й. Сталін Після смерті Й. Сталіна серед вищого партійного керівництва розпочалася боротьба за владу.

Слайд 6

О. Кириченко 1-ий секретар ЦК КПУ (1953-1957) Т. Строкач Міністр внутрішніх справ України (1953-1956) Боротьба за владу після смерті Сталіна завершилася перемогою М. Хрущова, зокрема і завдяки підтримці українського керівництва

Слайд 7

Робота з таблицею Які заходи передбачає десталінізація на початковому етапі? Чи стосувались вони системи влади і сутності радянського режиму? Чому?

Слайд 8

Прояви десталінізації у суспільному житті 1. Початок реабілітації безвинно засуджених. 2. Скасування військових трибуналів військ МВС та особливих нарад з правом карати без судового розділу. 3. Ліквідація концентраційних таборів. 4. Скорочення кількості внутрішніх військ.

Слайд 9

У першій половині 50-х років Україна залишалася паливно-енергетичною та металургійною базою СРСР За роки V п’ятирічки (1951-1955 рр.) в республіці було збудовано 98 нових шахт. Шахта ім. Петровського, м. Донецьк.

Слайд 10

Потужність електростанцій за V п‘ятирічку зросла майже в 2 рази Каховська ГЕС

Слайд 11

Початок реформування сільського господарства було покладено на вересневому (1953 р.) Пленумі ЦК КПРС 1. Укріплення матеріально-технічної бази господарств. 2. Підвищення закупівельних цін на сільгосппродукцію. 3. Матеріальне заохочення мешканців села. 4. Зменшення податків на присадибне господарство. 5. Списання заборгованості колгоспів. 6. Зміцнення кадрового потенціалу колгоспів.

Слайд 12

В 1954 році була масштабно розгорнута програма освоєння цілинних земель

Слайд 13

Дуже гострою проблемою для багатьох трудящих було житло Життя в комунальній квартирі

Слайд 14

Слайд 15

Входження Кримської області до складу УРСР

Слайд 16

Робота з картою УРСР в 1945-1955 роках

Слайд 17

Узагальнення знань Охарактеризуйте внутрішньополітичну ситуацію в Україні на початку 50-х років. Які зміни відбулися у промисловості і сільському господарстві України в першій половині 50-х років? Що обумовило передання Кримської області УРСР?

Слайд 18

Список використаних джерел Історія України 11 клас О.І. Пометун. Київ “Освіта” 2011. YouTube.com Ning.com Wikipedia.org Дякуємо за увагу!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Історія України