Театральные мистецтво
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Мета уроку: - розглянути етапи революції Гідності; - аналізувати інформацію; - розвивати в учнів почуття національної самосвідомості та громадянської активності; - виховувати патріотів, активних громадян України, готових захищати свою Батьківщину.
Революція Гідності - це політичні та соціальні зміни в Україні, викликані відходом політичного керівництва від закріпленого курсу на євроінтеграцію та подальшою протидією цього курсу (21 лютого 2013 – лютий2014 р.) Причини Надмірна концентрація влади в руках Президента В. Януковича та його сім’ї; Тотальна корупція; Згортання демократичних прав і свобод; Найнижчий із європейських держав індекс економічної свободи, наростання соціально – економічних проблем; Критично низька довіра українців до владних установ; Перетворення України на сателіта Російської Федерації Сателіт — держава, формально незалежна, але яка перебуває під політичним та економічним впливом іншої держави і користується її протекціонізмом на міжнародній арені.
Початок мирного протесту 21 листопада 2013 р. Кабмін України призупинив процес підготовки до підписання Угоди про асоціацію з Європейським союзом. У соціальних мережах поширились заклики прийти на Майдан Незалежності у Києві, щоб висловити протест проти згортання європейського курсу України. 24 листопада в Києві відбулись велика хода та мітинг на Майдані Незалежності за участі 100 тис громадян України. 25 – 27 листопада пройшли перші страйки студентів .29 листопада на Євромайдані відбувся великий мітинг за участі лідерів опозиції –А. Яценюка, В. Кличка, О. Тягнибока.
Уніч з 29 на 20 листопада влада застосовувала силу для розгону Київського майдану, побивши студентів. 1 грудня у Всеукраїнському віче взяли участь 500 тис. протестувальників та європейські дипломати; була здійснена спроба штурму Адміністрації Президента, утворено Штаб національного супротиву. 8 грудня 2013р - “Марш мільйонів”, “ленінопад”. Представникам ЄС В Янукович заявив, що діятиме в рамках закону 11 грудня - спроба силовиків “зачистити “ Майдан
Влада організовувала «антимайдани» та залучила тітушок – молодих людей спортивної зовнішності, які провокували насильство або «зачищували» громадянські акції, нападаючи на активістів. 16 січня 2014р - парламентська більшість ухвалила 10 диктаторських законів Проаналізуйте зміст так званих диктаторських законів, стисло викладених нижче. Прокоментуйте, які конституційні права і свободи вони обмежують. Чому ухвалення цих законів різко радикалізувало протести? 1. Заборона їздити колонами понад п’ять автомобілів; 2 обмеження діяльності інтернет-ЗМІ; 3 запровадження арешту за організацію мітингу; 4 тюремне ув’язнення до 2 років за груповий протест, носіння захисного шолома, встановлення намету; 5 арешт до 15 діб за благодійну допомогу протестувальникам; 6 до 6 років ув’язнення за блокування місць перебування політиків і чиновників; 7 обмеження волі або ув’язнення на строк до 3 років за виготовлення та поширення екстремістських матеріалів у засобах масової інформації та інтернеті
Силове протистояння 19січня 2014 р., на вулиці Грушевського в Києві відбулись зіткнення протестувальників, що намагалися пройти до будівлі Верховної Ради, та силовиків. В. Кличко домовився з Президентом В. Януковичем про організацію «круглого столу» влади й опозиції. 22 січня 2014 до Києва стягнули війська. Від куль снайпера загинули Сергій Нігоян та Михайло Жизневський.
19 – 20 лютого тривав активний штурм Майдану, СБУ заявила про проведення «антитерористичної операції». З усіх боків на Майдан Незалежності розпочався наступ силовиків, був підпалений Будинок профспілок, де в той час перебували поранені. Вдалося врятувати приблизно тридцять – сорок людей, ще стільки ж вважалося загиблими. За різними даними. Загинуло від 70 до 100 українців – Небесна Сотня.
20 лютого Верховна Рада України затвердила постанову «Про засудження застосування насильства, що призвело до загибелі мирних громадян України». Наступного дня В. Янукович на зустрічі з лідерами опозиції та європейськими міністрами погодився на позачергові президентські вибори не пізніше ніж у грудні. Обидві сторони вирішили повернутися до легітимної конституції в редакції від 8 грудня 2004 р., після чого Верховна Рада схвалила відповідну постанову. Парламент зобов’язав Кабінет Міністрів, СБУ, МВС і Міноборони припинити застосування сили, заборонив використання будь-яких видів зброї та спецзасобів проти громадян України і наказав усім силовим підрозділам повернутися в місця постійного базування. 22 лютого міліційна охорона Адміністрації Президента України поклала свої щити на землю і почала сідати в автобуси. Побачивши це, Янукович залишив Київ, а потім і Україну. Виконання обов’язків Президента України було покладено на Голову Верховної Ради України О. Турчинова. 25 травня 2014 р відбулися вибори Президента України. 26 жовтня 2014 р., відбулися позачергові вибори до парламенту.Найчисленнішою фракцією парламенту став Блок П. Порошенка . 27 листопада 2014 р. новообраний Голова Верховної Ради Володимир Гройсман оголосив у сесійній залі ВР про створення парламентської коаліції «Європейська Україна». 27 листопада прем»єр-міністром України обрали Арсенія Яценюка.
22 листопада Вперше зявляється назва Євромайдан.Цього дня «євромайдани» відбулися також у Одесі, Вінниці, Миколаєві, Донецьку , Кривому Розі, Сумах, та Чернівцях 23 листопада Ранок у Києві на Майдані Незалежності розпочався зі штовханини з міліцією, яка намагалася відтіснити мітингувальників, розширивши площу навколо місця встановлення новорічної ялинки 26листопада Цього дня студенти КНУ ім. Шевченка та НаУКМА вийшли на перший попереджувальний студентський страйк 30 листопада Силовий розгін Майдану силами Беркуту 1 грудня В річницю Референдуму про суверенітет 1991 року на майдани і вулиці Києва вийшли, за різними оцінками, від 500 тисяч до 1 млн. протестувальників 14 грудня Вимога Євромайдану повернутися до Конституції 2004р. 16 січня 2014р Пропризидентська більшість проголосувала у ВРУ пакет 10 антиконституційних законів 17 січня Поширення антиурядових виступів по всій Україні
Схожі презентації
Категорії