X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Смоленська битва

Завантажити презентацію

Смоленська битва

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Смоленська битва (10 липня – 10 вересня 1941 р.)

Слайд 2

Смоленська битва (10 липня – 10 вересня 1941 р.) комплекс оборонних і наступальних заходів армії СРСР проти німецької армії під час Другої світової війни на території Смоленська і найближчих передмість. Смоленська битва – це не поодинокий бій, а цілий комплекс з декількох оборонно-наступальних операцій на території Західного фронту. У хід військових дій постраждав не тільки сам Смоленськ, а й інші оточуючі його міста.

Слайд 3

У поняття «Смоленська битва» зазвичай входять такі операції: Оборона Полоцька; Оборона Смоленська; Бобруйський бій; Оборона Могильова; Єльнинська наступальна операція; Духовщінска операція; Рославль-Новозибківська операція; Бої за Ярцево.

Слайд 4

Мета Смоленської битви: не допустити прорив противника (німецьких військ) на московський стратегічний напрям, тим самим не допустивши наближення фашистів до столиці.

Слайд 5

Причини Смоленської битви У липні 1941 року німецьке командування поставило перед своєю армією завдання – оточити радянські війська, які обороняли рубежі Західної Двіни і Дніпра, а також опанувати містами Вітебськ, Орша і Смоленськ, щоб відкрити військам шлях до Москви. Для виконання поставленого завдання була сформована група «Центр», в яку входило кілька німецьких армій, головнокомандувачем став генерал-фельдмаршал Т. Фон Бок.

Слайд 6

Підготовка до Смоленського бою Радянське командування, дізнавшись про плани противника, почало розробляти власну оборонну операцію з метою затримати німецькі війська і не допустити їх до Москви. Для цього в кінці червня на середній течії Дніпра і Двіни були розташовані кілька радянських армій, які пізніше були включені до складу Західного фронту під командуванням маршала С.К. Тимошенко. На жаль, до початку нападу німецьких військ, зайняти свої позиції встигли не всі дивізії, що спричинило за собою серйозну пробоїну в радянській обороні. Щільність військ була вкрай низькою, що могло негативно позначитися на подальшому ході боїв. Німецькі війська також дійшли до Смоленська не в повному складі, частина з них були затримані в Білорусі, однак, незважаючи на це, до моменту початку операції, німецька група «Центр» мала більш ніж чотирикратну перевагу над радянськими військами Західного фронту. Крім того, німці були більш добре підготовлені в технічному плані.

Слайд 7

Хід Смоленської битви 10 липня 1941 почався наступ німецьких військ на правому крилі і в центрі Західного фронту. Група, що складається з 13 піхотних, 9 танкових і 7 моторизованих дивізій змогла в найкоротші терміни прорвати радянські оборону і рушити в бік Могильова. Незабаром місто було оточене, Орша захоплена, також захоплені частина Смоленська, Єльні і Кричева. Частина радянської армії виявилася в німецькому оточенні біля Смоленська.

Слайд 8

Хід Смоленської битви 21 липня радянські війська отримали довгоочікуване підкріплення і було зроблено контрнаступ в напрямку Смоленська. Ряд радянських військ здійснили напад на німецьку ставку, почався запеклий бій. Незважаючи на те, що розгромити німців не вдалося, централізований наступ фашистських військ все ж було зламано, і війська змушені були перейти до оборонної тактики замість наступальної. Кілька радянських армій в цей період були об’єднані для створення більш ефективної наступальної кампанії.

Слайд 9

Хід Смоленської битви 8 серпня німці знову перейшли в наступ в районі Центрального і Брянського фронтів. Наступ був покликаний убезпечити власну армію від радянської загрози і знову відкрити можливість для настання. Радянська армія відступила, проте це був лише стратегічний хід, покликаний посилити армію і підтягнути нові сили. Після реорганізації, 17 серпня радянські війська знову напали на німців, в результаті чого німецька армія знову була відтіснена і зазнала значних втрат.

Слайд 10

Хід Смоленської битви Битви з перемінним успіхом для тієї чи іншої сторони тривали ще деякий час, німецька армія втрачала солдатів і свою перевагу, навіть не дивлячись на невеликі перемоги. У підсумку, 8 вересня радянським військам вдалося повністю ліквідувати німецький наступ і убезпечити Смоленськ і прилеглі райони, що відкривають шлях до Москви.

Слайд 11

Наслідки Смоленської битви Незважаючи на чисельну перевагу німецької армії і недолік сил у радянських солдатів, СРСР все ж вдалося, хоч і ціною значних втрат, відвоювати Смоленськ і зірвати подальші плани німецького командування. Смоленська операція мала вкрай важливе значення для подальшого ходу війни, так як німці втратили можливість прямого наступу на Москву, і змушені були з атакуючих перетворитися в захисників. Стрімкий план захоплення СРСР був зірваний в черговий раз. Завдяки перемозі під Смоленськом, радянське командування змогло виграти ще трохи часу для того, щоб більш ретельно підготувати Москву до оборони, яка була всього лише питанням часу.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Історія України