Символи
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
1991 року, після розвалу СРСР, цей прапор де-факто використовувався в якості державного стягу незалежної України.28 січня 1992 року Верховна Рада України юридично закріпила за синьо-жовтим біколором статус офіційного прапора країни. 23 серпня 2004 року в Україні щорічно відмічають День державного прапора.
Жовто-сині кольори використовувалися на гербі Руського королівства 14 століття. Вони також вживалися на гербах руських земель, князів, шляхти і міст середньовіччя і раннього нового часу. У 18 столітті козацькі прапори Війська Запорозького часто вироблялися з синього полотнища із лицарем у золотих чи червлених шатах, із золотим орнаментом та арматурою. 1848 року українці Галичини використовували синьо-жовтий стяг в якості національного прапору. В 1917 — 1921 роках, під час української революції, цей стяг був державним прапором Української Народної Республіки й Української Держави
Державним гімном України є пісня «Ще не вмерла України ні Слава, ні Воля», слова Павла Чубинського, музика Михайла Вербицького. Офіційно «Музична редакція» державного гімну була прийнята Верховною радою України 15 січня 1992 року
Державний гімн України Ще не вмерла України ні слава, ні воля. Ще нам, браття Українці, посміхнеться доля! Згинуть наші вороженьки, як роса на сонці. Запануєм і ми, браття, у своїй сторонці. Душу й тіло ми положим за нашу Свободу, І покажем, що ми, браття, Козацького Роду! Станем разом всі за волю від Сяну до Дону: В Ріднім Краї панувати не дамо нікому! Чорне море ще всміхнеться, дід Дніпро зрадіє, Як на нашій Україні доленька доспіє. Душу й тіло ми положим за нашу Свободу, І покажем, що ми, браття, Козацького Роду! А завзяття, праця щира свого ще покаже, Ще ся волі в Україні піснь гучна розляже. За Карпати відіб'ється, згомонить степами - України Слава стане поміж народами! Душу й тіло ми положим за нашу Свободу, І покажем, що ми, браття, Козацького Роду
Створення українського гімну бере початок з осені 1862 року: український етнограф, фольклорист, поет Павло Платонович Чубинський пише вірш «Ще не вмерла Україна». На текст вірша значно вплинув «Марш Домбровського» — польський гімн «Jeszcze Polska nie zginęła». Отримавши поширення на Західній Україні, патріотичний вірш не пройшов повз увагу й релігійних діячів того часу. Один з них, отець Михайло (Вербицький), ще й знаний композитор свого часу, захоплений віршем Павла Чубинського пише музику до нього.
Державний Герб України — герб держави Україна, один із чотирьох її офіційних символів поряд з прапором, гі мном і Конституцією. Складається з Малого і Великого гербів. Наразі використовується лише Малий, що був затверджений 19 лютого 1992 року.
Герб — це розпізнавальний знак держави. До сьогодні Великий герб України ще так і не затверджено, не дивлячись на те, що Україна, як незалежна держава існує вже 17 років. Малий Державний Герб України – має вигляд тризуба. Державний герб України — це офіційна емблема держави, зображувана на офіційних документах, печатках, грошових знаках тощо. Існує близько 40 версій походження тризуба. Одна з них: герб є уособленням трьох природних сил — повітря, землі, води. Перша згадка про державні знаки зустрічається ще до X століття. Посли київського князя Ігоря при укладенні угод з візантійцями мали печатки, які служили символами їх повноважень.
В епоху Київської Русі тризуб стає великокнязівським знаком. Його зображення відоме з печатки Святослава Ігоровича, де чітко вирізняється знак тризуба, а також із монет київського князя Володимира Великого. Тризуб можна зустріти на цеглинах Десятинної церкви в Києві, на плитах Успенської церкви у Володимирі-Волинському. Його зображення знайдено на гербі французької королеви Анни, дочки Ярослава Мудрого. У зображенні тризуба можна побачити зброю: лук, меч. А якщо придивитись уважно, можна прочитати слово «воля». У тризубі відображено триєдність життя: це Батько, Мати, Дитя, які символізують Силу, Мудрість і Любов.
Схожі презентації
Категорії