X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Розвиток культури в Україні в 1953–1964 рр"

Завантажити презентацію

"Розвиток культури в Україні в 1953–1964 рр"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Освіта Наука Література Театр Кіно Художнє мистецтво Музика Шістдесятники

Слайд 3

Предмет дослідження: культура України в період “відлиги”. Мета: описати, дослідити відомі та маловідомі сторінки культури українців в 1953-1964 рр. Завдання: - розширити спектр знань про розвиток культури в 1953 – 1964рр; - описати основні галузі культури.

Слайд 4

У період з 1953 – 1964 рр. було запроваджено обов'язкову семирічну освіту та створено 1300 шкіл на 400 тис. учнівських місць. Андріївська 7-річна школа 1953-54 роки, 4-й клас

Слайд 5

Відкрилися нові вищі навчальні заклади. Найбільші серед них: Ужгородський державний університет Чернівецький медичний інститут

Слайд 6

Якщо від 1950/51 навчального року до 1960/61 навчального року кількість студентів загалом зросла більш ніж у два рази, то на заочних відділеннях — у 3,5 раза, а на вечірніх — більш ніж в 11 разів.

Слайд 7

У трьох відділах Академії наук УРСР почали свою діяльність 44 інститути, у тому числі 20 нових. Будинок Академії наук УРСР

Слайд 8

В умовах “відлиги” було опубліковано велику кількість творів різних жанрів. Значним здобутком у прозі стали романи: О.Гончара “Тронка”, Л.Первомайського “Дикий Мед”, М. Стельмаха “Кров людька – не водиця” та “Хліб і сіль”, Г. Тютюнника “Вир”, О.Довженка автобіографічна повість “Зачарована Десна”.

Слайд 9

Цим творам було притаманне намагання вийти за рамки літературних шаблонів, звернення до внутрішнього світу людини, гуманізм, віра в оновлення суспільства.

Слайд 10

Значний інтерес у суспільстві викликали поезії: Ліни Костенко Василя Симоненка Івана Світличного Івана Драча

Слайд 11

На середину 60-х років у республіці діяло 60 театрів. За 1958 – 1965 рр. кількість глядачів у театрах зросла з 14,3 до 15,5 млн на рік.

Слайд 12

Популярними були вистави: “Нащадки запорожців” О.Довженка, “Веселка” М.Зарудного, “Де твоє серце” О.Коломійця, “Фауст і смерть” О.Левади.

Слайд 13

Неперевершеними майстрами сцени були: Ю.Лавров, Є.Пономаренко, М.Романов, Н.Ужвій, К.Хохлов, Ф.Верещагін, П.Куманченко, Б.Ступка.

Слайд 14

У 1958 р. кількість кіноглядачів у республіці перевищувала 600 млн осіб. Продукцію трьох кіностудій (Київської, Одеської, Ялтинської) складали щорічно близько двох десятків фільмів. Олександр Довженко на зйомках фільму «Щорс»

Слайд 15

В образотворчому мистецтві активно діяла плеяда талановитих художників старшого покоління: М.Божій, М.Дерегус, В.Касіян, К.Трохименко.

Слайд 16

Творчими здобутками заявила про себе Т.Яблонська, яка стала засновницею фольклорного напряму в українському образотворчому мистецтві. «Автопортрет в українському Костюмі» "В парке"

Слайд 17

“Відлига” сприяла зростанню громадянської активності інтелігенції. В Україні формується культурницький опозиційний рух. Його учасники прагнули рішучого поступу до демократії.

Слайд 18

Серед активних учасників цього руху були Л.Костенко, В.Симоненко, Є.Сверстюк, І.Світличний, І.Драч та інші. Вони виступали проти фальші, помпезності та заідеологізованості у зображенні дійсності, відстоювали національно-культурне відродження України.

Слайд 19

Використані літературні джерела 1.Пометун О.І. Історія України: підручник для 11 кл. загальноосвіт. Навч. Закл.: рівень стандарту, академічний рівень/О.І.Пометун, Н.М. Гупан. – К.: Освіта, 2011. – 336 с.: іл. 2. Кульчицький С.В. Історія України: довідник для абітурієнтів та учнів загальноосвітніх навчальних закладів/ С.В. Кульчицький, Ю.А Мицик, В.С.Власов. – 2-ге видання, переробл. Та доповн. – К.: Літера ЛТД, 2012. – 528 с.

Слайд 20

Використані інтернет ресурси http://uk.wikipedia.org https://www.google.com.ua

Слайд 21

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Історія України