Розквіт Київської Русі
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
980 - 1015 рр захопив престол в результаті міжусобних воєн. За його правління Київська держава перетворилася у найбільшу країну Європи.
У 988 р. Володимир охрестив Русь. підняло авторитет великого князя зміцнило міжнародні зв’язки сприяло об’єднанню розрізнених слов’янських племен в єдину державу дало поштовх для розвитку культури, науки, моралі Київської Русі.
“У рік 1037. Заложив Ярослав город — Великий Київ, а в города сього ворота є Золоті.” Нестор Літописець “Повість минулих літ”
В 1097 р. в м.Любечі відбувся з’їзд руських князів. На ньому вони домовлялися про припинення міжусобиць і об’єднання сил у боротьбі з половцями. Проте укладені домовленності не виконувались. Організатором з’їзду був князь Мономах.
- племена тюркського походження, які жили на території сучасного Казахстану. Протягом 150 років нападали на Русь. Найбільше визначився в боротьбі з половцями князь Мономах.
1113 - 1125 рр. Великий князь київський. У 1113 р. вічем киян запрошений на великокнязівський престол. Здійснив ряд вдалих походів проти половців (1103, 1109, 1110, 1111). Мономах востаннє об’єднав Київську Русь, підняв її міжнародний авторитет. Здійснив ряд реформ (“Статут Володимира Мономаха”).
1206 р. - Чінгізхан створив могутню монголо-татарську державу. 1223 р. - битва на річці Калці, в якій об’єднані русько-половецькі війська зазнали нищівної поразки від монголо-татар. 1238 р. - початок походу хана Батия на Русь. 1240 р. - зруйнування Києва монголо-татарами.
Галицько-волинське князівство стало продовжувачем колишньої слави Київської Русі. За князювання Данила ця держава сягнула найбільшого розквіту.
Схожі презентації
Категорії