X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Передумови і причини Національно-визвольної війни українського народу в середині XVII cтоліття

Завантажити презентацію

Передумови і причини Національно-визвольної війни українського народу в середині XVII cтоліття

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Ось дзвінок вже пролунав Він сигнал нам всім подав Тож і ми часу не гаймо І урок розпочинаймо. Вліво – вправо поверніться Один одному всміхніться! Молодці!

Слайд 2

Тема уроку Причини і початок Національно-визвольної війни

Слайд 3

Завдання уроку розкрити причини та характер Національно-визвольної війни; охарактеризувати та оцінити діяльність Б. Хмельницького , висловити особисте ставлення до історичного діяча та його соратників; застосовувати та пояснювати термін “ Національно-визвольна війна”

Слайд 4

Основні поняття: Національно – визвольна війна Історичні діячі: Б.Хмельницький, I.Богун, М. Кривоніс, Іслам – Гірей, М. Потоцький

Слайд 5

План 1.Передумови та причини Національно- визвольної війни. 2. Б. Хмельницький та його соратники. 3.Початок війни.

Слайд 6

Поблемне питання Національно-визвольна війна українського народу середини XVII cт. Була випадковим чи закономірним явищем? Національно-визвольна війна українського народу середини XVII cт. була випадковим чи закономірним явищем?

Слайд 7

- До складу яких держав належали українські землі? Яке значення мали козацько – селянські повстання наприкінці ХVІ – у 20-30-х рр. ХVІІ ст.

Слайд 8

Передумови війни засилля в Україні польських магнатів і шляхти; формування ранньої української нації; перетворення козацтва на провідну політичну силу українського суспільства.

Слайд 9

Причини війни: економічне феодальне гноблення селян, збільшення поборів та повинностей; наступ польської влади на права та вольності козацтва; утиски православної церкви.

Слайд 10

Подумайте Які верстви суспільства були незадоволені пануванням Речі Посполитої? 

Слайд 11

Рушійні сили Селяни Пом’якшення феодальної залежності , зменшення податків Козаки Відновлення прав і вольностей Міщани Припинення національного гніту Українська шляхта Обмеження сваволі поляків Духовенство Захист православної віри Досягнення цих цілей можливе тільки за умови повної ліквідації польського панування на українських землях

Слайд 12

Характер війни: національно-визвольна, справедлива війна українського народу за своє національне, соціальне та релігійне визволення, за своє існування та розвиток.  

Слайд 13

Національно-визвольна війна – це війна проти іноземного панування за створення своєї незалежної держави

Слайд 14

Б.Хмельницький увійшов у історію нашого народу як видатний державний, політичний і військовий діяч. «Таких людей провидіння Боже віками породжує в людстві для особливих його намірів і призначень», - писав автор «Історії Русів».

Слайд 15

Богдан Хмельницький Гравюра голландського майстра В. Гондіуса . 1651 р. Поданий портрет вважають найдостовірнішим зображенням гетьмана. Гравер виготовив його з малюнка А. Вестерфельда, що був придворним малярем литовського гетьмана та на власні очі бачив Б. Хмельницького.

Слайд 16

Від тих часів збереглося також свідчення венеціанського дипломата А.Віміни, який так описував гетьмана:«Зросту він скоріше високого, ніж середнього, широкої кості й міцної будови. Його мова й спосіб правління показують, що він наділений зрілим судженням і проникливим розумом… У поводженні він м’який і простий, чим викликає до себе любов вояків, але, з іншого боку, підтримує серед них дисципліну суворими стягненнями».

Слайд 17

Порівняйте зображення та словесний портрет Б.Хмельницького. Чи суперечать вони один одному? Які риси вдачі гетьмана, на яких наголошував дипломат, втілено художником?

Слайд 18

Слайд 19

Подумайте Чи розумів Владислав ІV, що запитавши у Богдана Хмельницького, який скаржився на свавілля Д.Чаплинського та інших польських магнатів :“У тебе що, шаблі немає?», він фактично давав козакам дозвіл на війну з польською шляхтою?

Слайд 20

Виб’ю я з лядської неволі руський нарід увесь! Перше я за свою шкоду і кривду воював, тепер буду воювати за нашу православну віру!

Слайд 21

Заходи Б. Хмельницького щодо підготовки до війни Організація українського повстанського війська (заклик до українського народу вступати до козацького війська, налагодження виробництва пороху, купівля зброї і боєприпасів, домовленість з реєстровими козаками про їхню підтримку повстанського війська). Будівництво укріплень. Пошуксоюзників.

Слайд 22

Початок повстання Кобзарі та досвідчені козаки з гетьманськими універсалами розійшлися по всій Україні закликати підніматися на боротьбу. Активна організаційна робота проводилася і серед реєстрового козацтва Завершилися переговори з Кримським ханством, яке погодилося виступити на боці українців.

Слайд 23

Лютий-березень 1648 р. Бахчисарайська угода з кримським ханом Ісламом – Гіреєм ІІІ про військову допомогу у війні проти Речі Посполитої.

Слайд 24

Завдання З якою метою Б.Хмельницький уклав угоду з кримським ханом? Чому саме з ним? У такий спосіб гетьман прагнув вирішити складну проблему – брак власної кінноти. А також уникнути несподіваного нападу татарських орд.

Слайд 25

Займи позицію П.Куліш оцінював діяльність Хмельницького як «один руїнницький вибух темних соціальних сил, викликаний купкою егоїстів-авантюристів, котрим народні маси послужили тільки знаряддям, «гарматним м’ясом», обдуреним свободолюбними гаслами, а в результаті наш квітучий край обернув на пустиню, засипану попелом і засіяну кістками наших предків». Видатний філософ Г.Сковорода писав так: «Будь славен вовік, о муже ізбранне, вольності отче, герою Богдане!». Сформулюйте власне ставлення до діяльності Богдана Хмельницького

Слайд 26

Хронологічні межі : 1648 – 1657 рр. Лідер : Богдан Хмельницький Характер : національно-визвольна, релігійна, антифеодальна Політичною силою та лідером було козацтво Головною рушійною силою було селянство

Слайд 27

Поблемне питання Національно-визвольна війна українського народу середини XVII cт. Була випадковим чи закономірним явищем? Національно-визвольна війна українського народу середини XVII cт. Була випадковим чи закономірним явищем?

Слайд 28

Практична робота. Дослідження грошової купюри 5 грн. Дати відповідь на запитання: Який зв’язок існує між зображеннями з обох сторін?

Слайд 29

Домашнє завдання Опрацювати п. 14. Почати складати хронологічну таблицю «Основні події Національно-визвольної війни українського народу середини ХVII cт.»

Слайд 30

Презентацію підготувала вчитель історії та правознавства Ткаченко В.М.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Історія України