X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Новочеркаська трагедія"

Завантажити презентацію

"Новочеркаська трагедія"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Новочеркаська трагедія 1-2 червня 1962 року

Слайд 2

31 травня 1962 року була опублікована постанова ЦК КПРС і Ради Міністрів СРСР про підвищення цін на м'ясо-молочні продукти.Підвищення цін негайно викликало в країні гостру реакцію. 1 червня,керівництво КДБ СРСР доповідало членам Президії ЦК КПРС про ставлення населення на підвищення цін.

Слайд 3

1 червня Перед початком робочого дня, о 7:30, невелика група робітників сталеливарного цеху Новочеркаського електровозобудівного заводу, чисельністю 8-10 осіб, стала обговорювати підвищення цін. На біду тут виявився завідуючий промисловим відділом Ростовського обкому КПРС Бузаєв, який «став роз'яснювати робітникам Звернення ЦК КПРС і Ради Міністрів СРСР». Стихійно почався мітинг. Стали підходити робітники з інших ділянок. Частина робітників припинила роботу, вони зібралися в заводському сквері.

Слайд 4

Директор, заявив про зниження їх заробітної плати на 30% і відповів, що «раз немає грошей на пиріжки з м'ясом, то їжте з лівером».Ці слова і стали тією іскрою, яка призвела до трагедії. 

Слайд 5

2 червня На НЕВЗ відбувся спільний стихійний мітинг, вирішено йти демонстрацією в місто. На шляху колона зустріла загородження з танків на мосту через річку Тузлов і, не зустрівши заборони, рушила до центру міста, до будівлі міськкому КПРС. На всі прохання й вимоги генерала піти від будівлі, мітингуючі відповідали несхвальними вигуками і гаслами. Для припинення безладу автоматники дали попереджувальний постріл у повітря. Натовп відійшов, але потім повернулася на вихідні позиції, так як хтось крикнув що Їх лякають і по живих людям стріляти не будуть.

Слайд 6

Задні ряди, не знаючи, що відбувається попереду, тиснули на передні і ті повільно стали просуватися до будівлі. Автоматники дали ще один попереджувальний постріл у повітря. Натовп не зупинялася. Деякі почали виривати зброю у солдатів. Пролунало кілька пострілів по натовпу. Впали перші вбиті й поранені з дерев у сквері хлопчаки. Виникла паніка, тиснява. Люди стали розбігатися. На спорожнілу площа незабаром прибули санітарні та пожежні машини. Одні вивозили трупи в морг при інфекційній лікарні та поранених в хірургічну лікарню, а інші змивали брандспойтами кров на асфальті. Ввечері та вночі йшли арешти осіб, найбільш активно виявили себе у демонстрації або погромах.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Історія України