X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Наш край (Південне Приазов*я) в кінці XVIII- на початку ХІХ ст.

Завантажити презентацію

Наш край (Південне Приазов*я) в кінці XVIII- на початку ХІХ ст.

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Південно-східне Приазов*я наприкінці XVIII – у XIX ст. Наш край наприкінці XVIII – у XIX ст.

Слайд 2

Приазовські землі в 70-х рр. XVIII ст. Для захисту з моря засновано у 1769 р. сторожовий пост Кальміуська слобода. Після ліквідації у 1775 р. Запорожської Січі землі Кальміуської паланки ввійшли до Азовської губернії. 1778 р. засновано м. Павловськ (75 поселенців).

Слайд 3

Виникнення Маріуполя 1778 р. – з Криму на чолі з митрополитом Ігнатієм виведено греків до Приазов*я. Керував переселенням генерал-поручик А.В. Суворов. З 8 міст та 66 селищ Криму виведено 31 098 християн. Оселились на землях майбутнього м. Павловська. У 1779 р. поселенню надано ім*я Маріуполь. У 1779-1780 рр. м. створено Катеринославську губ.

Слайд 4

Адміністративний устрій краю в кінці XVIII – на початку XIX ст. З 1802 р. м. Маріуполь входить до Катеринославської губернії. Створено Маріупольський повіт. 1807 р. – Маріуполь підпорядковано Таганрогському управлінню.

Слайд 5

Катеринославська губернія

Слайд 6

Промисловий розвиток Маріуполя Промисли: кожум*ячні, салотопні, ковальські. Будувались вітряні та млинні вітряки. Розвивались рибозаводи. Працювали цегляні та черепичні заводи. Маріуполь – значний торгівельний центр: хліб, риба, тварини, бавовна. Розвивалась міжнародна торгівля: північна Європа. 1800 р. – відкрито митну заставу. 1809 р. – відкрито портове управління. Головний експорт – пшениця.

Слайд 7

Участь Маріуполя у подіях Кримської війни 1855 р. 24.05. 1855 р. під прикриттям англо-французької ескадри в місто висадився десант. Розгромлено південну частину міста. Війська та місцеві мешканці вибили ворога. Допомога військам: 300 волів, 26 тис. сухарів, 10 тис. руб.

Слайд 8

Населення Маріуполя Середина XIX ст.: 4 579 осіб. крім греків селяться росіяни і українці. засновано Солдатську слободу (солдати у відставці). засновано волонтерське поселення з числа греків і турків (нині селище Волонтерівка Іллічівський район).

Слайд 9

Розвиток транспорту в другій половині XIX ст. Необхідність будівництва залізної дороги та нового порту: -розвиток Донбасу; -розширення економічних зв*язків Маріуполя; -розвиток місцевої промисловості 1882 р. – побудовано першу залізничну гілку Маріуполь-Оленівка. 1889 р. – відкрито новий порт. Товарообіг виріс в 4 рази.

Слайд 10

Маріупольський залізничний вокзал у 90-х рр. ХІХ ст.

Слайд 11

Розвиток промисловості в другій половині XIX ст. Причини: близькість до донбаського вугілля та керченської залізної руди. Наявність морського порту. 1896 р. – російські та іноземні підприємці відкрили Нікополь-Маріупольське горне і металургійне товариство. Відкрито мартеновську пічь і трубозварний стан. 1897-1899 рр. засновано “Руський Провіданс” для виробництва залізничних рейок.

Слайд 12

Розвиток фінансової справи та міського управління В кінці XIX ст. відкрито: Громадський банк; Азовсько-Донський банк; Міський банк; Товариство взаємного кредиту; Відділення Державного банку. Засновано повітова земська та міська управи.

Слайд 13

Самостійна робота І варіант 1. Які видатні історичні діячі зробили внесок у заснування м. Маріуполя і чому? 2. Чи був Маріуполь в епіцентрі модернізаційних процесів чи на їхній переферії? Чому? ІІ варіант 1. За яких умов було засновано м. Маріуполь? 2. Охарактеризуйте розвиток економіки м. Маріуполя у ХІХ ст.

Слайд 14

Домашнє завдання Скласти повідомлення за темою: “Місто Маріуполь в кінці XVIII – у XIX ст”. * 35.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Історія України