X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Мистецтво грецьких міст Північного Причорномор’я"

Завантажити презентацію

"Мистецтво грецьких міст Північного Причорномор’я"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Мистецтво  грецьких  міст Північного  Причорномор’я

Слайд 2

Херсонес Таврійський. м.Севастополь «Велика грецька колонізація» відбувалась у VІI — VI ст. до н. е. на узбережжях Середземного, Мармурового, Чорного морів.

Слайд 3

Виникла Керкінітида (м. Євпаторія), утворилися також нові міста на Боспорі Кімерійському — Фанагорія, Порфимій, Патрей, Тирамба та ін.

Слайд 4

Назви окремих міст зазнали певної трансформації. Наприклад, Ольвію в античному світі називали Борисфен.

Слайд 5

Підлоги храмів і будинків багатих городян зазвичай прикрашали мозаїкою.

Слайд 6

Залишки античного міста Ольвії У побудованому наприкінці VII—початку VI ст. до н. е. поселенні Борисфен простежуються два види будівель — напівземляні та наземні споруди із сирцю та каменю. Найпоширеніші овальні, прямокутні із округлими кутами, трапецієподібні житла розміром від 6 до 18 м2, заглиблені в землю на 0,7 0,9 м.

Слайд 7

Регулярне планування вулиць, спорудження будинків громадського призначення і храмів засвідчує, що Борисфен (Ольвія) набув вигляду античного міста.

Слайд 8

Міські ансамблі створюються за архітектурними зразками, які прийшли з метрополії. Це були будівлі за ордерною системою, оформлені колонадами з капітелями, фронтонами, фризами, декоративними статуями, рельєфами на античні теми.

Слайд 9

Під час розкопок міст Північного Причорномор’я знайдено багато різноманітних скульптур. Загальний культурний рівень жителів Ольвії, Херсонеса, Тіри й особливо багатого Пантикапея був високим і сприяв бурхливому розвитку місцевої архітектури, скульптури, живопису, керамічного і ювелірного промислів.

Слайд 10

Керамісти під впливом кращих зразків посуду, який привозили з інших куточків античного світу, створили неймовірну кількість виробів, розписаних сценами із життя богів та людей.

Слайд 11

Особливе захоплення викликає мистецтво ювелірів. Те, що зазвичай називають скіфським золотом, створено не скіфами, а грецькими майстрами.

Слайд 12

Жодне з античних міст Північного Причорномор’я не збереглося. Найдовше проіснував Херсонес Таврійський (у XIV ст. місто знищили татари). Культура цих міст, архітектура та скульптура опосередковано вплинули на подальший розвиток українського мистецтва.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Історія України