"Мистецтво грецьких міст Північного Причорномор’я"
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Херсонес Таврійський. м.Севастополь «Велика грецька колонізація» відбувалась у VІI — VI ст. до н. е. на узбережжях Середземного, Мармурового, Чорного морів.
Виникла Керкінітида (м. Євпаторія), утворилися також нові міста на Боспорі Кімерійському — Фанагорія, Порфимій, Патрей, Тирамба та ін.
Назви окремих міст зазнали певної трансформації. Наприклад, Ольвію в античному світі називали Борисфен.
Залишки античного міста Ольвії У побудованому наприкінці VII—початку VI ст. до н. е. поселенні Борисфен простежуються два види будівель — напівземляні та наземні споруди із сирцю та каменю. Найпоширеніші овальні, прямокутні із округлими кутами, трапецієподібні житла розміром від 6 до 18 м2, заглиблені в землю на 0,7 0,9 м.
Регулярне планування вулиць, спорудження будинків громадського призначення і храмів засвідчує, що Борисфен (Ольвія) набув вигляду античного міста.
Міські ансамблі створюються за архітектурними зразками, які прийшли з метрополії. Це були будівлі за ордерною системою, оформлені колонадами з капітелями, фронтонами, фризами, декоративними статуями, рельєфами на античні теми.
Під час розкопок міст Північного Причорномор’я знайдено багато різноманітних скульптур. Загальний культурний рівень жителів Ольвії, Херсонеса, Тіри й особливо багатого Пантикапея був високим і сприяв бурхливому розвитку місцевої архітектури, скульптури, живопису, керамічного і ювелірного промислів.
Керамісти під впливом кращих зразків посуду, який привозили з інших куточків античного світу, створили неймовірну кількість виробів, розписаних сценами із життя богів та людей.
Особливе захоплення викликає мистецтво ювелірів. Те, що зазвичай називають скіфським золотом, створено не скіфами, а грецькими майстрами.
Жодне з античних міст Північного Причорномор’я не збереглося. Найдовше проіснував Херсонес Таврійський (у XIV ст. місто знищили татари). Культура цих міст, архітектура та скульптура опосередковано вплинули на подальший розвиток українського мистецтва.
Схожі презентації
Категорії