X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Масляна

Завантажити презентацію

Масляна

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Тема:Виховного заходу «Масляна» Мета : Ознайомити учнів з історією свята «Масляна» Обладнання : Вислови о масляній

Слайд 2

Зміст Історія масляної. Приказки про масляну. Старовинна традиція приготування млинчиків Приготування млинчиків.

Слайд 3

. Як на масляному тижні Із труби млинці летіли! Із печі, з жару, з печі, Всі рум'яні, гарячі! Масляна, пригощай! Всім бліночков подавай. Із печі, з жару - розбирайте! Похвалити не забувайте.

Слайд 4

Iсторія виникнення масляної. За старих часів, мабуть, жодна інша страва російської кухні не могло зрівняється за популярністю з млинцями. Блин супроводжував людину все життя - від народження (породіллю годували млинцем) і до самої смерті (обов'язкове страва під час поминальних обрядів). Ніхто не знає, коли млинці вперше з'явилися на нашому столі, але відомо, що вони були ритуальною стравою ще у язичницьких слов'янських народів. Найрізноманітніші повір'я і традиції пов'язані у російських людей з млинцями. Але перш за все, млинці - обов'язкове частування на масницю, що стало необхідним атрибутом весняного свята. Масниця, мабуть, була самим веселим святом у старовину. Згідно з легендою, Масляна народилася на Півночі, батьком її був Мороз. Одного разу, в найсуворіше і сумне час року людина помітив її, що ховаються за величезними заметами, і закликав допомогти людям, зігріти і розвеселити їх. І Масляна прийшла, але не тієї тендітної дівчинкою, що ховалася в лісі, а здоровою сильний бабою з жирними рум'яними щоками, підступними очима, не з посмішкою на вустах, а з реготом. Вона змусила людину забути про зиму, розігріла кров у його жилах, схопила за руки і пустилася з ним танцювати до непритомності.

Слайд 5

Приказки про масляну: «Як на масляному тижні в стелю млинці летіли» «Без млинця не маслена» «На гірках покататися, в млинцях повалятися» «Не життя, а Масляна» Хоч з себе все закласти, а Масляну проводити»

Слайд 6

Ще трішки фактів про масляну. Свято тривало тиждень, від цього в християнстві і назва «остання седмиця» перед Великим Постом. Кожен день маслениці мав свою назву. Так, понеділок називається зустріч, вівторок - загравання, середа - ласун, четвер - переломом або розгулом, п'ятницю - тещині вечори, суботу - посиденьки зовиці, неділя проводами. У четвер починалася «широка масниця. Святкувалася вона дуже шумно.

Слайд 7

Широкая Масленица — Сырная неделя,     Ты пришла нарядная к нам Весну встречать.              Печь блины и пьянствовать будем всю неделю, Чтоб Зиму студёную из дому прогнать! Утро... ПОНЕДЕЛЬНИК... Наступает "ВСТРЕЧА". Яркие салазки с горочек скользят.                          Целый день веселье. Наступает вечер...                      Накатавшись вволю, все блины едят.              "ЗАИГРЫШ" беспечный — ВТОРНИКА отрада.      Все гулять-резвиться вышли, как один! Игры и потехи, а за них — награда:         Сдобный и румяный масленичный блин!                                Тут СРЕДА подходит — "ЛАКОМКОЙ" зовётся.                  Каждая хозяюшка колдует у печи.                       Кулебяки, сырники — всё им удаётся.                          Пироги и блинчики — всё на стол мечи!

Слайд 8

                      А в ЧЕТВЕРГ — раздольный "РАЗГУЛЯЙ" приходит.                               Ледяные крепости, снежные бои...                               Тройки с бубенцами на поля выходят,                               Парни ищут девушек — суженых своих.                                 ПЯТНИЦА настала — "ВЕЧЕРОК У ТЁЩИ"...                               Тёща приглашает зятя на блины                               И с икрой, и с сёмгой или чуть попроще —                               Со сметаной, с мёдом, с маслом ели мы.                                Близится СУББОТА — "ЗОЛОВКИ УГОЩЕНЬЕ".                               Вся родня встречается, водит хоровод.                               Праздник продолжается, общее веселье —                               Славно провожает Зимушку народ!                                 ВОСКРЕСЕНЬЕ светлое быстро наступает,                               Душу облегчают в тот "ПРОЩЁНЫЙ ДЕНЬ"...                               Маслену соломенную — Зимушку — сжигают,                               Нарядив в тулупчик, валенки, ремень...

Слайд 9

Старовинна традиція приготування млинчиків

Слайд 10

Старовинна традиція приготування млинчиків В старовину млинці пекли, як правило, з дріжджового тіста, так Ви, напевно, це і самі вже зрозуміли. Борошно бралася сама різне: гречане, пшеничне, вівсяне, просяне, ячмінне і навіть горохове. Сьогодні ми зазвичай використовуємо пшеничне борошно, а між тим істинно російські млинці з гречаного. Пшеничні млинці не мають тієї пухлості і пухкості, які надає гречана мука. Крім того, млинці з гречки мають дуже приємним смаком, з легко кислуватим присмаком. Раніше приготування млинців було справжнім обрядом - це вважалося таїнством, господині робили все потай від домашніх і тим більше від сторонніх. Одні виходили ввечері готувати опару на річку, озеро або до криниці, інші готували її на своєму подвір'ї зі снігу при світлі місяця. При цьому жінки голосили: Місяць, ти, місяць, золоті твої ріжки поглянь у віконце, подми на опару. Дріжджі звичайно розводили в теплій воді, а потім поступово додавали молоко і борошно, замішували тісто. Коли тісто замішане, каструлю покривали рушником і ставили в тепле місце. Після збільшення опари, в каструлю додавалися всі інші компоненти, все ретельно перемішувалося і знову йшло у тепле місце. Після того, як тісто піднімалося вдруге, можна пекти млинці, добре протопити піч дрібними сухими березовими дровами. Рівномірний жар, немов чарівник, що засіював тісто численними дірочками, рум'янив його, робив особливо привабливим. А що за дух стояв на кухні, коли печуться млинці! Сковороди бралися чавунні, невеликого розміру, оскільки російські млинці випікають завбільшки з блюдце. Тоді ще продавалися спеціальні сковороди для млинців. Вони складалися з декількох маленьких сковорідок зварених разом. Дуже важливо, щоб сковороди були абсолютно чистими. Для цього їх ставили на вогонь, дно посипали сіллю, прокаливали, а потім протирали сухою чистою ганчіркою. Після такої процедури млинці не прилипали до скорода і легко відставали від їхнього дна. Перед тим як вилити тісто на розпечену сковороду, її змащували рослинним маслом, або несолоним салом. Як помазка використовували половину картоплини або чисту ганчірочку, намотану на виделку. Готові млинці укладали стопкою, змащуючи кожен вершковим або топленим маслом, і ставили в тепле місце, щоб не охолонули. Для цієї мети існувала спеціальна блинница - велике керамічне блюдо з напівсферичної кришкою.

Слайд 11

    Пышные гуляния Ярмарка венчает.     До свиданья, Масленица, приходи опять!      Через год Красавицу снова повстречаем,     Снова будем праздновать, блинами угощать!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Історія України