X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Луганщина в Другій Світовій війні"

Завантажити презентацію

"Луганщина в Другій Світовій війні"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ЛУГАНЩИНА В ДРУГІЙ СВІТОВІЙ ВІЙНІ

Слайд 2

Великим вогнищем всенародної боротьби проти окупантів у Донбасі була Луганщина . Тут природні умови не дозволяли широко розгорнути дії партизанських загонів. Тому основними формами боротьби з окупантами на Луганщині була діяльність підпільних організацій і груп.

Слайд 3

На відміну від деяких інших областей , Луганщина була під п'ятою ворога відносно невеликий термін - 6 - 7 місяців. За цей час партизани і підпільники області завдали загарбникам величезної шкоди. На їх рахунку близько 5 тисяч убитих і поранених гітлерівців і зрадників Батьківщини , 22 пущених під укіс ворожих військових ешелони з живою силою і технікою , тисячі знищених автомашин , 20 підірваних залізничних мостів.

Слайд 4

У жовтні 1941 року наступ німецьких військ у Донбасі був зупинений, і на деякий час ситуація стабілізувалася. Ворогом тоді були окуповані окремі населені пункти Лисичанського, Попаснянського, Ровеньківського та Свердловського районів. Однак кровопролитні бої не припинялися.

Слайд 5

У першу чергу знищувалися комуністи й комсомольці, їх було вбито більше тисячі. Повній ліквідації підлягали євреї: тільки 1 листопада 1942 року в Луганській області було розстріляно понад 3 тисяч людей. 2100 жителів Красного Луча було вбито і скинуто в шурф шахти № 151; в перші дні окупації 200 мешканців Лисичанська було закатовано і також скинуто в шурф шахти.

Слайд 6

Всесвітньо відомою є підпільна молодіжна організація «Молода гвардія», що діяла в Краснодоні з вересня 1942 до січня 1943 рр.

Слайд 7

Всього ж від рук окупантів, голоду, знущань, бомбардувань, артилерійських обстрілів і мін на Луганщині загинуло або пропало безвісти понад 100 тисяч громадян. Оборонні та наступальні бої на Луганщині в цілому тривали 18 місяців, в них брало участь до 200 великих військових з'єднань тринадцяти армій. За успішні бойові дії тисячі воїнів були нагороджені орденами і медалями.

Слайд 8

Було зруйновано 314 великих і 213 дрібних шахт з річним видобутком 35 млн т вугілля, Луганський машинобудівний завод, Алчевський металургійний завод, Рубіжанський хімічний комбінат, лікарні, електростанції, залізничні комунікації, бібліотеки, школи, будівлі педагогічного інституту, драмтеатру, житлові будинки, комунальне господарство.

Слайд 9

У вересні 1943 року Червона Армія очистила Луганщину від окупантів. Мужність луганських підпільників і партизан високо оцінено Батьківщиною. Більше 3 тисяч з них нагороджені орденами і медалями ; 5 безстрашних героїв удостоєні звання Героя Радянського Союзу. Але найкращою нагородою для тих, хто, не шкодуючи свого життя, бився на смерть із загарбниками, є торжество нашого правого діла, свобода і велич Радянської Батьківщини, що будує комунізм.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Історія України