X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Церковне життя в Україні у другій половині XVI ст.

Завантажити презентацію

Церковне життя в Україні у другій половині XVI ст.

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

© Тарасов В.В. вчитель історії Серпневської ЗОШ І-ІІІ ступенів 2009 Церковне життя в Україні у другій половині XVI ст. Історія України. 8 клас

Слайд 2

План вивчення Особливості реформаційного руху в Україні. Православні братства. Контрреформаційні рухи в Україні.

Слайд 3

Опорні поняття і дати Опорні поняття: Реформація Контрреформація Протестантизм Єзуїти братства Опорні дати: 1556 – 1561 рр. – створення Пересопницького євангелія 1586 р. – Львівське Успенське братство.

Слайд 4

Актуалізація опорних знань Якими були передумови укладення Люблінської унії? Які наслідки Люблінської унії для українських земель? Як умови Люблінської унії вплинули на питання віросповідання в Україні?

Слайд 5

Особливості реформаційного руху в Україні. Прочитати п. 1 §3 і дати відповіді на запитання: 1. Що таке Реформація? Реформація – суспільно – політична течія, спрямована проти католицької церкви. 2. Що таке протестантизм? Протестантизм – один із напрямків християнства, спрямованих проти католицької церкви і для якого початковими формами були лютеранство, кальвінізм, англіканство 3. Які верстви населення підтримали протестантизм і чому? 4. Чому українська шляхта підтримала католицизм? 5. Яку віру підтримало українське селянство? 6. Що стало головним здобутком Реформації в Україні?

Слайд 6

Слайд 7

Православні братства Братства – релігійні та культурно – просвітницькі товариства, створювані православними міщанами при церковних парафіях ( приходах ) України в XV – XVI cт. Перші братства: 1542 р. – Благовіщенське; 1544 р. – Миколаївське; 1586 р. – Львівське Успенське братство. Основі напрямки діяльності братств – побудова і обслуговування церкви, влаштовування благодійницьких обідів для бідних, підготовка церковних урочистостей, організація допомоги хворим, створення бібліотек і шкіл, організація роботи друкарень .

Слайд 8

Львівська братська школа Прочитати п. 3 §3 та документ на с.26 і дати відповіді на запитання: Хто і як навчався в Львівській братській школі? Які предмети викладалися у школі? Що нагадує вам зміст “ Порядок шкільний” Львівської братської школи? Які моральні цінності прагнули виховати в учнів школи?

Слайд 9

Контрреформаційні рухи в Україні Прочитайте п.4 §3 і документ ( с.27) і дайте відповіді на запитання: Що таке Контрреформація? Якими методами діяли єзуїти на українських землях? Що було позитивного і негативного в діяльності єзуїтів?

Слайд 10

Причини поразки Реформації у Польщі Не мала широкої підтримки основної маси населення ( селян, міщан); Шляхта і магнати за допомогою протестантизму прагнули обмежити королівську владу та отримати нові привілеї, а не були переконаними протестантами; Відсутність єдності між течіями протестантизму; Православне населення було байдужим до протестантизму.

Слайд 11

Висновки У XVI ст. православна церква на українських землях перебувала у кризовому стані. Поширення реформаційного руху сприяло розвитку релігійного вільнодумства в Україні й виходу частини віруючих із традиційних церков. Розгортання Контрреформації сприяло тому, що зміцніла католицька церква розгорнула наступ на Схід, одним із наслідків якого стала Берестейська унія. Діяльність братств допомагала православним міщанам протистояти релігійному та національному гнобленню, сприяла національному й культурному пробудженню українського суспільства.

Слайд 12

Закріплення Які особливості реформаційного руху в Україні? Що таке братства і яка їх роль? Висловіть своє ставлення до єзуїтів? Чому Реформація потерпіла поразку в Польщі та українських землях?

Слайд 13

Домашнє завдання Читати § 3

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Історія України