Культурний розвиток Київської Русі
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Запорізька область, Приазовський р-н Приазовська ЗОШ №2 вчитель історії Луценко О. І. Тема. Культурний розвиток Київської Русі
“ БАЧИТЕ гори оці? На цих горах возсіяє благодать Божа, буде город великий і воздвигне Бог багато церков. ”
Мета уроку Сформувати та закріпити знання у учнів про господарську і культурну діяльність жителів давньоруського Києва періоду Ярослава Мудрого; розвивати вміння уявляти події,які вивчаються; Формувати історичні смаки, повагу до культурних надбань минулого; заохочувати до пошукової діяльності в різних формах.
МОЗАЇКА (фр. mosaique, італ. італ. mosaiko, від лат. musivum, букв. присвячене музам; грец. μοΰσα — муза) — зображення чи візерунок, виконані з кольорових каменів, смальти, керамічних плиток, шпону та інших матеріалів.
Фреска (від італ. affresco - свіжий) - живопис на сирій штукатурці, одна із технік настінного малярства, протилежна до а секко (розпис по сухому).
Кирилиця (біл. Кірыліца, болг. Кирилица, мак. Кирилица, рос. Кириллица, серб. Ћирилица) – одна з двох абеток староцерковнослов'янської мови, що лягла в основу деяких слов'янських алфавітів.
Пергамент (також Пергамен; нім. Pergament, від грец. Πέργαμον — Пергам, місто в Малій Азії, де в ІІ столітті до н.е. широко застосовувався пергамент) – тонко вироблена теляча шкіра.
Мініатюра і аркуш із заставкою з Остромірова Євангелія 1057 р., що вважається прадавньою руською рукописною книгою, що дійшла до наших днів.
Мініатюра (фр. miniature, з італ. miniatura, від лат. minium «сурик») - невеликий за обсягом вид живопису,літератури.
Ко лти (однина: ко лт) - характерні для слов'ян скроневі прикраси, що підвішувалася до головного убору на стрічці, чи металевих ланках - ряснах. Особливо поширені колти були у XI-XIII ст. серед заможнього міського населення стародавньої Русі.
Зернь - дрібні позолочені кульки, що впаювалися в персні та інші прикраси за часів Київської Русі.
Перегородчаста емаль — на пластину напаюють перегородки з плаского чи скрученого дроту з поперечним перерізом. Простор з-поміж них заповнюють емаллю.
2. Мозаїка Марія Оранта прикрашає: а) Успенський собор б) Софіївський собор 3. Авторами азбуки кирилиці були: а) Кирило та Мефодій б) Борис та Гліб
4.Візерунки з найтонших скручених дротиків: а) зернь б) скань. 5. Тонко вироблена теляча шкіра: а) пергамент б) береста
Опрацювати параграф №15, вивчити терміни. Виконання творчих завдань диференційованого характеру. Ви – іноземний мандрівник, що відвідав Софіївський собор. Опишіть свої враження. 2) Уявіть себе переписувачем книжок Київської Русі. Що вам потрібно для роботи? Домашнє завдання
Схожі презентації
Категорії