X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Культура України. Розвиток освіти і книгодрукування

Завантажити презентацію

Культура України. Розвиток освіти і книгодрукування

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Чи мала Україна в др. пол. XVI — на поч. XVIІ ст. власну державу? 2. До складу яких держав входили українські землі в даний період? 3. Показати на карті, розподіл українських земель між іншими державами на кін. XVI ст. (Руське — Львів, Белзьке — Белз, Подільське — Кам’янець, Волинське — Луцьк, Брацлавське — Брацлав, Київське та Київські воєводства — у складі Речі Посполитої; Північне Причорномор’я і Крим — у складі Османської імперії; Закарпаття —у складі Угорщини, Чернігово-Сіверщина — у складі Московської держави). 4. Яку політику проводили уряди даних держав щодо українського народу?

Слайд 3

5. Який новий стан українського суспільства сформувався в даний період? 6. Яку роль у житті українців відігравала Українська православна церква? 7. Що таке культура? 8. На вашу думку, як соціально-економічне і політичне становище українських земель впливало на розвиток української культури? 9. Чи міг зазначений період в історії України стати періодом загального національно-культурного піднесення? Чому?

Слайд 4

Після Люблінської унії розпочався наступ на українські землі, на українську православну віру, на українську культуру. На українські землі через Польщу проникали з Європи ідеї Реформації, Відродження, гуманізму.

Слайд 5

Позитивні чинники

Слайд 6

РОЗВИТОК УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ

Слайд 7

Першою перекладеною книгою Святого Письма, написаною тогочасною простою мовою, стало Пересопницьке Євангеліє, в якому відбилися особливості живої української мови

Слайд 8

Переклад чотирьох Євангелій здійснив архімандрит Пересопницького Пречистенського монастиря ієромонах Григорій. Рукопис виготовлено на пергаменті з уживанням чорного чорнила й кіноварі. 482 аркуші рукопису оправлено в дубові дошки, обтягнуті зеленим оксамитом.

Слайд 9

Пересопницьке Євангеліє оздоблено вишуканими малюнками — мініатюрами

Слайд 10

Реформаційний рух зумовив появу в Україні протестантських та єзуїтських шкіл. Єзуїтські школи виникли у містах Львів, Луцьк, Острог, Київ та ін Вони виховували фанатичну відданість католицизму і зневагу до православ’я.

Слайд 11

Слайд 12

Перший православний заклад європейського рівня на українських землях

Слайд 13

Близько 1491 р. з’явилися перші друковані церковнослов’янські богослужбові книги — «Октоїх» і «Часослов»

Слайд 14

. ВИСНОВОК Освітній рух підносив свідомість українського народу, сприяв утвердженню визвольних ідей. Одночасно з розвитком освіти розвивалися літописання та книгодрукування Українська освіта здатна була конкурувати із західноєвропейською В освітніх закладах мали право навчатися представники всіх станів населення. У другій половині XVI — першій половині XVII ст. відбувалося бурхливе піднесення культурного життя України. Православні навчальні заклади стали осередками ідей гуманізму. Навколо них гуртувалася українська інтеліґенція.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Історія України