X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Культура і побут Запорізького краю у 20-30-х роках"

Завантажити презентацію

"Культура і побут Запорізького краю у 20-30-х роках"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Підготувала: Учениця 10 класу Сало Альона

Слайд 2

Містобудування тих років висунуло і почало здійснювати ідею комплексної забудови кварталів, яка передбачала поділ кварталів на окремі жилі комплекси, що органічно вписувалися в природне середовище і мали відповідні соціально-побутові установи – дитячі садки, ясла, їдальні, пральні, продовольчі магазини тощо.

Слайд 3

У створенні нормальних побутових умов мешканцям міст і селищ певну роль відігравали транспорт, водопровід, електроосвітлювальна мережа, які повинні були надати відповідний комфорт, скоротити витрати.

Слайд 4

У 1927р. на території області вже працювало більше 870 шкіл, у яких навчалося більше 96 тис. учнів. Але і вони не охоплювали всіх дітей. Тільки в місті Запоріжжі відвідували школи 80% дітей шкільного віку. У наступні роки становище дещо виправилося, що дало можливість у містах перейти до загальної семирічної освіти, а у деяких випадках створювалися десятирічки.

Слайд 5

На початку 1920-х років у Запоріжжі відкрився музей. 8 листопада 1930р. в Бердянську були відкриті краєзнавчий музей і перший в Запорізькому краї художній музей, основою якого стали 250 картин, подаровані місту земляком – І.І. Бродським.

Слайд 6

Запорізький край був батьківщиною багатьох науковців, діяльність яких була відома не тільки в країні, а й за її межами. Науковими розробками різноманітних проблем займалися вчені й вищих навчальних закладів Запорізького краю. Крім того, з 1930р. на о.Хортиця починає наукову діяльність Запорізький філіал Всесоюзного науково-дослідного інституту електрифікації сільського господарства.

Слайд 7

З другої половини 20-х років на терені Запорізького краю спостерігається пожвавлення літературного життя. На підприємствах, будівельних майданчиках, у навчальних закладах виникають літературні гуртки й об’єднання. Поширювався літературний рух і в інших містах та населених пунктах області. У 1931р. в Мелітополі при редакції газети “Радянський степ” виникло перше літературне об’єднання регіону. З нього вийшла група відомих письменників: М.Денисов, Є.Дирін, Є.Крилов та інші.

Слайд 8

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Історія України