X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Київська Русь. Ярослав Мудрий

Завантажити презентацію

Київська Русь. Ярослав Мудрий

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Слайд 3

Слайд 4

Жона. Вдова. Княгиня. Мати… Яку ти мужність осягла?! Як високо змогла піднятись І влади велич вознесла! Тобі вдалось зміцнить державу, Намітить християнству путь, Творить земні славетні справи, Цього не в праві ми забуть Жона. Вдова. Княгиня. Мати… Яку ти мужність осягла?! Як високо змогла піднятись І влади велич вознесла! Тобі вдалось зміцнить державу, Намітить християнству путь, Творить земні славетні справи, Цього не в праві ми забуть

Слайд 5

Він був грозою Царгороду, Прибив свій щит там на  врата І вигідну уклав угоду – Йшла дань на руські всі міста. Але пророцтво волхви склали, Що від коня свого помре. Сміявся, бо не знав що з черепа змія ужалить. Давно було це, та легенда ще живе Він був грозою Царгороду, Прибив свій щит там на  врата І вигідну уклав угоду – Йшла дань на руські всі міста. Але пророцтво волхви склали, Що від коня свого помре. Сміявся, бо не знав що з черепа змія ужалить. Давно було це, та легенда ще живе

Слайд 6

Нову христову віру дав І срібну гривну карбував, На Бузі місто збудував, Один – три призвіська він мав. То, хто ж така оця людина, Яку так славить Україна? Нову христову віру дав І срібну гривну карбував, На Бузі місто збудував, Один – три призвіська він мав. То, хто ж така оця людина, Яку так славить Україна?

Слайд 7

Слайд 8

Проблемне запитання Проблемне запитання За всю історію Русі тільки один правитель удостоївся іменування «Мудрий». За які ж діяння так вшанував народ сина князя Володимира - Ярослава?

Слайд 9

Міжусобна боротьба між синами Володимира. Утвердження Ярослава в Києві. Міжусобна боротьба між синами Володимира. Утвердження Ярослава в Києві.

Слайд 10

1015 рік 1015 рік по смерті Володимира київський престол за заповітом опинився в руках Бориса; владу в Києві захоплює Володимира пасинок Святополк Ярополкович, скориставшись відсутністю Бориса; літописець стверджує, що він вбив Бориса, Гліба й Святослава.

Слайд 11

1019 рік 1019 рік Ярослав з Новгорода виступає проти Святополка; кияни не сприймають поляків і Святополка, якого нарекли “Окаянним”; відступ поляків до Польщі; союз Святополка з печенігами і наступ на Київ; річка Альта – вирішальна битва. Наслідок: перемога Ярослава; повернення київського престолу.

Слайд 12

Слайд 13

Завдання Завдання - Скільки синів було у Володимира? Як вони називались? - Що сталося з братами Глібом, Борисом та Святославом? - Чому Ярослав розпочав боротьбу проти Святополка? - Коли і як переміг Ярослав Святополка? Як звали брата з яким Ярослав поділив Русь? В якому році Ярослав став єдиновладним господарем Русі?

Слайд 14

Підстава: Підстава: Смерть Мстислава і, за словами Нестора, Ярослав став “самовладцем Руської землі ”. 1019-1054 - правління Ярослава Мудрого

Слайд 15

Слайд 16

2. Державна діяльність Ярослава Мудрого. 2. Державна діяльність Ярослава Мудрого.

Слайд 17

Слайд 18

Слайд 19

Слайд 20

Слайд 21

Слайд 22

Слайд 23

Слайд 24

Слайд 25

Дочка Анна стала дружиною французького короля Генріха І Дочка Анна стала дружиною французького короля Генріха І

Слайд 26

Слайд 27

РОЗВ’ЯЖІТЬ РЕБУС РОЗВ’ЯЖІТЬ РЕБУС

Слайд 28

Слайд 29

«Руська Пpавда» – збіpник (кодекс) законів з окpемих питань цивільного, сімейного, фінансового та кpимінального пpава. «Руська Пpавда» – збіpник (кодекс) законів з окpемих питань цивільного, сімейного, фінансового та кpимінального пpава. Огнищанин -головний управитель княжого двору, боярин. Під’їзний – збирач оброку данини, для князя. Тіун – управитель господарства князя. Смерд-селянин, що володів земляним наділом і сплачував князю данину. Холоп – селянин, що не мав свого господарства і знаходився в залежності від феодала.

Слайд 30

Слайд 31

« Руська правда» « Руська правда» « Якщо уб’ють огнищанина навмисне, то вбивця платить за нього 80 гривень…., а за князівського під’їзного … платить 80 гривень… а за тіуна – 80 гривень, а за смерда або холопа – 5 гривень. А за князівського коня … 3 гривни, а за коня смерда 2 грн…..

Слайд 32

Питання Питання 1.Чиї інтереси захищали ці закони? 2. З чого видно відмінності у становищі різних груп? 3. Чи мало вплив на написання «Руської правди» прийняття християнства Володимиром Великим?

Слайд 33

Слайд 34

Проблемне запитання Проблемне запитання За всю історію Русі тільки один правитель удостоївся іменування «Мудрий». За які ж діяння так вшанував народ сина князя Володимира - Ярослава?

Слайд 35

Виокористовуйте при цьому такі неповні речення: Виокористовуйте при цьому такі неповні речення: Я упевнений у тому ,що…. Я добре знаю що…. Я переконаний у цьому, тому, що….

Слайд 36

Але  мудрість  Ярослава   Вся  була  в  його  ділах,   У  державнім  будівництві,   Владі,  устрою,  в  судах.   Щоб  не  нищити  народу   І  народного  майна,   Не  хотів  він  воювати,   Не  тягла  його  війна.   Він  прогнав  лише  поляків,   І,  щоб  ворог  тихшим  став,   Він  твердиню  понад  Сяном  —   Ярослав  свій  збудував.   Та  ходив  на  печенігів   І  черкесів  під  Кавказ,   Що  на  нашу  Україну   Нападали  раз  у  раз.   Але  мудрість  Ярослава   Вся  була  в  його  ділах,   У  державнім  будівництві,   Владі,  устрою,  в  судах.   Щоб  не  нищити  народу   І  народного  майна,   Не  хотів  він  воювати,   Не  тягла  його  війна.   Він  прогнав  лише  поляків,   І,  щоб  ворог  тихшим  став,   Він  твердиню  понад  Сяном  —   Ярослав  свій  збудував.   Та  ходив  на  печенігів   І  черкесів  під  Кавказ,   Що  на  нашу  Україну   Нападали  раз  у  раз.  

Слайд 37

Слайд 38

Опрацювати текст параграфа Опрацювати текст параграфа Скласти репортаж - подорож про Київ часів Ярослава.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Історія України