X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Історія української літератури XIX століття"

Завантажити презентацію

"Історія української літератури XIX століття"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Історія української літератури XIX століття

Слайд 2

Доба XIX ст. являє собою цілісний комплекс традицій і новаторства в літературному процесі, об'єднаний, єдністю ідейно-естетичних закономірностей. Відбувається становлення нової української літератури, яка формувалася на розумінні національних особливостей українського народу, на реалістичних засадах і народності.

Слайд 3

Слайд 4

Започатковану Г. Сковородою традицію використання живої української мови в літературному процесі закріпив І.Котляревський, який у своїх творах вивів її на рівень літературної норми.

Слайд 5

Слайд 6

Слайд 7

Почесне місце посідають поет-байкар П. Гулак-Артемовський та прозаїк Г. Квітка-Основ'яненко, які писали як українською, так і російською мовами. Останній одним із перших увів у свої твори сатиру, щоправда, дещо із сентиментальним присмаком; його повісті "Сватання на Гончарівці", "Шельменко-денщик", "Конотопська відьма", "Пан Халявський" певною мірою заідеалізовані, але доситьвиразно передають життя і характер українського села. Вони сталипопулярними серед українського народу.

Слайд 8

Слайд 9

Слайд 10

Слайд 11

Талановитий байкар Є. Гребінка критично висвітлював негативні сторони кріпосницького ладу. Він поділяв прогресивні погляди інтелігенції свогочасу, допомагав талановитим митцям, вихідцям із народу, зокрема, вінузяв участь у викупі Т. Шевченка з кріпацтва та сприяв у виданні"Кобзаря" 1840 р.

Слайд 12

Слайд 13

Т. Шевченко став основоположником революційно-демократичного напрямку такритичного реалізму в новій українській літературі. Його внесок вукраїнську літературу визначив її провідне місце в літературахслов'янських народів.  

Слайд 14

Слайд 15

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Історія України