Інтегральний націоналізм Дмитра Донцова
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Дмитро Донцов Дмитро Донцов -Український публіцист, суспільно-політичний письменник, теоретик ідеології інтегрального націоналізму як крайньої форми українського радикалізму
Сутність “Інтегрального націоналізму” Українська ідея має стати яскравою, виключною, всеобіймаючою. Вона має розпрощатися із „неясністю” свого змісту, який є першою причиною нашого „національного атеїзму”. Українці мають навіки припинити „анархію доктрин”, яку Донцов формулює так: „ані з унією, ні з православ`ям, ні з демократією, ні з автократією, ні з капіталізмом, ні з соціалізмом, ні з Заходом, ні зі Сходом” . Українська ідея має стати всеохоплюючою, усі „ідейки”, а особливо ті, які відверто шкодять українству, мають відмерти. Нова українська ідея має подолати традиційну для українців байдужість до влади, провінційність. Тільки якщо ми матимемо „інтегральну” ідею звичайні виступи і бунти проти соціального гноблення отримають вищу мету
Нація - абсолютна цінність. Політичні партії, класи повинні поєднатися заради Вищої мети. - Нація є не сукупністю окремих індивідів, а єдиним організмом, який об’єднує всі покоління (і мертвих, і живих, і ненароджених). - Інтереси та цінності нашої нації вищі від усіх інших інтересів і цінностей (окремих осіб, соціяльних груп, інших націй, людства загалом). Основні засади “Інтегрального націоналізму”:
Основні засади “Інтегрального націоналізму”: - Діяльність усіх членів нації має підпорядковуватися національним інтересам. - Слід нещадно усувати з національного організму все, що загрожує його єдності, інтересам і цінностям. - Природним станом відносин між націями є боротьба за існування і домінування. - Щоб здобути нашій нації панівне становище у світі конкурентних націй, слід усіма засобами зміцнювати її силу і волю до боротьби.
Керуючись ідеями Ніцше і Ортем-і-Гасета, Донцов прийшов до головного висновку: Нація – не лише “мовна чи національна збірнота”, - нація – це воля щось спільне творити”. Донцов намагався прищепити українській суспільності волю до влади і волю до життя , фанатизм на шляху боротьби за власну ідею, тверду віру у власні сили, і тільки такий вихід він вбачав у творенні повновартісної нації. Націю може порятувати лише народження нової психології переможців, а не рабів, “не вічний стогін покараних рабів і сльози”.
Донцов доводить, що війна між націями – явище перманентне і беззаперечне. Це не добре і не погано, це просто факт, усвідомлення цього і є проявом того самого „здорового глузду”, до якого апелює лібералізм. Причиною “інтегрального націоналізму” є “прагнення до боротьби, та свідомість її конечності, без якої неможливі ні вчинки героїзму, ні інтенсивне життя, ні віра в нього, ані тріумф жодної нової ідеї ”.
Донцов констатує – права не дають, права беруть! Якщо зовсім коротко підсумувати – то ідеал Донцова – це ірраціональна національна воля, яка у боротьбі з іншими національними волями виборює собі життя, а отже і владу.
Висновки “Інтегральний націоналізм” Д.Донцова не спирався на ретельно обґрунтовану систему ідей. Він скоріше ґрунтувався на на ряді ключових понять, основна мета яких полягала не в тлумаченні дійсності, а у спонуканні людини до дії.
Схожі презентації
Категорії