Голодомор 1932-1933 років на Україні (мовою документів)
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Павло Постишев – у січні 1933 р. направлений в Україну як 2-й секретар ЦК КП(б)У з особливими повноваженнями. Головним завданням, яке поклав на нього Сталін, було «безумовне виконання плану хлібозаготівель». Після виконання цього «плану» Постишев став головним ініціатором і безпосереднім керівником репресій проти української інтелігенції. Лист Постишева до голів сільрад про відповідальність за виконання плану хлібозаготівлі
Кримінальний вирок виїзної сесії судового засідання народного суду Талалаївського району про засудження групи селян с.Ярошівка за вбивство М.А.Черненко, яка вкрала відро картоплі для голодуючих братів і сестер. 19 червня 1933 р.
Протокол закритого засідання бюро Липоводолинського райкому КП/б/У про опір виконанню хлібозаготівлі та посилення репресій до осіб, які протидіють хлібозаготівлі, в сс. Липова Долина, Капустинці, Русанівка, Синівка Липоводолинського району Харківської області. 17 січня 1933 р
Інформація секретаря Буринського райкому КП/б/У про засуджених за невиконання хлібозаготівлі по Буринському району Чернігівської області за 1932 р. Не раніше 1 січня 1933 р.
З інформації секретаря Улянівського райкому КП/б/У воєнкому Охтирського 68-го Червонопрапорного полку про збільшення кількості випадків смерті через недоїдання та випадок людоїдства в с.Марківка Улянівського району Харківської області. 8 червня 1933 р.
З протоколу засідання бюро Охтирського райкому КП/б/У про посилення репресій проти осіб, що не виконали хлібозаготівлі, створення буксирних бригад, організацію переобмолоту соломи та перевіювання полови, ліквідацію громадських фондів в селах Охтирського району Харківської області. 22 січня 1933 р.
Акт про затримання з житніми колосками 16-річного колгоспника, складений в с. Коржі Роменського району
Станом на 1 листопада 2007 року встановлено більше 30 тисяч жертв Голодомору 1932 – 1933 років в області, при проведенні подальших досліджень ця цифра може зрости у кілька разів. За дослідженими даними найбільше постраждали міста Охтирка (понад 3,5 тис. осіб), Лебедин (понад 4,5 тис.), райони: Сумський (близько 7,5 тис.), Великописарівський (понад 4,5 тис.), Буринський (понад 6 тис.), Охтирський (понад 5 тис.), Лебединський (близько 45 % відсотків сільського населення).
Схожі презентації
Категорії