X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Дідух. Традиції і сучасність"

Завантажити презентацію

"Дідух. Традиції і сучасність"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Дідух. Традиції і сучасність. Робота слухача секції "народознавство” Ярмолюк Анастасії Русланівни учениці 10 класу навчально-виховного комплексу „школа-гімназія” смт Турійськ Науковий керівник – Копанчук Тетяна Олександрівна

Слайд 2

Мета наукової роботи: проаналізувати та систематизувати загальні відомості про дідух,походження та семантику цього слова, традиції та вірування, пов’язані з його використанням, а також описати основні технологічні особливості його виготовлення.

Слайд 3

Мета дослідження визначає її основні завдання: 1.Дати визначення та дослідити витоки зародження дідуха, як ритуального атрибуту. 2.З’ясувати та проаналізувати обряди,що пов’язані з використанням дідуха. 3.Описати основні технологічні особливості виготовлення дідухів нашого регіону. 4.Популяризувати даний різдвяний атрибут.

Слайд 4

Новизна дослідження Новизна дослідження полягає саме у систематизації всіх відомостей та їх аналіз у системі родинної обрядовості. Новим і цікавим у дослідженні є аналіз основних технологічних особливостей виготовлення дідуха, адже сьогодні існує обмежене коло людей, яким доступні ці знання, хоча виготовити дідух доступно навіть учням середніх класів школи.

Слайд 5

Практичне значення наукової роботи Практичне значення наукової роботи визначається можливістю використати її результати для проведення уроків народознавства, занять гуртків та секцій МАН,глибше дізнатись про народні звичаї, традиції, вірування та уявлення.

Слайд 6

Теоретична база досліджень Теоретичну базу дослідження становлять праці В.Войтовича “Генеологія богів давньої України” та “Українська міфологія”, К.Сосенка “Різдво-коляда і Щедрий вечір”, В.Скуратівського “Дідух: свята українського народу” та Г.Лозко “Українське народознавство”.

Слайд 7

Походження та семантика слова дідух в народних віруваннях Дідух — обжинковий або зажинковий сніп, виготовлений із житніх пучечків або плетених пучечків,які обв’язуються кольоровими стрічками або стеблиною Вважалося, що в ньому живуть дух поля, дух бога Сонця та душі померлих предків, які оберігають земне життя.

Слайд 8

Дідух не єдина назва, яка дійшла до сьогодення. Цей обжинковий сніп також називають дід, дідушко, гіда, коляда, колядник, корочун. Слово дідух має досить давнє коріння. Неважко здогадатись, що мова йде про дух діда, чи дідівський дух — символічних репрезентаторів родоводу.

Слайд 9

Бог Коляда

Слайд 10

Слайд 11

Традиції та обряди

Слайд 12

Слайд 13

Слайд 14

Слайд 15

Слайд 16

Слайд 17

Триногі дідухи

Слайд 18

Слайд 19

Слайд 20

Слайд 21

Слайд 22

Дідухи у вигляді снопа

Слайд 23

Слайд 24

Слайд 25

Трьох'ярусні дідухи

Слайд 26

Слайд 27

Слайд 28

Нетрадиційні дідухи

Слайд 29

Слайд 30

Слайд 31

Слайд 32

Слайд 33

Слайд 34

Слайд 35

Слайд 36

Слайд 37

Слайд 38

Слайд 39

Слайд 40

Слайд 41

Виготовення дідуха

Слайд 42

Слайд 43

Слайд 44

Слайд 45

Слайд 46

Слайд 47

Майстри по виготовленню дідухів

Слайд 48

Марія Кравчук, с. Туличів Турійського району

Слайд 49

Слайд 50

Валентина Якимович, смт. Турійськ

Слайд 51

Слайд 52

Ярослав Осадца, м. Тернопіль

Слайд 53

Василь Тютик, с. Копистин Хмельницького району

Слайд 54

Олена Пономаренко м. Хмельницький

Слайд 55

Оксана Іванова с. Іванівка Рогатинський район Івано-Франківська область

Слайд 56

Наталія Рибак, м.Полтава

Слайд 57

Висновок Дідух сьогодні переживає своє нове народження, стає головним атрибутом різдвяних свят і набуває шаленої популярності серед усіх верств населення, головним чином як атрибут моди. Проте завдячуючи майстрам народних ремесел, ми спостерігаємо відродження традицій, духовних благ і єдності з попередніми поколіннями.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Історія України