"Архітектура, живопис, іконостас і скульптура XIV – першої пол. XVII ст"
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Архітектурі кінця XIV — 1-ої пол. XV ст. притаманний готичний стиль. Серед культових споруд переважали католицькі костели. Вирішальну роль у формуванні нового стилю відіграв Латинський кафедральний собор у Львові. Архітектура XIV-XV ст.
Архітектура XV-XVI ст. знаменита насамперед замковими спорудами. Архітектура XV-XVI ст. Кам’янець-Подільська фортеця , Хмельницька обл. Меджибізький замок, Хмельницька обл.
Архітектура XV-XVI ст. Острозький замок, Рівненська обл. Замок у Старому Селі, Львівська обл.
Активно велося і церковне будівництво, причому деякі церкви і монастирі проектувалися як оборонні споруди. Село Сутківці, Хмельницька обл. Село Межиріч, Рівненська обл. Архітектура XV-XVI ст.
У XVI–XVII ст. в Україні розповсюдився стиль Ренесансу. Найяскравіше він відобразився в архітектурі Львова. Архітектура XVI-XVII ст. «Чорна кам’яниця» Корняктова вежа Каплиця Трьох Святих
Живопис Український живопис XIV—XVI ст. розвивався під животворним впливом іконопису княжої доби. Митці дбали про виразність картини, її лаконічність, простоту, ідейність змісту. Центрами живопису були Києво-Печерська лавра, а також міста Львів, Перемишль. Найчастіше трапляються ікони Юрія Змієборця, Богородиці, Архангела Михайла, Розпуття Ісуса, Таємної вечері, Різдва, Страшного суду тощо. Юрій Змієборець Страшний суд
Іконостас На підставі збережених ікон з XІV-XV століть, більша частина яких — твори великого розміру, можемо стверджувати, що вже на той час в Україні утвердилась традиція вівтарної перегородки, що складалася з трьох рядів. Таким чином, іконостас у XІV столітті складався з намісного ряду, празникового ряду і ряду Моління. Утвердився такий склад українського первісного іконостасу в XV ст. У сер. - другій пол. XVІ століття, як свідчать, на жаль, лише документальні пам’ятки, з’явився четвертий, пророчий ряд. Наприкінці XVІ століття на Україні було сформовано чотирирядовий іконостас, якій ліг в основу українського високого іконостаса, що у XVІІ столітті міг складатись подекуди і з восьми рядів.
Одним з найбільш ранніх зразків багатоповерхових барокових іконостасів з пишним різним декором є іконостас церкви Параскеви П’ятниці у Львові. Іконостас
Скульптура в цей період також розвивається як елемент архітектурного оздоблення ззовні та зсередини, а також на надгробках заможних шляхтичів, не тільки католиків, а й православних. Погребальна скульптура цікава тим, що вона не виліплювалася, а вирізалася з м'яких порід каменю, що споріднює її з різьбою. Скульптура Надгробок князя Костянтина Острозького, 1579 рік, фото знищеної пам'ятки. Голова Костянтина Острозького. Фрагмент скульптури.
Схожі презентації
Категорії