X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Застосування інтеграла у фінансових задачах

Завантажити презентацію

Застосування інтеграла у фінансових задачах

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Система освіти в Норвегії Выполнила: студентка 5 курса, группа м1 физико-математического факультета Веселая К.

Слайд 2

Програма обов'язкової освіти розділена на три ступені : від дошкільного навчання до 4 - го класу, 5-7 класи та 8-10 класи. Підлітки у віці від 16 до 19 років можуть отримати повну середню освіту, необхідну для вступу в торгове училище, вищу школу (коледж) або університет. В сільських місцевостях країни функціонує близько 80 вищих народних шкіл, де викладають загальноосвітні предмети.

Слайд 3

Система освіти в Норвегії

Слайд 4

Дошкільна освіта Установи дошкільної освіти в Норвегії приймають дітей віком від 1 до 5 років для того, щоб дозволити батькам працювати. Установи ці, як правило, приватні, а, отже, платні .

Слайд 5

Шкільна освіта Система обов'язкової шкільної освіти в Норвегії передбачає 13-річне навчання (10 років - початкова і середня школи і 3 роки - старша). Майже всі школи є державними і навчання в них безкоштовне. Характерною особливістю є жорстке розділення вікових груп: ви ніколи не побачите, щоб в одній будівлі вчилися шестирічні діти, 14- річні підлітки і 18 - річні молоді люди. Початкова (primary school), старша початкова (upper primary) і середня (lower secondary) школи завжди відокремлені від старшої (upper secondary) .

Слайд 6

Початкова та середня школи У початковій школі діти вчаться, як правило, з 1 -го по 4 -й клас, у старшій початковій - з 5-го по 7-й і у середній - з 8 -го по 10-й класи. Обов'язкові предмети початкової школи: математика, рідна і англійська мови, малювання і музика, основи християнської релігії і моральне виховання, домашня економіка і одна дисципліна за вибором. Крім обов'язкових предметів, учні часто (90% випадків) освоюють ще й другу іноземну мову, а також беруть участь у проектних роботах. Навчання організовано так, щоб діти вчилися спільно оцінювати наслідки тих чи інших рішень. Кожен учень складає разом з викладачем особистий план домашньої та шкільної роботи на тиждень . Успіхи дітей учитель відзначає наприкінці кожного дня у спеціальному зошиті і, якщо це необхідно, пише батькам свої зауваження. З 1 - го по 7 -й клас в норвезьких школах відсутнє таке поняття , як «оцінка». Зате є інші: «робота в команді», «обговорення», «прийняття рішення». Лише з 8 - го класу учням починають виставляти оцінки. З'являються нові предмети - економіка, екологія, бухоблік і дисципліни, які передбачають професійну орієнтацію. Велику увагу приділено спільному плануванню діяльності учнів і викладачів.

Слайд 7

Старші школи Починаючи з 16 років, норвежці відвідують старшу школу, яку закінчують через три роки. У більшості старших шкіл є два відділення: академічне (common subjects department) і відділення професійної майстерності (skill department). Нерідко зустрічаються школи з додатковим третім відділенням для учнів - інвалідів (disabled department ) . У перший рік на вивчення обов'язкових академічних дисциплін відводиться 30 годин на тиждень. Далі обсяг обов'язкових предметів зменшується: на другому році старшої школи на обов'язкові предмети виділено 18 годин на тиждень і 12 годин - на дисципліни за вибором, на третьому році це співвідношення змінюється ще раз - 14 годин і, відповідно, 16 годин. Таким чином, студент старшої школи має можливість з кожним роком приділяти більше часу тих предметів , які його цікавлять і які він має намір вивчати в подальшому в університеті або коледжі .

Слайд 8

У норвезьких старших школах екзаменують вибірково. Після першого року в старшій школі іспити складають в середньому 10 % учнів, після другого - 25% і по закінченні - 50%. Про те, хто буде здавати і які саме дисципліни, учні дізнаються за два дні до самого іспиту. Список предметів, з яких школярі здають іспити, завжди постійний. Це інформатика, економіка, математика (усна і письмова) та англійська мова. З цього списку зазвичай вибирають одну або дві дисципліни. В якості випускних при завершенні старшої школи , додають ще два обов'язкових іспиту - норвезьку мову і один предмет за вибором. Після старшої школи 80 % дітей, як правило, вступають до університетів, а інші 20 % йдуть в коледжі, що свідчить про високий рівень шкільної освіти .

Слайд 9

Народні школи Після закінчення школи молоді люди можуть провести рік в народній школі. У перекладі з норвезького Folkehogskole (Folk high school) означає «вища народна школа». Цей тип навчального закладу іноді називають «північним феноменом». Перша така школа з'явилася 150 років тому в Данії. Потім вони поширилися по всій Скандинавії, де сьогодні їх налічується близько 400. 82 народні школи розташовані в Норвегії, причому, як правило, далеко від міського шуму і суєти. Кожна народна школа має свою спеціалізацію.

Слайд 10

Диплом такої школи - це не свідоцтво про отримання спеціальності. Близько 30 % випускників після закінчення школи відразу влаштовуються на роботу, інші продовжують освіту, диплом народної школи дає його власникові додаткові очки при вступі до університету. У завдання народних шкіл входить не стільки навчання, скільки формування особистості та допомога у виборі професії.

Слайд 11

Прикладом народної школи може служити школа Ромеріке, розташована недалеко від Осло і спеціалізується в галузі театрального мистецтва. У школі можна вчитися на театральному, музичному, сценографічному факультетах, а також освоювати звукорежисерською майстерність, мистецтво театрального гриму або стати майстром в області театральної світлотехніки. Студенти ставлять близько 30 театральних вистав на рік, причому всі - від написання сценарію до гримування акторів - роблять самі. Постановки показують жителям довколишніх містечок і учням шкіл. Крім цього , хлопці організовують різні експозиції.

Слайд 12

Професійна освіта У Норвегії більше ста коледжів (державних або приватних). Це інженерні, економічні, педагогічні, медичні коледжі. Дуже широко поширені в Норвегії коледжі, де вчать майбутніх управлінців і соціальних працівників. Тривалістю навчання від 1 року до 3 років. Диплом коледжу дає право продовжити освіту в університетській аспірантурі.

Слайд 13

Вища освіта

Слайд 14

Система освіти Вищі навчальні заклади Норвегії представлені: чотирма університетами; шістьма спеціалізованими вищими школами (коледжами); двома державними художніми школами; 26 державними коледжами в фюльке; курсами додаткової освіти для дорослих;

Слайд 15

Найстаріший університет в Норвегії - університет Осло, заснований в 1811 році. На його восьми факультетах навчається близько 33 тис. осіб, включаючи 2 тис. іноземців. Решта три університету відкрилися в середині XX століття в містах: Бергені (University of Bergen); Тромсе (University of Tromso); Тронхеймі (University of Trondheim).

Слайд 16

Навчання в державних університетах та коледжах Норвегії майже безкоштовне . Потрібно лише внести вступний внесок ( $ 30) і кожен семестр робити символічні внески в розмірі $ 37 . Крім того, будь-який студент в Норвегії, в тому числі і іноземний, може одержати кредит або стипендію в Statens Lanekasse ( Державний фонд освітніх кредитів ). Кредит звичайно дається на 20 років і може бути частково погашений університетом під час навчання студента. При університетах в Норвегії існують студентські організації, у віданні яких знаходиться студентське житло, їдальні, медичне обслуговування. Все це фінансується державою, і тому обходиться студентам дуже дешево . Проте «студентських квартир» не так багато, і отримати дешеве житло може не кожен студент.

Слайд 17

Студент, для отримання вищої освіти, може обрати університет, спеціалізований інститут, академію мистецтв або колегіум. Вищі навчальні заклади в Норвегії мають тісну співпрацю, створюючи так звану Сітку Норвегії (Network Norway). Також в Норвегії функціонує широкий вибір програм з обміну студентами і програм для дослідників (до 40 років).

Слайд 18

В Норвегії дуже важливу роль відіграє інтердисциплінарне навчання. Студент може самостійно створити власний список занять, відповідно до своїх вподобань та інтересів, таким чином відвідуючи не тільки лекції на своєму основному факультеті, але також заняття на інших факультетах та в інших вищих навчальних закладах.

Слайд 19

Тривалість навчання в норвезьких ВУЗах: ступінь бакалавра (3-4 роки); ступінь магістра (2-3 роки); докторський ступінь (3 роки).

Слайд 20

Іноземні студенти Іноземними студентами вважаються всі студенти, які не мають дозволу на постійне проживання у країні. Виділяють три категорії іноземних студентів: студенти, які самостійно фінансують свою освіту (мається на увазі оплата проживання і підручників); студенти, які приймають участь в програмах обміну студентами; студенти, які приймають участь в програмах, згідно яких передбачається виплата стипендій.

Слайд 21

Навчання іноземних студентів в університетах безкоштовне, але не передбачає виплату стипендій. Особи, що приймають участь в програмах обміну студентами або в програмах, згідно яких передбачається виплата стипендій, визначаються на основі національних і регіональних двосторонніх угод і вимог по квотам. Окремі програми, з яких передбачається виплата стипендій, діють лише стосовно кандидатів з певних країн.

Слайд 22

Вимоги для вступу для іноземців Всі іноземні кандидати повинні відповідати тим самим вимогам, що й норвезькі студенти. Як правило, кандидати повинні мати повну середню освіту, для деяких спеціальностей діють особливі вступні вимоги. В певних випадках кандидати можуть бути зараховані без формально підтверджених знань або на основі професійного досвіду. Студенти старших курсів, що хочуть продовжити навчання в Норвегії, повинні задовольняти вимоги попереднього рівня навчання у ВУЗі.

Слайд 23

Хороший рівень знання англійської необхідний для всіх студентів, що отримують освіту в Норвегії. При чому, студенти, для яких англійська не є рідною мовою повинні надати документальне підтвердження своїх знань. При вступі на навчання норвезькою мовою необхідно або здати вступний іспит з норвезької мови або пройти річний курс вивчення норвезької мови перед основним навчанням. Найчастіше рішення про зарахування приймається державною комісією (Samordna opptak - Universities and Colleges Admission Service), тому, подавати документи слід завчасно. Через різницю в шкільних програмах для вступу на бакалаврат абітурієнтам з України рекомендується мати документ про закінчення 1-ого курсу вітчизняного вузу. Для бажаючих продовжити навчання у норвезьких ВУЗах одразу ж після школи є 2 варіанти. Перший – вступити до коледжу в Норвегії. Другий варіант – вступити до Краківського університету, де спеціальна програма, що включає перший рік навчання у Польщі з вивченням норвезької мови і подальше навчання у ВУЗах Норвегії. Поруч із можливістю безкоштовної освіти, в Норвегії одні з найвищих вимог до фінансового забезпечення майбутніх студентів. При подачі документів на візу необхідно надати документ, що підтверджує наявність на банківському рахунку 89000 норвезьких крон (біля 11000 євро).

Слайд 24

Майбутньому студенту необхідні: Атестат про закінчення повної середньої освіти і академічна довідка або диплом бакалавра/ специаліста. Міжнародний сертифікат, що підтверджує рівень володіння англійською мовою вступника: (IELTS,TOEFL та інші міжнародні сертифікати); Детальний перелік документів слід уточнювати завчасно, оскільки кожен конкретний ВУЗ встановлює власні правила, і перелік документів може відрізнятися залежно від напряму навчання, статусу навчального закладу та інших факторів. Після вибору ВУЗу і програми навчання необхідно зв’язатися з ним і подати документи протягом вересня - грудня. Підтвердження з ВУЗу слід чекати у лютому-березні і з ним вже йти у посольство для отримання студентської візи.

Слайд 25

Фінансування навчання Навчання у ВУЗах Норвегії безкоштовне. Винятками можуть бути навчання окремим професіям та у деяких приватних ВУЗах. Стипендія протягом навчання надається лише іноземним студентам в межах визначених програм, що передбачають це. Студенти, які самостійно фінансують своє проживання під час навчання, повинні документально підтвердити наявність на банківському рахунку не менше 89.000 (близько 11000 євро) норвезьких крон на кожен рік навчання. Надання державних кредитів на навчання можлива наступним категоріям іноземних студентів: Громадяни північних країн; Громадяни Європейського економічного простору; Громадяни країн Центральної і Східної Європи, а також країн, що розвиваються; Політичні біженці і особи, що отримали вид на проживання в Норвегії на гуманітарній основі; Імігранти.

Слайд 26

Переваги навчання в Норвегії: В Норвегії діє безкоштовне навчання для громадян Норвегії та іноземців. Відсутність вступних випробувань при вступі на більшість спеціальностей. Широкий вибір спеціальностей. Престижний європейський диплом. Навчання здійснюється англійською або норвезькою мовами. Перспективи кар’єрного зросту, можливість отримати роботу в Європі та США.  Безвізове пересування для студентів країнами Шенгенської угоди. Відсутність вікових обмежень для студентів. Одна з найбільш благополучних країн для життя: розвинута соціальна політика, високий рівень заробітної плати, низький рівень кримінальної злочинності.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Інформатика