X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Я обираю професію. Системний адміністратор

Завантажити презентацію

Я обираю професію. Системний адміністратор

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

“Я обираю професію. Системний адміністратор” © Корпорация Майкрософт (Microsoft Corporation), 2007. Все права защищены. Microsoft, Windows, Windows Vista и другие названия продуктов являются или могут являться зарегистрированными товарными знаками и/или товарными знаками в США и/или других странах. Информация приведена в этом документе только в демонстрационных целях и не отражает точку зрения представителей корпорации Майкрософт на момент составления данной презентации. Поскольку корпорация Майкрософт вынуждена учитывать меняющиеся рыночные условия, она не гарантирует точность информации, указанной после составления этой презентации, а также не берет на себя подобной обязанности. КОРПОРАЦИЯ МАЙКРОСОФТ НЕ ДАЕТ НИКАКИХ ЯВНЫХ, ПОДРАЗУМЕВАЕМЫХ ИЛИ ЗАКРЕПЛЕННЫХ ЗАКОНОДАТЕЛЬСТВОМ ГАРАНТИЙ В ОТНОШЕНИИ СВЕДЕНИЙ ИЗ ЭТОЙ ПРЕЗЕНТАЦИИ.

Слайд 2

Систе мний адміністра тор — працівник, посадові обов’язки якого передбачають забезпечення роботи комп’ютерної техніки, комп’ютерної мережі і програмного забезпечення в організації. Інші назви: сисадмін, sysadmin, які прийшли з комп'ютерного сленгу. Системний адміністратор може бути працівником підрозділу інформаційних технологій або окремою штатною одиницею в залежності від розміру організації.

Слайд 3

Вміння Суть системного адміністрування включає знання комп’ютерних систем і ефективні способи їх використання працівниками організації. Це потребує знань операційних систем і застосунків, вирішення проблем з апаратним та програмним забезпеченням, але також і мети, з якою співробітники організації застосовують комп’ютери.

Слайд 4

Чи не найважливішим вмінням системного адміністратора є здатність до вирішення проблем, часто під тиском ряду обмежень. Сисадмін необхідний і незамінний у випадку неполадок в комп’ютерній системі, мусить швидко і правильно діагностувати і найкращим чином усувати їх.

Слайд 5

Системний адміністратор — не розробник програмного забезпечення. Зазвичай він не зобов’язаний писати прикладні чи системні програми. Однак, сисадмін повинен розуміти призначення і поведінку програмного забезпечення у випадку його розгортання чи застосування, пошуку помилок в програмах, а отже знати декілька мов програмування, щоб використовувати їх для написання скриптів (сценаріїв), які дозволяють автоматизувати рутинні завдання.

Слайд 6

При роботі Інтернет-орієнтованих або бізнес-критичних систем системний адміністратор повинен особливо надійно контролювати безпеку мережі. Це включає не тільки своєчасне оновлення програмного забезпечення, але й попереджувальні заходи проти зламу системи захисту і вторгнення в комп’ютерну систему. В деяких організаціях за безпеку комп’ютерної мережі і підтримку брандмауера (фаєрвола) відповідає адміністратор захисту мережі, але кожен сисадмін в значній мірі здатен підтримувати безпеку системи.

Слайд 7

Системні адміністратори — працівники, які протистоять атакам зломщиків і сприяють безпечному спілкуванню всередині інфраструктури організації, а також за її межами. Системний адміністратор — в певному сенсі також комп’ютерний зломщик, так як він повинен знати всі ті способи зламу і обходу захисту (наприклад брандмауера), які застосовують зломщики.

Слайд 8

Однак в більшості організацій обов’язками системного адміністратора є не тільки спостереження за безпекою мережі організації, а також й інші супутні проблеми: боротьба з комп'ютерними вірусами, налаштування програмного забезпечення користувачів та ін.

Слайд 9

Через швидкий розвиток Інтернету і мережевих технологій, системному адміністратору-одинаку щоразу складніше протистояти всім проблемам, тому є і з’являються нові спеціалізовані інтернет-форуми і друковані видання, спрямовані на поглиблення знань сисадмінів-початківців і надання допомоги у вирішенні різноманітних проблем.

Слайд 10

Основні обов'язки Системний адміністратор налагоджує роботу Інтернету і інфраструктури внутрішньої мережі, у тому числі FTP, новини і поштові сервери. Допомагає з конфігурацією, управлінням і розгортанням серверів e-business рішень.

Слайд 11

Типові обов’язки системного адміністратора: підготовка і збереження резервних копій даних, їх періодична перевірка і знищення; встановлення і конфігурування оновлень операційної системи і прикладного програмного забезпечення; встановлення і конфігурування нового апаратного і програмного забезпечення; створення і підтримка в актуальному стані файлу облікових записів користувачів; підтримання інформаційної безпеки в організації; документування своєї роботи; усунення неполадок в комп’ютерній системі.

Слайд 12

Спеціалізація Адміністратор веб-сервера — займається встановленням, налаштуванням і обслуговуванням програмного забезпечення веб-серверів. Зазвичай, працює в хостинговій компанії. Необхідні знання Лінукс/Unix систем, уміння конфігурувати веб-сервер Apache і поштові сервери (qmail, Sendmail, Exim, Postfix), які встановлені на більшості веб-серверів у світі; додатково — веб-сервер IIS і ОС Windows Server. Необхідне ґрунтовне розуміння моделі OSI, стека протоколів TCP/IP.

Слайд 13

Адміністратор бази даних — спеціалізується на обслуговуванні та проектуванні баз даних. Потрібні ґрунтовні знання СКБД (СУБД) (щонайменше однієї з MySQL, PostgreSQL, MS SQL, Oracle, Informix), операційної системи, на якій працює база даних (Windows Server, Linux/Unix чи Solaris), знання особливостей реалізації баз даних, а також знання мови структурованих запитів (декларативної мови програмування) SQL.

Слайд 14

Висновок Одним із найважливіших кроків у житті є вибір професії. Адже займатися тим, що тебе цікавить – одна з  найважливіших  умов відчуття життєвої повноцінності. Вибір навчального закладу, а згодом професії, значною мірою впливає на все наступне життя молодої людини.

Слайд 15

Зробити правильний вибір – значить обрати таку професію, яка потрібна суспільству, тобто затребувана на ринку праці. Крім того, вона повинна бути доступною для вас, відповідати вашим природним здібностям, знанням і вмінням. І найголовніше – обрана професія має приносити радість, достаток, задоволення.

Слайд 16

Щодо мене, то пройшовши тест по визначенню професійної орієнтації, я побачив, що мені близькі професії пов'язані з IT-технологією. Це у свою чергу остаточно переконало мене у правильності мого вибору пов'язати своє життя з професією системний адміністратор.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Інформатика