X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Використання “Проводника” у Windows'95

Завантажити презентацію

Використання “Проводника” у Windows'95

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Навчальний елемент Використання “Проводника” у Windows'95 Назва: Оператор комп’ютерного набору Професія: 4112. 02UA002 Код:

Слайд 2

Цілі: запускати програму "Проводник"; працювати з файловою структурою комп'ютера за допомогою програми "Проводник"; проглядати вміст дисків та каталогів комп'ютера за допомогою програми "Проводник"; виконувати процедури копіювання, перенесення, вилучення, перейменування та створення за допомогою програми "Проводник". після вивчення цього навчального елементу Ви зможете:

Слайд 3

Запуск програми “Проводник” Пам'ятайте, що програма “Проводник” призначена для роботи з файловою структурою комп'ютера, тобто для створення, копіювання, перенесення, перейменування та вилучення файлів та каталогів. 1. Виконайте запуск програми “Проводник” одним з таких способів: - встановивши курсор міші на кнопку “Пуск” в панелі задач Windows’95, натисніть праву клавішу миші. У контекстному меню, що з'явиться, виберіть пункт “Проводник”;

Слайд 4

- виконайте команду “Проводник”, яка знаходиться в підменю “Программы” головно-го меню програми Windows’95. Для цього курсор миші встановіть на кнопку "Пуск". У контекстному меню, що з'явиться, виберіть пункт "Програми", а потім "Проводник" 2. На екрані з'явиться вікно програми “Проводник”.

Слайд 5

Особливості екрана програми “Проводник” 3. Робоче поле програми “Про-водник” розді-лено на дві частини - ліву та праву. 4. У лівій частині наочно відобра-жається список усіх логічних дисків та ката-логів, що містять-ся на вашому комп'ютері.

Слайд 6

Пам'ятайте, що у Windows’95 каталоги, що містяться на логічних дисках, також називаються папками. В “Проводнике” кожний каталог позначено малюнком, як і папку на робочому столі: 5. Список дисків і каталогів у лівій частині “Проводника” виконано у вигляді вкладеної структури, що має назву “дерево”, та наочно показує організацію інформації у Вашому комп'ютері. 6. Якщо деякий об'єкт (диск або каталог) позначено знаком "+", то це значить, що він містить у собі підкаталоги, але вони в даний момент на екрані не відображаються (приховані).

Слайд 7

7. Для відкриття об'єкта, позначеного знаком "+", встановіть курсор миші на цей знак та натисніть ліву клавішу миші. Відкриється зміст (піддерево) обраного об'єкта. Зверніть увагу на те, що "+" змінився на "-". 8. Якщо деякий об'єкт (диск або каталог), позначений знаком "-", то це значить, що він містить у собі підкаталоги і вони в даний момент відображені на екрані. 9. Щоб приховати вміст деякого об'єкта, позначеного знаком "-", встановіть курсор миші на цей знак та натисніть ліву клавішу миші. Зміст (піддерево) обраного об'єкта зникне з екрана. Зверніть увагу на те, що "-" змінився на "+".

Слайд 8

10. Якщо деякий об'єкт не позначено "+" або "-", то він містить у собі тільки файли або зовсім порожній. 11. У лівій частині вікна “Проводника” можна виділити один з об'єктів, що відображається. Для цього встановіть курсор миші на цей об'єкт та натисніть ліву клавішу миші. У правій частині вікна відобразиться зміст (файли та підкаталоги) обраного об'єкта.

Слайд 9

Виділення групи файлів і каталогів у програмі “Проводник” 12. У правій частині програмного вікна Ви можете працювати зі змістом (файлами та підкаталогами) об'єкта (диска або каталога), обраного у лівій частині вікна. Але перед виконанням будь-яких дій з файлами та каталогами необхідно їх виділити. 13. Для виділення одного об'єкта в правій частині вікна встановіть курсор миші на цей об'єкт та натисніть ліву клавішу миші.

Слайд 10

14. Для виділення в правій частині вікна групи файлів і каталогів, що розташовані послідовно один за одним, виконайте такі дії: - встановіть курсор миші на перший об'єкт з групи, що виділяється, та натисніть ліву клавішу миші; - з натиснутою клавішею Shift встановіть курсор миші на останній об'єкт з позначеної групи та натисніть ліву клавішу миші. Позначаться всі об'єкти з першого по останній. 15. Для скасування виділення натисніть лівою кнопкою миші на будь-якому об'єкті виділеної групи

Слайд 11

16. Для виділення у правій частині вікна довільної групи файлів і каталогів виконайте такі дії: встановіть курсор миші на перший об'єкт з групи, що виділяється, та натисніть клавішу ліву клавішу миші; з натиснутою клавішею Ctrl встановіть курсор миші та натискайте ліву клавішу миші на кожному з об'єктів, які необхідно виділити. Кожний об'єкт, на якому Ви натискаєте кнопкою миші, буде виділятись. якщо якийсь із об’єктів ви виділили помилково, для зняття з нього виділення ще раз виділіть даний об’єкт, утримуючи клавішу Ctrl натисненою;

Слайд 12

Основні дії з виділеною групою файлів і каталогів в програмі “Проводник” 17. Виділіть у правій частині вікна програми групу файлів для копіювання 18. Переміщуючи смугу прокрутки, у лівому вікні знайдіть диск або каталог, куди Ви бажєте копіювати або переносити виділену групу. 19. Натисніть праву клавішу миші, встановивши покажчик на одному із виділених файлів і, утримуючи праву кнопку миші натисненою, перетягніть групу виділених файлів у ліву половину вікна.

Слайд 13

20. У лівій частині вікна розташуйте курсор миші на об'єкті, куди буде копіюватись або перено-ситись позначена група. При цьому він повинен виділитись іншим кольором. 21. Відпустіть клавішу миші. З'явиться контекстне меню. 22. Якщо виділено не той об'єкт, до якого Ви копіюєте групу, то виберіть команду “Отменить” і спробуйте знову. У протилежному випадку виберіть необхідну Вам дію - “Копировать” або “Перенести”.

Слайд 14

23. Над позначеною групою буде виконана обрана Вами операція. Процес копіювання або перенесення буде супроводжуватися діалоговим вікном РЕЗУЛЬТАТ

Слайд 15

Вилучення позначеної групи 24. Позначте группу, яка вилучається. 25. Встановіть курсор миші на будь-якому з позначених об'єктів та натисніть праву клавішу миші. З'явиться контекстне меню для позначеної групи. 26. У контекстному меню виберіть команду “Удалить”. У відповідь на запитання щодо вилучення натисніть кнопку “Да”. 27. Позначена група буде вилучена.

Слайд 16

Перейменування файла або каталога 28. Виконуйте так само, як і перейменування ярлика або папки на робочому столі за допомогою правої кнопки миші.

Слайд 17

Створення каталога 29. У лівій частині вікна виберіть диск і каталог, де буде створюватись новий каталог. 30. У вільному місці правої частини вікна натисніть праву клавішу миші. З'явиться контекстне меню. Наступні дії вико-нуйте аналогічно до створення папки на робочому столі

Слайд 18

Вихід з програми "Проводник" 31. Для виходу з програми "Про-водник" закрийте вікно програми.

Слайд 19

Для проходження тестування з даного навчального елементу натисніть на кнопку , у вікно тестуючої програми введіть необхідні дані і виберіть Тест № 7

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Інформатика