X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Історія створення обчислювальної техніки

Завантажити презентацію

Історія створення обчислювальної техніки

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Історія розвитку обчислювальної техніки (ілюстративний матеріал до уроку)

Слайд 2

Розвиток обчислювальної техніки включає кілька етапів: Створення пристосувань для лічби Створення механічних машин Створення ЕОМ(електронно-обчислювальна машина) Створення ПК(персонального комп’ютера)

Слайд 3

Пристосування для лічби Абак – рахункова дошка Древня Греція Логарифмічна лінійка

Слайд 4

Механічні машини Леонардо да Вінчі (1452-1519) Ескіз сумуючої машини на зубчастих колесах, спроможної додавати 18-розрядні десяткові числа Історики збігаються в думці, що саме Леонардо да Вінчи був одним з перших, хто задумався про необхідність створення засобів для полегшення обчислень.

Слайд 5

Механічні машини Для полегшення роботи з обчислення податків Блез Паскаль у 1642 р. створив механічний пристрій для виконання операцій додавання і віднімання -- «паскаліну» (спочатку 6 десяткових розрядів, згодом 8 десяткових розрядів) У 1673 р. німецький вчений Вільгельм Готфрід Лейбніц створив „арифметичний прилад" для додавання, множення і ділення 12-розрядних десяткових чисел Перша механічна машина арифмометр

Слайд 6

У Франції в 1799 р. Жозеф Марі Жакар винайшов ткацький верстат з перфокартами для задання узору — майже через два століття перфокарти (рис. а) поруч із перфострічками (рис. б) масово використовувались для уведення даних і програм в ЕОМ.

Слайд 7

Механічні машини У1812 р. англійський математик Чарлз Беббедж запропонував ідею створення механічної різницевої машини для табулювання поліномів Поєднавши ідею механічної машини з принципом програмного керування, згодом Чарлз Беббедж запропонував проект «аналітичної машини». На мал. зображено ії прототип

Слайд 8

Механічні машини У 1840 році англієць Томас Фаулер розробив і виготовив із дерева обчислювач, який ґрунтувався на трійковій системі числення До сорокових років двадцятого сторіччя для обчислень використовували механічні обчислювачі — арифмометри. (кишенькова модель)

Слайд 9

У1906 p. Лі Ді Форест розробив вакуумний тріод, а у 1918 р. професор Бонч-Бруєвич сконструював двостабільну електронну схему на двох вакумних тріодах — тригер. На малюнку зображено реле — елементна база Z2 (а — через котушку реле струм не проходить, контакти розімкнені, б — через котушку реле проходить струм, контакти замкнені).

Слайд 10

У 1937 році К. Цузе отримав патент на архітектуру обчислювача з двійковою системою числення. Обчислювач складався з процесора та оперативної пам'яті програм і даних. У 1941 році була створена машина Z3 (2000 реле): тактова частота 5.3 Гц, оперативна пам'ять 64 слова, 2 регістри, АЛПр з плаваючою комою

Слайд 11

В Англії у 1942-1943 p.p. під керівництвом Алана Тьюрінга була створена спеціалізована електронна машина Колосс (2000 ламп) для розшифрування німецьких радіограм.

Слайд 12

На основі ЕДСАК у 1953 р. була створена перша у світі комерційна серійна ЕОМ ЛЕО

Слайд 13

У США Дж. Мочлі і Дж. Преспер Еккерт завершили у 1945 р. розробку електронної машини ЕНІАК з десятковою системою числення (10 десяткових розрядів, обсяг електронної пам'яті — 20 слів, площа 156 кв.м.), яка була призначена для розрахунку таблиць стрільби артилерійських гармат (рух тіла під кутом до горизонту з врахуванням опору повітря, напрямку вітру, температури повітря і тощо

Слайд 14

У 1947 р. Волтер Браттейн, Джон Бардін і Вільям Шоклі створили експериментальний зразок транзистора -- основного елемента для ЕОМ II покоління (рис. а — точковий транзистор, б — площинний транзистор).

Слайд 15

У Радянському Союзі роботи зі створення ЕОМ розпочав С.О. Лєбєдєв — у грудні 1951 р. держкомісія прийняла до експлуатації ЕОМ МЭСМ , яка складалась з пристроїв: арифметичного управління; оперативної пам'яті; введення; виведення.

Слайд 16

1967 рік — створена ЕОМ БЗСМ 6, яка в інтегральному виконанні мала швидкодію один мільйон операцій в секунду . БЗСМ 6 випускалась 17 років. У1972 р. ЕОМ БЗСМ 6 придбав Лондонський музей науки і техніки

Слайд 17

Короткий перелік розробок київського інституту кібернетики: 1961 рік — створена напівпровідникова ЕОМ Днепр для керування технологічними процесами 1963 рік — створена напівпровідникова ЕОМ Промінь для інженерних розрахунків (100 команд, російськомовна мова програмування, виведення на електричну друкарську машинку)

Слайд 18

Короткий перелік розробок київського інституту кібернетики: 1965 рік — створена напівпровідникова ЕОМ Мир-1 для інженерних розрахунків (фірма IBM придбала одну Мир-1 для того, щоб довести своїм конкурентам, що у СРСР був створений мікропрограмний принцип керування) 1969 рік — створена напівпровідникова ЕОМ Мир-2 для інженерних розрахунків

Слайд 19

У 1958 році у Московському університеті була створена ЕОМ Сетунь, яка ґрунтувалась на трійковій системі числення. Електронно-обчислювальна машина EC 1040 (1 — процесорна стійка, 2 — пульт оператора, 3 — ЖМД, 4 — цифрові магнітофони, 5 — пристрій читання інформації із перфострічки).

Слайд 20

Певний час розробки універсальних ЕОМ у всьому світі велися у трьох напрямках: •супер-ЕОМ (ПС2010, Cray); •великі ЕОМ (IBM 360/370, ЕСІОхх); •міні-ЕОМ (PDP11, VAX, CM-x). Після створення фірмою Intel у 1971 році мікропроцесора 14004 розпочалися розробки мікро-ЕОМ У 1975 р. на мікропроцесорі 18080 (6000 транзисторів, 10 мікронна технологія ) був створений «електронний конструктор» Altair, з якого кожний бажаючий міг зібрати мікро-ЕОМ з 4 Кбайт оперативної пам'яті

Слайд 21

Перша у світі мікро-ЕОМ У 1977 р. розпочався промисловий випуск Apple II (процесор 6502, оперативна пам'ять 4Кб, пристрій для читання/запису інформації на ГМД, кольорова графіка, електронна таблиця VisiCalc) На мікропроцесорі 6502 у 1976 році Стефан Возняк і Стівен Джобс створили першу у світі мікро-ЕОМ Apple І, яка була орієнтована на некваліфікованого користувача — персональний комп'ютер (ПК).

Слайд 22

У 1981 р. році дванадцять інженерів фірми IBM під керівництвом Дона Естріджа виставили на загальний огляд свою розробку — IBM PC (16-бітний мікропроцесор І8088 з 8-бітною шиною даних і тактовою частотою 4.77 МГц, 16Кбайт (з можливістю розширення до 256 Кбайт) оперативної пам'яті, вбудований Бейсік, один (два) пристрої для роботи з гнучкими магнітними дисками, монохромний або кольоровий дисплей, можливість використання кольорового телевізора замість дисплея).

Слайд 23

Існують наступні різновиди ПК: настільні портативні кишенькові

Слайд 24

Бібліотека вчителя інформатики 2007 рік №1 енциклопедія “Апаратні засоби ПК” Джерела інформації:

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Інформатика