Вода як розчинник
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Поглибити і розширити знання про будову молекули води, значення та знаходження води у природі.
Вода – одна з найдивовижніших речовин. Її чудовим властивостям наша планета зобов'язана тим, що на ній з'явилося і розвинулося життя. Жодна інша рідина не має такої кількості корисних властивостей.
Молекула води утворюється за рахунок ковалентного полярного зв’язку. Атом Оксигену з двома парами електронів та двома неспареними p-електронами (орбіталі яких взаємно перпендикулярні) утворює з двома атомами Гідрогену молекулу води, яка має кутову форму. Зв’язки О–Н полярні. Молекула води – є диполем, тому вважається чудовим розчинником для полярних речовин, органічні речовини у воді не розчиняють або дуже мало розчиняються.
Вода має здатність перебувати в трьох агрегатних станах, рух молекул в яких відрізняється відстанню між молекулами та їх швидкістю.
Колообіг води в природі Вода у природі може перебувати в трьох агрегатних станах та може переходити з одного агрегатного стану в інший.
Лід Нагрівання до 0 С. відбувається перехід з твердого стану в рідкий Найкраще перетворення В газоподібний стан Відбувається при збільшенні температури Рідина Пара
Аномальні властивості води Вода - найсильніший розчинник. У ній розчиняються майже всі речовини. Вчені вважають, що в морській воді містяться усі без винятку елементи, які є на Землі. Майже в усіх речовинах під час плавлення збільшується об'єм. Вода – є аномалією. Лід має більший об'єм, ніж вода, з якої він утворився, тому він плаває на воді. Під час охолодження густина води, як і інших речовин збільшується, але тільки до +4°С. Під час охолодження від +4°С до 0°С густина води зменшується.
Вода – не тільки джерело життя на Землі, а й сировина для промисловості, джерело енергії, фактор, що визначає погоду, клімат на планеті. ¾ земної поверхні вкриті водою, що утворюють океани, моря, ріки та озера.
Вода має високу приховану теплоту плавлення. Щоб розплавити один кілограм льоду, треба витратити 79 кілокалорій теплоти. У сталі цей коефіцієнт нижчий майже вдвічі, а у свинцю – 15 разів. Це рятує нас від катастрофічних весняних повеней, дає можливість грунтам увібрати достатню кількість вологи на літо.
Вода має величезну теплоємність. Для того, щоб нагріти 1 літр води на 1°С треба витратити велику кількість тепла. Охолодивши один метр кубічний води на один градус, можна нагріти тисячу метрів кубічних повітря на три градуси. Завдяки цій властивості вода чудово пом'якшує клімат.
Схожі презентації
Категорії