токсини рослин
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Підготували: Студенти 2-го курсу 2-ої групи факультету ТВППТ Скляр Т. Д., Яременко В. А. Токсини рослин та їх екологічна роль
ОТРУЙНІ РОСЛИНИ — умовно відок ремлена й штучно обмежена група рослин із значним вмістом рослинних токсинів, які призводять до отруєння, тобто викликають симптоми хвороби чи смерть людини і тварин.
Алкалоїди Алкалоїди – велика група азотовмісних гетероциклічних сполук, значна їх частина є отрутами: кодеїн ефедрин атропін нікотин кофеїн кокаїн
Атропі н — блокатор М-холінорецепторів, алкалоїлд беладонни, блекоти, дурманута деяких інших рослин родини пасльонових; одержаний синтетично.
Нікотин – смертельна отрута, яка міститься у коренях тютюну; дуже токсична речовина. Проливши концентрований нікотин на шкіру, можна отруїтися, навіть смертельно, оскільки нікотин проникає крізь шкіру й потрапляє в кровоносну систему.
Кофеїн — ксантиновий алкалоїд, знаходиться у листі бобів кавового дерева, чаю, мате, ягодах гуарани, а також у невеликих кількостях у какао та горіхах кола.
Кокаїн – наркотична речовина, яка міститься у листях коки. Кокаїн діє на 3 нейромедіаторні системи, принципово значимих для нервової діяльності: дофамінову, норадреналінову, серотонінову.
Глікозиди – органічні речовини, молекули яких складаються з вуглеводу й речовин не вуглеводневої природи, з’єднаних глікозидними зв’язками: Амигдалин Лінамарин
Амигдалин - глікозид, що міститься в кісточках багатьох рослин роду слив (мигдаль). При рощепленні утворюється синильна кислота, яка зумовлює токсичність рослини.
Лінамарин – ціаногенний глікозид, який міститься в листі й корінні рослин льону та маніоки. В шлунку розщеплюється з утворенням ціаністого водню, ацетону і синильної кислоти, тому продукт перед вживанням термічно обробляють.
Фенольні сполуки – органічні речовини ароматичного ряду, в яких гідроксильна група безпосередньо зв’язана з ароматичним (бензольним) ядром; токсичні речовини, які викликають опіки шкіри.
Кумарини – запобігає звертанню крові та є причиною крововтрат у ВРХ, яка харчується солодкою конюшиною.
Ефірні олії і смоли – суміші летких рідких органічних ароматичних речовин рослинного походження: терпеноїди, ароматичні сполуки, насичені і ненасичені карбоводні, органічні кислоти та альдегіди, естери, спирти, а також гетероциклічні сполуки аміни, феноли, органічні сульфіди, оксиди та інші.
Схожі презентації
Категорії