сплави металів
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Сутність НТП Науково-технічна революція (НТР) - процес якісних змін у техніці й технології виробництва, в організації праці та управлінні господарством, у самій трудовій діяльності людини, що відбувається на засадах використання здобутків науки в процесі виробництва. Основні напрями її розвитку Упровадження нових матеріалів із заданими властивостями у виробництво й побут. Використання атомної енергії, розвиток атомної енергетики. Вхід у космічний простір, розвиток ракетно-космічної техніки. Упровадження ЕОМ, комп'ютеризація виробництва, управління, транспорту, побуту; автоматизація виробництва, упровадження "безлюдних" технологій.
Характерні риси НТР Універсальність і всеосяжність Прискорення науково-технічних перетворень НТР підвищила вимоги до рівня кваліфікації трудових ресурсів НТР зародилася в роки Другої світової війни як військово-технічна революція
Наука Показники: зайнятість і розміри витрат Зайнятість - в світі 10 млн. Дослідників, лідери - США, Японія, ФРН, Франція, Великобританія, Китай, РФ Витрати на науку в частці ВВП країн: Ізраїль, Японія, Швеція - 3,5-4,5% Респ.Корея, ФРН, США - 2,8% Франція, Великобританія - 2,5% Індія - 2%, Китай - 1,7%, РФ - 1,2%, країни, що розвиваються - не більше 0,5 %
Частка країн в світових витратах на науку США - 35% Японія і Китай - по 12,3% країни ЄС - 24% РФ - 1% (бюджет РАН - 3-5% матеріального забезпечення установ США) Виробництво стає більш наукомістким
НТР Кардинальні зміни в техніці (штучно створених засобах праці, що є проміжними у взаємодії людини й природи). В історії розвитку техніки виділяють інструменталізацію (знаряддя ручної праці). Автоматизація стає основою виникнення й розвитку нового сучасного технологічного способу виробництва. Центральна ланка революційного перетворення в цей період -істотно-якісна зміна робочих машин. суперкомп'ютери (1976 г.) мікросхеми, або «чіпи» (кінець 1950-х рр.) перший комп'ютер ЕНІАК (1946 г.) мікрохвильова піч (1946 г.) дельтаплан (1948 г.)
Нафтохімія Різко зросли видобуток і промисловий попит на нафту Пластмаси привели до революції в промисловості, замінивши дерево і метали в машинобудуванні і дизайні. Нафтохімія виробляє синтетичну гуму, миючі засоби, штучні добрива і багато іншого.
Атомна енергетика У 1942 р перший експериментальний атомний реактор був запущений в США Друга половина XX ст. почалася з відкриття термоядерного синтезу, що призвело до створення водневої бомби.
АЕС У 1954 р вступила в дію перша в світі атомна електростанція (потужністю 5 МВт), побудована в СРСР в місті Обнінську. Потім АЕС стали з'являтися в США, Великобританії, Франції та інших країнах. На початку XXI ст. в світі налічується більше 400 атомних реакторів.
Реактивна техніка Одночасно з дослідженнями в атомній сфері людство швидко освоювало реактивну техніку. Військова авіація вже в перші повоєнні роки перетворилася в реактивну, що дозволило збільшити швидкість і дальність польотів.
ДДослідження космосу 4 жовтня 1957 р запуск першого радянського супутника (для дослідження навколоземного простору) під керівництвом академіка С. П. Корольова У січні 1958 р космосі опинився розроблений в США «Експлорер-1»
ДДослідження космосу 12 квітня 1961 р радянський космонавт Юрій Гагарін став першою людиною, що побувала в космосі. У 1969 р космонавти США Ніл Армстронг і Едвін Олдрін вперше в історії земної цивілізації висадилися на Місяці.
Комп’ютерні технології Основним стержнем науково-технічної революції були комп'ютерні технології, розвиток яких набуло небачених темпів. Перший в історії американський комп'ютер ЕНІАК (1946 г.) складався з 18 тис. Електронних ламп, споживав 50 тис. Вт енергії, займав цілу кімнату і важив 30 тонн.
Медицина Успіхи генної інженерії дали можливість в 1997 р вперше клонувати (копіювати, штучно створити) складний організм ссавця - вівцю Доллі. Велика міжнародна програма «Геном людини» дозволила визначити місце кожного з багатьох мільйонів атомів в молекулі ДНК. Людство впритул підійшло до штучного створення людини.
Схожі презентації
Категорії