X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Синтетичні речовини у сільському господарстві, медицині та промисловості"

Завантажити презентацію

"Синтетичні речовини у сільському господарстві, медицині та промисловості"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Синтетичні речовини у сільському господарстві, медицині та промисловості Презентація на тему: Синтетичні волокна

Слайд 2

Слайд 3

Синтетичні органічні сполуки — невід'ємна складова нашого життя. Вони всюди : у їжі й одязі, косметичних засобах і будівельних матеріалах, спортивному й туристичному спорядженні, в автомобілях і літаках, комп'ютерах і лікувальних препаратах, засобах захисту рослин і мобільних телефонах.

Слайд 4

Синтетичні речовини використовують у промисловості як: нитки тканини пластмасові вироби синтетичні полімерні пакети

Слайд 5

Загальні відомості про волокна та їх властивості: В основі органічних волокон лежить рослинний і тваринний світ. В основі неорганічних волокон лежать мінерали. В основі штучних волокон лежать природні полімери. В основі синтетичних волокон лежать синтетичні полімери.

Слайд 6

Слайд 7

– це хімічні волокна, одержувані з синтетичних полімерів. Синтетичні волокна формують або з розплаву полімеру (поліаміду, поліефіра, поліолефіну), або з розчину полімеру (поліакрилонітрил, полівінілхлориду, полівінілового спирту) по сухому або мокрому методу. Синтетичні волокна випускають у вигляді текстильних і кордних ниток, моноволокна, а також штапельного волокна. Різноманітність властивостей вихідних синтетичних полімерів дозволяє одержувати синтетичні волокна з різними властивостями, тоді як можливості варіювати властивості штучних волокон дуже обмежені, оскільки їх формують практично з одного полімеру (целюлози або її похідних). СИНТЕТИЧНІ ВОЛОКНА

Слайд 8

Слайд 9

Слайд 10

Слайд 11

Нема чого й казати, що пестициди також порушують природну рівновагу складних ґрунтових екосистем, підриваючи таким чином основи родючості. Гербіциди при їх багаторазовому застосуванні знешкоджують мікроскопічні ґрунтові водорості. В деяких областях Індії та Індонезії таким чином справа дійшла до повної стерилізації, умертвіння ґрунту. ПЕСТИЦИДИ

Слайд 12

Природні або синтетичні речовини, що пригнічують життєдіяльність вірусів, бактерій і клітин, використовуються в медицині, сільському господарстві, харчовій промисловості.

Слайд 13

Синтетичні лікарські препарати виявляють швидший і потужніший терапевтичний ефект порівняно з природними прототипами. Також, у медицині синтетичні речовини використовують як хірургічні шовні матеріали, тобто нитки, які застосувуються при виконанні хірургічних операцій з метою зшивання різних тканин або зупинення кровотеч.

Слайд 14

Синтетичні волокна міцніші, еластичніші, довговічніші за природні. Вони мають і недоліки — малу гігроскопічність, здатність до електризації. Тому до синтетичних волокон додають природні волокна і речовини- антистатики.    Капрон, найлон і енант — поліамідні волокна. Зовні капронове волокно нагадує натуральний шовк, але є набагато міцнішим. Із нього виготовляють канати, риболовні сітки, волокна тканини, трикотажні вироби.   

Слайд 15

Синтетичні речовини зазвичай дуже повільно розкладаються в навколишньому середовищі, вони схильні накопичуватися в живих організмах. Синтетичні органічні речовини в природі піддаються атаці головним чином з боку мікроорганізмів.

Слайд 16

Чудові штучні хутра, трикотаж, декоративні тканини виготовляють із поліакрилонітрильного волокна — нітрону. Це волокно має значну термо- і світлостійкість, високу еластичність. Його добувають із поліакрилонітрилу — продукту полімеризації акрилонітрилу

Слайд 17

Підготували учениці 9-А класу Обуховська Анастасія, Гарник Ірина, Примак Юлія.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Хімія