X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Подорож сторінками науково-популярної книги В. Пустовойта для самих юних хіміків щодо властивостей води

Завантажити презентацію

Подорож сторінками науково-популярної книги В. Пустовойта для самих юних хіміків щодо властивостей води

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

“Планета Океан” (незвичайні властивості звичайної води) Подорож сторінками науково-популярної книги В. Пустовойта для самих юних хіміків

Слайд 2

Слайд-презентацію підготувала Каючкіна К.

Слайд 3

Я хочу розповісти вам про воду, її цікаві властивості та значення

Слайд 4

Чарівний дарунок космосу Учені не мають одностайної думки про походження води на нашій планеті, але більшість вважає, що вода має космічне походження. Вважається, що водообмін Землі з Космосом триває й нині: у верхніх шарах атмосфери молекули води розкладаються. Водень відлітає в космічний простір, а кисень збагачує атмосферу планети. Але водночас молекули води заносяться на Землю разом із космічним пилом. Сріблясті хмари, які утворюються на висоті 67-97км, - це часточки космічного пилу, вкриті льодовою оболонкою.

Слайд 5

Дивовижні пригоди молекул води Отже будь-яка молекула Н2О могла зазнати багато пригод: народившись у космосі, потрапити на Землю, де в первісному океані зародилося життя; брати участь у біохімічних перетвореннях усіх живих істот; її міг випити з мезозойського озера динозавр; вона могла ковзнути повз каравелу Колумба чи допомогти провернути гігантські турбіни Дніпровської ГЕС; після дощу піднятись в атмосферу і розкластись на водень і кисень…

Слайд 6

Температурний ефект Яка температура кипіння води всі знають: +100°С. Але за розрахунками вчених вода мала б плавитися при -95°С, а кипіти – при -65°С, тобто на Землі вона могла б існувати лише у вигляді водяної пари і хіба що в Антарктиді випадати у вигляді дощу! Секрет в тому, що молекули води притягуються одна до одної, утворюючи ланцюжки; вони постійно рвуться і утворюються знову. Вчені вважають, що це одна з причин дивовижних властивостей води.

Слайд 7

Магнітна вода Вода, опромінена магнітним полем, набуває дивовижних властивостей. Змінюються її температура кипіння, поверхневий натяг, електропровідність, різко зростає здатність розчиняти різноманітні речовини. Лікарі в одній із клінік Санкт-Петербургу за допомогою магнітної води виводять каміння з нирок та жовчного міхура. Рослини, які поливають нею, швидше ростуть і краще плодоносять.

Слайд 8

Магнітна вода чекає своїх дослідників Але найцікавіше те, що на властивості магнітної води впливають… пори року. Виявилося: бетон, виготовлений на магнітній воді в січні, на 60% міцніший від виготовленого на звичайній, у жовтні – на 40%, у вересні – на 22%, в травні – лише на 3%. Можливо, це якось пов'язане з відстанню Землі від Сонця, отже з силою дії його магнітного поля? Одне слово, секретів у магнітної води ще чимало.

Слайд 9

“Срібна” вода З сивої давнини відомо, що срібло має знезаражувальні властивості. Відтоді срібна вода застосовується в медицині. У 1930 році український академік Л. А. Кульський сконструював іонатор, який збагачував воду йонами Аg. Електричний струм пропускали через срібні електроди, опущені в воду. Анод при цьому розчиняється а вода збагачується. Ця вода набувала просто дивовижних цілющих властивостей: гоїла гнійні рани, виразки шкіри і стравоходу, опіки, запалювальні процеси очей і носоглотки, навіть дизентерію. Іонатор Кульського широко використовували у фронтових госпіталях Великої Вітчизняної війни.

Слайд 10

Хоч ножицями ріж Цікавих властивостей надають воді сполуки Силіцію. Сам кремній, як і срібло, здатний убивати мікроби. 100 грамів кремнію можуть очищувати басейн з водою більше року… Якщо 9 частин води змішати з 1 частиною силікатної кислоти, то утвориться суха вода. Інша сполука Силіцію робить воду схожою на гуму – хоч ножицями ріж.

Слайд 11

Живе – то одухотворена вода Чи знаєте ви, що половина води всіх річок Землі міститься в живих організмах? У тілі людини її до 65%. У рослинах – до 80%. У водоростях – 98%. Це завдяки тому, що вода – універсальний розчинник, усі рідини організму є водними розчинами. Вже було зазначено, що життя зародилося у воді. До цього можна додати, що й розвивається воно лише у водних розчинах.

Слайд 12

Наслідок еволюції Є багато наукових фактів, які видаються людині неймовірними. Один з них це хімічний склад крові, адже кров людини і тварин має майже однаковий склад з морською водою. В таблиці наведено порівняльний вміст у % деяких хімічних елементів у крові людини та морській воді Вчені вважають, що цей факт свідчить про те, що життя зародилося в океані. Кров Морська вода Са 0,8 1,2 Na 30,0 30,6 К 1,8 1,1

Слайд 13

Створити мінеральну воду штучно не вдається Розбіжності незначні але достатні, щоб кров не можна було замінити морською водою (такі спроби робилися під час другої світової війни) Цікаво, що досі не вдалося створити ні штучну кров, ні штучну морську чи мінеральну воду. Риби у штучній морській воді гинуть, штучна мінеральна вода не має цілющих властивостей, а штучна кров зупиняє серце піддослідних тварин. Чому? Це питання ще чекає свого розв'язання.

Слайд 14

Чи існує на світі жива вода? В казках часто розповідається що десь є у світі цілюща жива вода. А чи знаєте ви що цілющою може бути тала вода. Хочу ознайомити вас з результатами такого дослідження: одну групу курей напували звичайною водою, а іншу такої ж чисельності – талою. Перша знесла за цей час 272 яйця, друга – 538. І таких дослідів провели чимало. Вони засвідчили: тала вода збільшує не тільки несучість курей, а й приріст молодняку у свійських тварин, підвищує у 1,5 – 2 рази врожайність сільськогосподарських культур…

Слайд 15

Еліксир молодості Але найдивовижніше те, що вона справляє омолоджуючий вплив на організми як тварин, так і людей. Протягом 3 місяців 25 пацієнтів клініки Томського медінституту за спеціальною схемою давали пити талу воду. У них не лише поліпшився обмін речовин, а й зменшився вміст холестерину в крові, а це саме та речовина, яка спричиняє більшість серцево-судинних захворювань. Існує багато гіпотез, які пояснюють властивості талої води, але точна відповідь не відома.

Слайд 16

Вода – знайома незнайомка Вода – загадкова речовина. Сьогодні ви дізналися про деякі її дивовижні властивості. Але це тільки невелика частинка тих загадок, що таїть ця, нібито добре нам знайома, речовина.

Слайд 17

Шукати відповіді на питання, які ставить вода, нам – молодим!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Хімія