Органічні речовини живих організмів. Малі органічні молекули та макромолекули
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
1. Які елементи трапляються в живих організмах частіше, ніж у сполуках неживої природи? 2. Які функції в живих організмах виконує вода? 3. Навіщо живим організмам потрібні мінеральні речовини?
Білки Молекули білків утворенні з амінокислот В молекулах беруть участь лише α-амінокислоти. Для утворення білків живі організми використовують 20 амінокислот.
Незамінними амінокислотами є валін, лейцин, ізолейцин, треонін, лізин, метіонін, фенілаланін, триптофан
Моносахариди Моносахариди Функції Тріози (C3H6O3) Відіграють важливу роль проміжних продуктів у процесах дихання і фотосинтезу Тетрози (C4H8O4) У живих організмах трапляються рідко, переважно в деяких прокаріотів
Моносахариди Моносахариди Функції Пентози (C5H10O5) Входять до складу нуклеїнових кислот, беруть участь у синтезі деяких коферментів, полісахаридів та макроергічних сполук (АМФ, АТФ тощо), у процесі фотосинтезу Гексози (C6H12O6) Є джерелами енергії, яка вивільняється під час реакцій окиснення в процесі дихання, входять до складу оліго- та полісахаридів
Моносахариди Моносахариди Функції Гептози (C7H14O7) У рослин з родини Товстянкові відіграють важливу роль як один із проміжних продуктів фотосинтезу
Нуклеїнові кислоти Нуклеїнові кислоти складаються з окремих нуклеотидів До складу РНК входять аденін (А), гуанін (Г), урацил (У) та цитозин (Ц), а до складу ДНК — аденін (А), гуанін (Г), тимін (Т) та цитозин (Ц).
Лабораторна робота Визначення деяких органічних речовин та їхніх властивостей Мета: ознайомитися з методами ідентифікації деяких органічних речовин, що входять до складу живих організмів, та властивостями цих речовин. Обладнання й матеріали: олія, 0,1%-й розчин крохмалю, пробірки, піпетки, воронка, вода, очищений гас або бензин, розчин Люголя.
Хід роботи 1.Налийте у пробірку 2 мл розчину крохмалю й додайте кілька крапель розчину Люголя. Уміст пробірки перемішайте. Комплексна сполука, яку іод зі складу розчину Люголя утворив із крохмалем, має надати розчину синього забарвлення. 2. Нагрійте суміш у пробірці на водяній бані чи в посудині з гарячою водою. Підвищення температури руйнує сполуку Іоду та крохмалю та знебарвлює розчин. Результати спостережень запишіть у зошит. 3. Помістіть у дві пробірки 0,5 мл олії та додайте в одну пробірку 5 мл води, а в другу — 5 мл очищеного гасу або бензину. 4. Уміст пробірок енергійно струсніть або перемішайте. 5. Через одну хвилину відмітьте, що можна спостерігати в кожній із пробірок, і запишіть результати в зошит. 6. Зробіть висновок, у якому вкажіть, з якими способами ідентифікації органічних речовин ви ознайомилися та які властивості досліджуваних речовин ви спостерігали.
Схожі презентації
Категорії