X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Кристалогідрати. Кристали та їх вирощування

Завантажити презентацію

Кристалогідрати. Кристали та їх вирощування

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Девіз: «Просто знати – це не все. Знання потрібно використовувати» Й.Гете

Слайд 2

Слайд 3

Як утворюються кристалогідрати? А чому ти, купрум два сульфат, Став блідий, немов вапняк? Це вогонь так постарався, Що з красою я розстався. Додаси мені води – Стану синім назавжди. 1. Кристалічний купрум(ІІ) сульфат. 2. Розчин купрум(ІІ) сульфату містить гідратовані йони Купруму(ІІ). 3. Випарювання водного розчину купрум(ІІ) сульфату. 4. Мідний купорос (купрум(ІІ) сульфат, пентагідрат)

Слайд 4

При розчиненні у воді проходить дисоціація CuSO4 Cu2+ і SO4 2- і гідратація йонів аквакомплекс – голубого кольору Аніони погано гідратуються: гідратовані сульфат-йони безбарвні Ці йони і утворюють кристалогідрат мідний купорос СuSO4 • 5H2O - кристали голубого кольору.

Слайд 5

Застосування кристалогідратів СаSO4 • 2H2O – гіпс, кальцій сульфат, дигідрат. Використовують: у будівництві (штукатурка), для виготовлення художніх виробів (ліпки, статуетки), медицині (гіпсові пов’язки).

Слайд 6

Залізний купорос, ферум (ІІ) сульфат, гептагідрат. Використовують: для боротьби з шкідниками сільського господарства, приготування чорнил, мінеральних фарб. NiSO4 • 7H2O – нікол (ІІ) сульфат, гептагідрат. Використовують для нікелюванння металів.

Слайд 7

Слайд 8

Мідний купорос, купрум (ІІ) сульфат, пентагідрат. Найбільш поширений кристалогідрат через широке його застосування: у сільському господарстві, для боротьби з хворобами і шкідниками сільськогосподарських рослин, в будівництві, дезінфекція стін від грибків. в промисловості: виробництво штучних волокон, органічних барвників, мінеральних фарб. в гальванопластиці - одержання копій

Слайд 9

Поради городникам Бордоська рідина – суміш розчинів мідного купоросу і свіжоприготовленого вапняного молока (гашеного вапна), застосовують для обприскування рослин і дерев як фунгіцид проти грибкових захворювань. Активним довгодіючим компонентом цієї суміші є нерозчинена сполука Cu. В яких масових співвідношеннях слід взяти вихідні речовини, щоб виготовлена суміш не містила їх в надлишку і негативно впливала на розвиток рослин і в якій послідовності їх змішувати.

Слайд 10

На допомогу ветеринарам У ветеринарії для лікування тварин як проносний засіб використовують розчин з масовою часткою натрій сульфату 6 %. Яку масу кристалогідрату натрій сульфат, декагідрату і який об’єм води треба взяти щоб приготувати 2 кг такого розчину

Слайд 11

Мінерал трона Na2CO3 ∙ NaHCO3∙2H2O

Слайд 12

Вирощування кристалів

Слайд 13

Вирощування кристалу

Слайд 14

Вирощування монокристалу

Слайд 15

Вирощування кристалів з цукру

Слайд 16

Які речовини можна використати для вирощування кристалів? - Найбільш поширені: натрій хлорид; мідний купорос; галуни а) алюмокалієві K Al(SO4)2 • 12H2O б) хромокалієві K Сr(SO4)2 • 12H2O - Менш поширені: калій біхромат K2Cr2O7; калій хромат K2CrO4; ферум (ІІ) сульфат, гептагідрат Fe SO4 • 7H2O; червона кров’яна сіль K3[Fe(CN)6]; жовта кров’яна сіль K4[Fe(CN)6]; цукор C12H22O11. Ці йони і утворюють кристалогідрат мідний купорос СuSO4 • 5H2O - кристали голубого кольору.

Слайд 17

Як ми використали вирощені кристали? Як прикраси виробів, виготовлених на уроках трудового навчання.

Слайд 18

Скочив котик, сів на плотик Миє ротик і животик Він прикрашений й чистенький Гарний Мурчик мій маленький.

Слайд 19

В мене довгий хоботок, З квіт збираю я пилок. Ще яскраві крильця маю Безтурботно я літаю.

Слайд 20

Живу я там, де вічний лід Люблю я рибу на обід. В кожусі білому завжди Виходжу часто я з води.

Слайд 21

Величезний цей хижак На людей наводить жах. Проживає в річці Ніл Небезпечний…

Слайд 22

“Королева України”

Слайд 23

Підсумки заняття Кристалогідрати – це кристали Найвідоміший кристалогідрат – … Де його використовують – … Кристали – це тверде тіло … Найцікавіше на уроці для мене було …

Слайд 24

«Хімія – це країна чудес, де приховане людське щастя» Д.І.Менделєєв

Слайд 25

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Хімія