X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Хімічні явища в побуті

Завантажити презентацію

Хімічні явища в побуті

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Хімічні явища в побуті Підготувала: Клімарчук Ангеліна учениця 7-Б класу

Слайд 2

Мета проекту: Створити ілюстрацію ролі хімії в повсякденному житті; Сприяти формуванню власної позиції щодо місця хімії в побуті. Завдання проекту: Представити список хімічних явищ у побуті,сформувати суть хімічних явищ та їх властивості.

Слайд 3

-коротко про головне- Що таке хімічні явища? Хімічними називають такі явища, внаслідок яких відбувається зміна хімічного складу вихідних речовин. Хімічні явища називаються хімічними перетвореннями, або хімічними реакціями. При хімічних реакціях вихідні речовини перетворюються в інші речовини, які виявляють інші властивості.

Слайд 4

Властивості хімічних явищ: поглинання або виділення теплоти; зміна забарвлення реакційної суміші; утворення або розчинення осаду; виділення або поглинання газу; поява або зникнення запаху; виділення світла (світіння). -коротко про головне-

Слайд 5

Навколишній світ , при всьому його багатстві і різноманітті, живе за законами . які досить легко пояснити за допомогою таких наук, як фізика та хімія. і навіть в основі життєдіяльності такого складного організму, як людина, лежить не що інше як хімічні явища і процеси.У побуті ми практично щоденно зустрічаємося з продуктами хімічної промисловості та з хімічними процесами.

Слайд 6

ПЕРШІ ХІМІЧНІ ЯВИЩА В ПОБУТІ Тільки-но людина навчилася розпалювати та підтримувати вогонь, вона одержала можливість здійснювати хімічні перетворення деяких речовин. Ці перетворення могли бути результатом горіння або спричинятися теплом, що виділялося під час горіння. М’ясо можна було зварити, і воно змінювало колір, смак, ставало м’якшим.

Слайд 7

Приклади хімічних явищ у побуті випалювання цегли, виробництво цементу, покрівельних матеріалів для будинків; виробництво волокон, фарбування тканин для одягу; попередження псування продуктів харчування; приготування смачної їжі;

Слайд 8

Хімічний процес можна спостерігати в будь-якому салоні краси - це фарбування волосся фарбою, мелірування, колорування і так далі. Препарат вступає в реакцію з волоссям, внаслідок чого пасма набувають нового колір. В основі процесів, постійно діючих всередині людини, наприклад, травлення, також лежать хімічні реакції.

Слайд 9

Прання з використанням миючих засобів, відбілювання тканини, жарка м'яса і овочів, прокисання молока, бродіння виноградного соку - також приклади хімічних реакцій в звичайному житті. Велика кількість продуктів харчування, взаємодіючи довгий час з киснем, псується, утворюючи шкідливі для людей речовини з неприємними запахами.

Слайд 10

Багато хто до цих пір в господарських цілях користуються вапном. Так ось її гасіння - безсумнівно, хімічний процес, як і затвердіння цементу і алебастру, горіння різних видів палива, потемніння прикрас зі срібла. Корозію металу можна сміливо віднести в цей же розряд. Під впливом вологи на металі з часом з'являється іржа - нова речовина. Такий фахівець, як зварювальник, щодня в своїй роботі стикається з хімічними явищами і процесами - зварювання металу.

Слайд 11

Хороша господиня знає яку шкоду приносить пральній машині накип і намагається з нею боротися.  Освіта накипу є хімічний процес.  Неприємний запах в холодильнику зникне, якщо в нього помістити гранули одного із з'єднань силіцію (наприклад, силікагель). Ця речовина поглинає молекули різних речовин, не руйнуючи їх. Ті, хто користується цим чудовою властивістю - використовує хімію і її можливості на благо домашнього господарства. Навіть в кулінарії можна зустріти хімічні процеси - шипіння при змішуванні соди і оцту, бродіння дріжджів, при додаванні до них теплого молока і цукру.

Слайд 12

Ще одним яскравим прикладом хімічного явища є заварювання чаю. Окремі листки чаю, нагріті кип'ятком, змінюють свої властивості, в результаті змінюється і склад води: вона набуває інший колір, смак і властивості. Отже, утворюється нова речовина.

Слайд 13

А це хімічне явище - **помічник випічки** Гасіння соди оцтом. Коли мама гасить соду в ложці оцтом, відбувається ось така реакція: NaHCO3 + CH3COOH = CH3COONa + H2O + CO2. Отриманий в її результаті вуглекислий газ прагне покинути тісто – і тим самим змінює його структуру, робить пористим і пухким. До речі, можете розповісти мамі, що гасити соду зовсім не обов’язково – вона і так прореагує, коли тісто потрапить у духовку. Реакція, правда, буде проходити трохи гірше, ніж при гасінні соди. Але при температурі від 60 градусів (а краще 200) відбувається розкладання соди на карбонат натрію, воду і все той же вуглекислий газ. Правда, смак готових пирогів і булочок може виявитися гірше.

Слайд 14

На кінець пропонуємо переглянути цікаве відео з хімічними реакціями…

Слайд 15

Висновок: Знання про хімічні явища в побуті кожному з нас знадобляться в подальшому щоденному житті, щоб запобігти швидкому псуванню продуктів, спекти смачну випічку, пофарбувати тканини, звільнити чайник від накипу, очистити одяг від невідомих плям… Тому ця інформація не просто дуже цікава, а й корисна і необхідна.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Хімія