X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Фізичні та хімічні явища. Хімічні реакції та явища, що їх супроводжують

Завантажити презентацію

Фізичні та хімічні явища. Хімічні реакції та явища, що їх супроводжують

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Фізичні та хімічні явища. Хімічні реакції та явища, що їх супроводжують

Слайд 2

Згадати матеріал, вивчений у курсі «Природознавство» 1)Як називають процеси, що відбуваються в природі й у світі? 2)Які бувають явища? Наведіть приклади таких явищ, що відбуваються навколо нас щодня. 3)А тепер пригадаймо, які явища належать до фізичних. 4)Які явища належать до хімічних?

Слайд 3

Приклади хімічних явищ

Слайд 4

Приклади фізичних явищ

Слайд 5

Слайд 6

Демонстрація 1 Візьмемо шматок мідного дроту і виготовимо спіраль. Яке це явище? Чому? Прожарюємо дріт у полум’ї спиртівки, він почорнів. Яке це явище? Чому?

Слайд 7

Зміни, що відбуваються з речовиною внаслідок хімічних явищ, описуються хімічними реакціями. Які умови необхідно створити, щоб почалася хімічна реакція? За якими ознаками можна судити про протікання хімічних реакцій? Умовний запис хімічної реакції:

Слайд 8

Опорна схема уроку

Слайд 9

Демонстрація 2 Візьмемо шматочок крейди CaCO3 й додамо трохи хлоридної кислоти HCl. Що спостерігаємо? Це одна з ознак хімічної реакції. Записуємо рівняння, що описує цю хімічну реакцію. CaCO3 + 2HCl→CaCl2 +H2O+CO2↑ Газоподібну речовину відзначаємо знаком ↑. В опорній схемі запишіть ознаку хімічної реакції - виділення газу.

Слайд 10

Демонстрація 3 До розчину натрій сульфату додали кілька крапель барій хлориду. Випадає білий осад. Яка ознака хімічної реакції? Запишемо до опорної схеми. Умовний запис хімічної реакції: BaCl2+Na2SO4→2NaCl + BaSO4↓

Слайд 11

Демонстрація 4 До розчину їдкого натру додаємо дві краплі фенолфталеїну. Що спостерігаємо? Потім по краплинах додаємо розчин хлоридної кислоти. Що спостерігаємо? Яка ознака хімічної реакції? Записуємо до опорної схеми. Записуємо рівняння: HCl +NaOH→NaCl +H2O

Слайд 12

Демонстрація 5 До розчину NH4OH (амоній гідроксиду) по краплинах додаємо розчин їдкого натру, з’являється запах амоніаку. Яка ознака реакції? Записуємо до опорної схеми. Демонстрація 6. Тепловий ефект Яка ознака реакції? Записуємо до опорної схеми.

Слайд 13

Демонстрація 7 До розчину купрум(II) сульфату додаємо кілька гранул цинку. Які ознаки хімічної реакції спостерігаємо? Демонстрація 8 До розчину купрум(II) сульфату додаємо по краплинах розчин їдкого натру. Які ознаки хімічної реакції спостерігаємо? Демонстрація 9 Під витяжною шафою демонструємо хімічний вулкан. Описати ознаки хімічної реакції.

Слайд 14

Слайд 15

Слайд 16

Домашнє завдання Прочитати параграф і відповісти на запитання. Творче завдання. Наведіть приклади хімічних реакцій, з якими ви зустрічаєтесь у побуті, й опишіть фізичні явища, що супроводжують їх.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Хімія