X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Чисті речовини й суміші

Завантажити презентацію

Чисті речовини й суміші

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Презентація уроку «Чисті речовини і суміші. Основні способи розділення сумішей» Підготувала: учитель хімії вищої категорії Христинівської спеціалізованої школи І – ІІІ ступенів №1 ім. О.Є.Корнійчука Видай Олена Василівна

Слайд 2

Мета уроку: сформувати поняття чистих речовин і сумішей; навчити відрізняти чисті речовини від сумішей; класифікувати суміші; розкрити значення очищення речовин та формувати навички розділення сумішей.

Слайд 3

Актуалізація знань Бесіда: Чим відрізняються поняття «тіло» та «речовина»? За якими властивостями можна характеризувати тіла й речовини? Які агрегатні стани речовин вам відомі? Чим відрізняються прості речовини від складних? Що таке органічні та неорганічні речовини?

Слайд 4

Завдання: У банках без етикеток знаходяться: крейда, пісок, оцет, кухонна сіль, залізо. Як можна їх розрізнити? Які характерні ознаки дозволяють це зробити?

Слайд 5

Індивідуальне завдання. Із наведеного списку випишіть окремо назви предметів і назви речовин: вода, сіль, стілець, цукор, олівець, сода, цвях, мідь, мідний дріт, склянка, ніж, залізо, алюміній, скло, кусок мила, парафінова свічка.

Слайд 6

Вивчення нового матеріалу Чисті речовини – це речовини, що не містять домішок інших речовин, а лише ті частинки (атоми, молекули), з яких вони утворились. Абсолютно чистих речовин не буває. Речовина вважається чистою, якщо вона містить не більше однієї молекули домішок на 1000 -10000 молекул основної речовини.

Слайд 7

Суміші – це сукупність молекул або чистих індивідуальних речовин. Вони складаються з різних частинок (атомів, молекул) і різних речовин (двох, трьох і більше). У складі будь-яких сумішей речовини зберігають свої властивості.

Слайд 8

Якщо позначити молекули однієї речовини червоним, а іншої - синім, то чисті речовини й суміші можна подати в такий спосіб: а + б = в

Слайд 9

Види сумішей

Слайд 10

Однорідними називаються суміші, в яких навіть за допомогою мікроскопа не можна виявити частинок речовин, що входять до їх складу.

Слайд 11

Неоднорідними називаються суміші, в яких неозброєним оком або за допомогою мікроскопа можна помітити частинки речовин, що входять до їх складу.

Слайд 12

Розділення неоднорідних сумішей

Слайд 13

Слайд 14

Розділення однорідних сумішей

Слайд 15

Слайд 16

Фізкультхвилинка Встаньте, діти, посміхніться, Землі нашій поклоніться За щасливий день вчорашній. І до сонця потягніться. В різні боки нахиліться. Веретеном покрутіться. Раз присядьте, два присядьте. І за парти тихо сядьте.

Слайд 17

Закріплення знань учнів

Слайд 18

Знайдіть виграшні шляхи на поданих схемах: а) чиста речовина, б) суміш а) б) Граніт Залізо Алюміній Мідь Сіль Фарба Морська вода Цукор Пил Сік Спирт Кисень Дистильована вода Повітря Кров Золото Сметана Лимонад

Слайд 19

Слайд 20

Слайд 21

Домашнє завдання Вивчити § 8,9 підручника Коршевнюк Т.В., Баштовий В.І., за заг. ред. Ярошенко О.Г. Природознавство. Виконати завдання після параграфів с. 39-40, 43.

Слайд 22

Дякую за увагу!

Слайд 23

Список використаних джерел Література: Коршевнюк Т.В., Баштовий В.І., за заг. ред. Ярошенко О.Г. Природознавство: підруч. для 5-го кл. загальноосвіт. навч. закл. – К.: Генеза, 2013. – 256 с. (книга трьох авторів). Григорович О.В., Гостинникова О.М., Трушина А.В. Хімія. 7 клас: Розширене календарне планування уроків. – Х.: Веста: Видавництво «Ранок», 2007. – 96 с. (книга трьох авторів). Буринська Н.М. Тестові завдання та вправи з неорганічної хімії. – К.: АТ «ОКО», 1996. – 203 с. (книга одного автора) Інтернет-ресурси: https://docs.google.com/document/d/1fvho5EiFE7-7LiEaqcbU1l6wA_n7vFJpOutGcXbIah8/edit

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Хімія