Аміни, їхній склад, хімічна, електронна будова, класифікація. Аміни як органічні основи. Взаємодія амінів з водою й кислотами, горіння
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Аміни — похідні амоніаку, що утворюються в результаті заміщення атомів Гідрогену на вуглеводневі радикали. Залежно від числа радикалів розрізняють аміни: первинні (R−NH2); вторинні (R−NH−R′); третинні (R−N−R′′).
Властивості амінів як основ (акцепторів протонів) Водні розчини аліфатичних амінів дають лужну реакцію, тому що внаслідок їх узаємодії з водою утворюються гідроксиди алкіламонію, аналогічні амоній гідроксиду. Зв’язок протона з аміном, як і з амоніаком, утворюється за донорноакцепторним механізмом за рахунок неподіленої електронної пари атома Нітрогену.
Окиснення амінів Аміни, особливо ароматичні, легко окиснюються на повітрі. На відміну від амоніаку, вони здатні запалюватися від відкритого полум’я.
1) Обчисліть об’єм метиламіну, що містить 4 % домішок, якщо внаслідок його спалювання виділився азот об’ємом 4,9 л (н. у.). 2) Запишіть рівняння реакцій для здійснення перетворень: Розшифруйте речовини А і Б.
Схожі презентації
Категорії