X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
ЗАМОК ЛЮБАРТА

Завантажити презентацію

ЗАМОК ЛЮБАРТА

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ЗАМОК ЛЮБАРТА ПІДГОТУВАЛА КОЛЯДКО АННА

Слайд 2

Історія Будівництво луцьких замків велося у кілька будівельних періодів, які охоплюють цегляну історію будівництва, до якої на місці цих замків існував дерев'яний дитинець.

Слайд 3

Замок за епохи Вітовта Після смерті Любарта Великим князем стає його син Федір. Але він не мав прав на луцьке князювання, позаяк був сином не першої дружини Любарта. У 1387 р. литовський князь Вітовт разом із сім'єю, князями, боярами осів у Луцьку. З 1392 р. Луцьке князівство переходить до нього навічно [7], в цей же час він став Великим князем литовським. Вітовт надавав великої уваги Луцьку.

Слайд 4

Замок у XVI—XVII ст. Повторне надання Луцьку магдебурзького права у 1497 р. створило нову правову атмосферу.

Слайд 5

Структура замкового суду Судочинство належало до компетенції луцького замкового уряду. Юрисдикція суду поширювалася на повіт, на волинську шляхту, іноді на все воєводство, а в окремих випадках на кілька воєводств.

Слайд 6

Завабудова замків та нові реконструкції Упродовж XVI ст. замкова територія була досить забудованою і містила зовсім мало вільного місця. Люстрації дають опис споруд, які знаходилися на території, описи дворів та їх власників..

Слайд 7

Замок в Російській імперії — нові реалії нової держави Акварель Казимира Войняковського, 1797 Після третього поділу Польщі Луцьк опинився у складі Російської імперії..

Слайд 8

Архітектура Замок Любарта являє собою у плані рівносторонній трикутник із випнутими сторонами і відстанями між вершинами (вежами) 100 м. Висота стін близько 12 м над валом. Товщина сягає до 3 м.

Слайд 9

Сучасне використання На другому поверсі Воротньої вежі розташована виставка «Плитниця», де експонуються старовинні будівельні матеріали, знайдені під час археологічних досліджень.

Слайд 10

Символіка Здавна образ замку використовувався як символ Луцька. Образ мурів присутній на численних печатках, гербах, грошах, значках, поштових листівках.

Слайд 11

Мистецтво Замок завжди приваблював багатьох художників зображати його вежі на своїх роботах. Окрім ілюстрацій у літописах, найранішим зображенням замку вважається ікона св. Ігнатія середини XVIII ст.

Слайд 12

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Геометрія