X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
ОЛЕСЬКИЙ ЗАМОК

Завантажити презентацію

ОЛЕСЬКИЙ ЗАМОК

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

I.Вступ. Розповідь про пам’ятку. II.Опис пам’ятки. 1.Зовнішній вигляд замку. 2. Опис замку зсередини. 3. Споруди, що знаходяться біля замку. III.Кінцівка.

Слайд 3

Клоуз-тест 1. Типи мовлення — ... (розповідь, опис, роздум). 2. Стилі мовлення — ... (художній, публіцистичний, науковий, офіційноділовий, розмовно-побутовий, конфесійний). 3. Архітектура — ... (мистецтво створення (проектування й побудови) споруд). 4. Архітектурні стилі — ... (романський, готика, Відродження, класицизм, бароко, модерн). 5. Пам’ятка історії і культури — ... (предмет культури, що зберігся з давнини).

Слайд 4

Олеський замок – видатна пам’ятка архітектури та історії 13-18ст. Понад шість віків стоїть він на високому пагорбі, свідок багатьох подій, кам'яна сторінка історії. Перша згадка про замок в історичних джерелах припадає на 1327 рік. Уже тоді на стрімкому пагорбі височіла фортеця, стіни якої сягали десятиметрової висоти і були 2,5 м завтовшки. Неважко здогадатися, що збудовано замок раніше.

Слайд 5

ІСТОРИЧНА ДОВІДКА 1241р. монголо-татари знищили літописне городище Плісненськ, що знаходилося за 10 км від Олеська. Ймовірно, що саме втікачі з Плісненська заклали на пагорбі серед важкопрохідних боліт городище, на місці якого виникла давньоруська фортеця. Дослідники вважають, що збудував замок нащадок Данила Галицького, один із синів галицько-волинського князя Юрія Львовича – Андрій чи Лев.

Слайд 6

У середині минулого століття замок відреставрували. В ньому було створено музей-заповідник "Олеський замок" та відділ Львівської картинної галереї. У галереї зібрано понад п'ятсот творів живопису, скульптури, декоративно-прикладного мистецтва Західної України X-XVIII століть. .

Слайд 7

В‘ЇЗНА БРАМА

Слайд 8

ВНУТРІШНЄ ПОДВІР‘Я Дракон над стічною трубою

Слайд 9

Олеський замок також приваблює своїми надзвичайно красивими і інтересними залами. Відомо, що замок мав різних господарів в різний час, тому і інтер’єр, і оздоблення, і вигляд кімнат часто змінювався. В інтер'єрах з'явилися нові каміни та печі, стіни покривали ліпниною, монументальними розписами або штучним мармуром. Кімнати, в залежності від свого призначення, а частіше - від декору, отримували назви. «Портретною» стала називатися кімната, на стіні якої намальовано королівські портрети, «європейською» - плафон якої прикрашала картина «Викрадення Європи»; у «віденській» була велика картина «Битва під Віднем», а «дзеркальна» містила дзеркала.

Слайд 10

Із 70-х років розпочинається історія Олеського замку як музею. До нього звозять різні речі і роблять кілька виставкових залів – скульптури, картин, меблів. У цьому замку всі речі оригінальні, старі. Тут копій немає. Але місцеві тут тільки три речі. Це – двері, портал (різьба по каменю) і розписи на стінах. Решта речей привезено з інших замків.

Слайд 11

Замкові мури з південного боку Замок з півночі

Слайд 12

МОНАСТИР КАПУЦИНІВ Поряд із замком збереглися споруди монастиря капуцинів, який збудували у 1737 році за проектом архітектора Мартина Добравського. Це класичний барочний комплекс будівель, композиційним ядром якого є костьол. З півдня до нього примикає корпус монастиря з келіями на першому та другому поверхах і замкнутим внутрішнім двором. Монастирський двір оточено муром триметрової висоти

Слайд 13

З півдня до нього примикає квадратний у плані (35Х35 м) корпус монастиря з келіями на першому й другому поверхах і замкнутим внутрішнім двором. До вівтарної частини костьолу приєднані капітул - місце збору монахів та закристія. З південної сторони монастир замикається трапезною і кухнею зі студнею.

Слайд 14

Замок св. Антонія в монастирі капуцинів. 1737р. Монастир капуцинів

Слайд 15

Криті галереї замку Східні стіни та в’їзна надбрамна башта

Слайд 16

У дворі монастиря розбито парк. Його територію розділяють доріжки, що йдуть по осі монастиря. Є ставок на, місці якого у минулі часи був фортечний рів. Збереглись кілька надгробків та старовинні скульптури. Кілька років тому тут відбувався конкурс сучасної скульптури "Неоліт 96"- частина експонатів робіт залишилась у парку і радують око відвідувачів.

Слайд 17

Скульптурні зображення в монастирі Парк навколо замку

Слайд 18

Олеський замок є надзвичайно красивим і цікавим. Територія самої будівлі і все шо до неї належить простягається на 14 гектарів. Це трав’янисті галявини, якими можна дивуватись і приглядатись до кожної травинки, бачити красу природи, милуватися нею.. Також сюди входять і багато різних скульптур, які додають до природи щось своє і щось неповторне. А ще там є кілька альтанок, в яких можна відпочити і подихати свіжим повітрям.

Слайд 19

Криницею, яка згадувалась у історичних джерелах в 1511 р., користувалися до 1875р.- тоді вона завалилася й була засипана. Вирубана в мергелі на глибину 42 м, вона існувала так довго, бо була ретельно викладена каменем. Тепер вона одна з найцікавіших місць Олеського замку. Туди люди кидають гроші, надіючись здійснення їхніх бажань і мрій.

Слайд 20

Туристи просто в захопленні від замку. Тому тут їх чимало.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Архітектура