X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Свірзбкий замок

Завантажити презентацію

Свірзбкий замок

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Мальовничий і дуже романтичний замок на півдні Львівщини, дорогою з Перемишлян на Бібрку, захоплює всіх, хто тут побував. Перша письмова згадка про Свірж датується 1427 роком, коли його відвідав польський король Владислав ІІ. Охоронна таблиця на в'їзній брамі повідомляє, що фортецю зведено 1484 року.

Слайд 3

Незважаючи на своє вигідне оборонне розташування - замок розташований на горі Белз і був оточений непрохідними болотами, ставками, біля підніжжя мурів - ровами та звідним мостом - палацовий тип його архітектури навряд чи міг мати серйозне оборонне значення.

Слайд 4

Слайд 5

Згадки про нього зустрічаються в архівних документах з XVI століття (1530 рік), коли він належав шляхетському родові Свірзьких

Слайд 6

Зовні замок зберігся чудово. З небагатьох архітектурних прикрас - грифон над вікном. Це залишки від герба Свірзьких.

Слайд 7

Основний внутрішній двір замку. Фото початку минулого століття і вигляд сьогодні

Слайд 8

Елементи стелі у приміщені замку та обрамлення дверей у вестибюлі

Слайд 9

Вигляд з вікна на господарський дворик з окремим входом. Справа - конюшні

Слайд 10

Ковані двері і старовинний замок

Слайд 11

Біля в’їзду в замок справа - руїни. Це залишки оборонної вежі, ХV ст. Можливо, вона входила в комплекс укріплень. Складена вежа з каменю та цегли, в плані п’ятикутна, двоярусна з входом у західній стіні. В стінах нижнього та верхнього ярусів – стрілчасті віконні пройоми. Споруда збереглася на висоту 6 метрів.

Слайд 12

На території замкового парку зберігся Успенський костьол, 1546 р.. що був дерев’яним в XV столітті, тепер кам’яний; пишається у ренесансному стилі. Підземний хід вів від південного боку замку до Успенського костьолу в замковому парку. Костел датується по напису на північній стіні вівтарного півкола. Слепіння прикрашені ліпленням та геральдичними картушами. Ще в серединні 50 років ХХ ст. в Костьолі можна було розглядати фреску на якій зображалась Марія Єгипетська, що молилась на фоні середньовічного Свіржа

Слайд 13

Прямо від костелу дорога приведе до дерев’яного мосту, який колись стояв над глибоким ровом і був підйомним. Над брамою залишилися герби роду Цетнерів - їм належав замок з XVІІ ст

Слайд 14

Фото воріт замку початку ХХ століття

Слайд 15

У XIX столітті маєтність часто міняла господарів, та зберігалася в цілості. А у XX столітті особливо багато зробив для замку граф Роберт Салянс. Під час Першої світової війни у 1914 році садиба була підпалена російськими військами і згоріла разом з цінностями та бібліотекою. Від замку залишилися лише голі стіни. Проте після війни граф не залишив споруди, а знову почав реставрацію, яка продовжувалась багато років.

Слайд 16

Зараз у замку триває реставрація. Відомо лише, що тут збереглися оздоблений камін, бійниці і величезна криниця посеред двору. Оточений мальовничим озером Свірзький замок найбільше з усіх львівських замків залишає почуття гармонії між архітектурою й природою, співрозмірної довершеності й затишку.

Слайд 17

Недаремно в мушкетерській сазі Г.Юнгвальда-Хількевича Свіржу (Львівщина) дісталася роль Бетюнського монастиря: образ фортеці, що піднімається на пагорбі над велетенським плесом ставків, надзвичайно м'який. З трьох боків вода захищає ренесансну споруду, а з четвертого за оборону відповідають міцні стіни і самотня оборонна башта (можливо, каплиця). Око кіноманьяка її впізнає: це бастіон Сен-Жермен, де чотири мушкетери снідали під ворожими кулями в кінцевій сцені кінофільму.

Слайд 18

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Архітектура