Конус
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Зміст: Визначення; Види конусів; Формули площі й об’єму; Конуси в природі; Конуси в побутовому житті людини; Висновок.
Відрізок, який сполучає вершину конуса з будь-якою точкою кола його основи, - твірна конуса. Усі твірні конуса рівні, оскільки кожна з них дорівнює гіпотенузі трикутника, обертанням якого утворено конус.
Площина, що проходить через твірну конуса і не має з ним інших спільних точок, називається дотичною площиною до конуса. Вона перпендикулярна до осьового перерізу, проведеного через ту саму твірну.
Розгортка бічної поверхні конуса радіуса r із твірною l є сектором радіуса l, довжина якого 2πr. Площу такої розгортки приймають за площу бічної поверхні конуса.
Площа повної поверхні конуса. Sk-? Щоб знайти площу поверхні конуса Sк, треба до площі його бічної поверхні додати площу основи: Sк = πrl + πr2 = πr (r+l)
Площа бічної поверхні зрізаного конуса Площу бічної поверхні зрізаного конуса обчислюють за формулою: S = πl (r1+r2), де r1, r2, l — радіуси його основ і твірна.
Отже, конус — геометричне тіло, отримане шляхом об’єднання всіх променів, що виходять з однієї точки — вершини конуса, і таких що проходять через довільну криву. Має він вершину, має і основу, а якщо покотиться — то по колу знову.
Схожі презентації
Категорії