X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
ЧОТИРИКУТНИКИ Паралелограм та його властивості

Завантажити презентацію

ЧОТИРИКУТНИКИ Паралелограм та його властивості

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ГЕОМЕТРІЯ 8 РОЗДІЛ 1 ЧОТИРИКУТНИКИ Підготувала Лисенко Галина Вікторівна вчитель математики Теклинської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Смілянської районної ради Черкаської області Паралелограм та його властивості ЧОТИРИКУТНИКИ. Паралелограм та його властивості Лисенко Г.В.

Слайд 2

ЗМІСТ 1. Математичний диктант 2. Означення паралелограма 3. Властивості паралелограма 4. Ознаки паралелограма 5. Розв'язуємо задачі з коментарем 6. Розв'язуємо задачі з самостійно 7. Розв'язуємо задачі на побудову 8. Із глибин століть 9. Запам'ятай систематизувати знання учнів про паралелограм та його властивості закріпити уміння і навички використання властивостей при розв’язуванні задач на побудову;знаходження периметра. розвивати логічне мислення, творчі здібності; вміння систематизувати та узагальнювати. виховувати самостійність, уважність, інтерес до предмету, повагу один до одного, виховувати почуття відповідальності, самоконтролю. МЕТА ПАРАЛЕЛОГРАМ ТА ЙОГО ВЛАСТИВОСТІ ЧОТИРИКУТНИКИ. Паралелограм та його властивості Лисенко Г.В.

Слайд 3

1. Чотирикутник – це фігура, яка складається з чотирьох точок…, і чотирьох відрізків … 2. Кожна діагональ розбиває чотирикутник на … трикутники. 3. Кожний чотирикутник має … діагоналі. 4. … і… - діагоналі чотирикутника ABCD 5. … і… - протилежні сторони чотирикутника ABCD. 6. … і … - сусідні сторони чотирикутника ABCD. 7. Вершини чотирикутника ABCD - … 8. Сусідні вершини чотирикутника ABCD … 9. Сума кутів чотирикутника ABCD дорівнює … 10.Периметр чотирикутника ABCD дорівнює … МАТЕМАТИЧНИЙ ДИКТАНТ ЧОТИРИКУТНИКИ. Паралелограм та його властивості Лисенко Г.В.

Слайд 4

СПРОБУЙТЕ ВИЗНАЧИТИ ОСОБЛИВУ ВІДМІН-НІСТЬ ЦИХ ЧОТИРИКУТНИКІВ ВІД УСІХ ІНШИХ ПАРАЛЕЛОГРАМИ НЕПАРАЛЕЛОГРАМИ ЧОТИРИКУТНИКИ. Паралелограм та його властивості Лисенко Г.В.

Слайд 5

Паралелограм- це чотирикутник, у якого протилежні сторони паралельні, тобто лежать на паралельних прямих. А В С D ABCD – паралелограм, AB║CD , BC║AD. ОЗНАЧЕННЯ ПАРАЛЕЛОГРАМА ЧОТИРИКУТНИКИ. Паралелограм та його властивості Лисенко Г.В.

Слайд 6

1. Вкажіть пари внутрішніх різносторонніх кутів і пари внутрішніх односторонніх кутів, вказаних на рисунку. Чи є прямі с і d паралельними, якщо: а) ∠1= 60О, ∠4=120О; б) ∠1=∠4 ; в) ∠3=∠1 2. Відомо, що ∠ D=50О; ∠ С=130О Довести, що ВС ∥ AD. 1 2 3 4 d c 50О 130О АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ В С A D ЧОТИРИКУТНИКИ. Паралелограм та його властивості Лисенко Г.В.

Слайд 7

ВЛАСТИВОСТІ ПАРАЛЕЛОГРАМА ЧОТИРИКУТНИКИ. Паралелограм та його властивості Лисенко Г.В. У паралелограма протилежні сторони рівні У паралелограма протилежні кути рівні. У паралелограма сума кутів, що прилягають до однієї сторони дорівнює 180° Діагональ ділить паралелограм на два рівні трикутники. Діагоналі паралелограма точкою перетину діляться пополам

Слайд 8

ABCD – парале лограм AC і BD перетина ються в точці О AО = ОC, BО = ОD ВЛАСТИВІСТЬ ПАРАЛЕЛОГРАМА ОЗНАКА ПАРАЛЕЛОГРАМА ЧОТИРИКУТНИКИ. Паралелограм та його властивості Лисенко Г.В.

Слайд 9

В Р Задача 2. ∠ 1 = ∠ 2, РС = 5 см, DС = 9см. Знайти периметр паралелограма АВСD. Задача 1. ∠ 1 = ∠ 2, ВР = 3 см, РС=2см. Знайти периметр паралелограма АВСD С D А 1 2 РОЗВ’ЯЗУЄМО ЗАДАЧІ З КОМЕНТАРЕМ ЧОТИРИКУТНИКИ. Паралелограм та його властивості Лисенко Г.В.

Слайд 10

В Р С А D Задача 4°. ∠ 1 = ∠ 2, периметр паралелограма АВСD дорівнює 20 см. АD = 3РС. Знайти АD. Задача 5*. ∠ 1 = ∠ 2, АD = АВ + 2 см, АВ = РС+ 1 см. Знайти периметр паралелограма АВСD. Задача 6**. ∠ 1 = ∠ 2, АР = АВ + 3 см, АD = АР. Периметр паралелограма АВСD дорівнює 26 см. Знайти периметр чотирикутника АРСD. Задача 3. ∠ 1 = ∠ 2, периметр паралелограма АВСD дорівнює 52 см. РС = АD – 8 см. Знайти АD. 1 2 РОЗВ’ЯЗУЄМО ЗАДАЧІ САМОСТІЙНО ЧОТИРИКУТНИКИ. Паралелограм та його властивості Лисенко Г.В.

Слайд 11

Задача 1. Побудувати паралелограм за двома сторонами і кутом між ними. Задача 2°. Побудувати паралелограм за даними діагоналями і кутом між ними. Задача 3*. Побудувати паралелограм за стороною, діагоналлю і кутом між ними. Задача 4**. Побудувати паралелограм за діагоналями і висотою. РОЗВ’ЯЗУЄМО ЗАДАЧІ НА ПОБУДОВУ ЧОТИРИКУТНИКИ. Паралелограм та його властивості Лисенко Г.В.

Слайд 12

Термін “ паралелограм ” походить від об'єднання двох грецьких слів “ паралелос ”- той, що йде поруч, та “ грама ” – риска, лінія. Цей термін першим ввів Евклід Евклід – давньогрецький учений (III ст. до н.е.), «Начала» З ГЛИБИН ІСТОРІЇ ЧОТИРИКУТНИКИ. Паралелограм та його властивості Лисенко Г.В.

Слайд 13

ЗАПАМ'ЯТАЙ! Чотирикутник, у якого протилежні кути рівні Чотирикутник, у якого протилежні сторони паралельні Чотирикутник, у якого протилежні сторони рівні Опуклий чотирикутник Чотирикутник, у якого діагоналі точкою перетину діляться пополам Чотирикутник, у якого дві протилежні сторони рівні і паралельні ПАРАЛЕЛО- ГРАМ ПІДСУМОК УРОКУ ЧОТИРИКУТНИКИ. Паралелограм та його властивості Лисенко Г.В.

Слайд 14

1. М.І.Бурда, Н.А.Тарасенкова. Геометрія підручник для 8 класу загальноосвітніх навчальних закладів -К.:Зодіак-ЕКО, 2008.-240с. 2. Чекова А.М. “Геометрія 7-12 класи”: навчальний посібник, - Х.: Країна мрій,2009.-120с. 3. О.В.Темченко Геометрія. Плани- конспекти уроків Харків .:Світ дитинства, 2004.-250.с 4. О. Гайштут, Г. Литвиненко. Геометрія – це не складно Київ: “Магістр -S”, 1997. 120с. ВИКОРИСТАНА ЛІТЕРАТУРА ЧОТИРИКУТНИКИ. Паралелограм та його властивості Лисенко Г.В.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Геометрія