X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Тихий океан

Завантажити презентацію

Тихий океан

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Тихий океан Підготував Костя Борис

Слайд 2

Географічне положення Тихий океан найбільший за площею: S – 178,7 млн. км2. Води океану омивають береги всіх континентів Землі, крім Африки. В океані нараховують 25 морів. Найбільші: Філіпінське, Коралове, Південнокитайське, Тасманове, Фіджи, Берінгове, Охотське.

Слайд 3

Дослідження океану Жак-Ів Кусто З другої половини XX ст. міжнародні дослідження Тихого океану стають масштабнішими. Спостереження в різних частинах океану ведуть 70 науково-дослідних суден з різних країн світу. В 1964 р. розпочалася Міжнародна програма глибоководного буріння дна Світового океану. Результати досліджень дали змогу розширити знання про будову дна, розвиток морських організмів і переміщення водних мас. У 60-х роках досліджувалися якість води і чинники, що впливають на неї, а також біологічні ресурси, засоби господарського використання ресурсів моря, океанічне дно. 

Слайд 4

Сучасні дослідження Тихого океану  Нині діє кілька міжнародних океанографічних організацій, які об'єднують зусилля вчених різних країн світу, координують їхню роботу з дослідження Світового океану. Це — Міжнародна океанографічна комісія, Міжнародна рада з вивчення морів та ін. На сучасному етапі розвитку суспільства проблема вивчення Тихого океану — одна з найважливіших.

Слайд 5

Рельєф дна океану Рельєф дна океану дуже складний. Для східної частини типові величезні улоговини з рівним чи горбистим рельєфом, серединно- океанічний хребет. Для західної частини характерне поєднання підводних хребтів, глибоководних жолобів, окремих гір, численних островів. Найбільша глибина Тихого океану (і всього Світового океану) 11 022 м в Маріанському жолобі, середня – 3976 м.

Слайд 6

Клімат Океан лежить в усіх кліматичних поясах, крім арктичного. На клімат Тихого океану і прилеглих територій великий вплив мають пасати і західні вітри. Влітку з океану на сушу дмуть змінні вітри - мусони, що мають вплив на клімат південно-східних берегів Євразії. Максимальна кількість опадів на території океану випадає в західній частині екваторіального поясу (до 3000 мм), а мінімальна - в східній (близько 100 мм).

Слайд 7

Клімат і води  Температура води океану +190 С, поблизу екватора +250 С, біля берегів Антарктиди -10 С. У західній частині океану, яка знаходиться під впливом мусонів, виникають тайфуни і урагани. Особливо сильні вітри спостерігаються в південних помірних широтах, максимальна висота хвиль близько 25 м.

Слайд 8

Океанічні течії У Тихому океані течії утворюють два кільця. Північне – течії Північну Пасатну, Куросіо, Північнотихоокеанську, Каліфорнійську, які рухаються за годинниковою стрілкою. Південне кільце включає течії Південну Пасатну, Східноавстралійську, Західних вітрів, Перуанську. Це кільце течій рухається проти годинникової стрілки.

Слайд 9

Флора і Фауна  Флора і фауна Тихого океану неймовірно багата і різноманітна. За кількістю видів Тихий океан перевершує інші океани. Тварини і бактерії населяють всю товщу вод і дно океану. Найрясніше розвивається життя в зоні шельфу і особливо біля самих берегів на малих глибинах, де всіляко представлені флора бурих водоростей і багата фауна молюсків, черв'яків, ракоподібних, голкошкірих і ін. організмів.

Слайд 10

Біологічні ресурси В океані мешкає понад 2000 видів риб. Саме з Тихого океану людство отримує понад половину світового вилову риби: минтаю, оселедця, скумбрії, лосося, сайри та інші.

Слайд 11

Органічний світ океану В океані мешкає багато видів акул

Слайд 12

Велика кількість планктону приваблює найбільших тварин на Землі - китів

Слайд 13

Мешканці океану Зелена черепаха Довголова морська черепаха Оливкова морська черепаха Шкіряста черепаха

Слайд 14

Морський котик

Слайд 15

Сивуч

Слайд 16

Калан Морський лев

Слайд 17

Синій кит (завдовжки до 33 м, вагою 160 т) (завдовжки 15 м) Китова акула

Слайд 18

Манта (вагою до 200 кг) Електричний скат Інша назва «велетенський морський диявол»

Слайд 19

Моллюски

Слайд 20

Слайд 21

Камчатский краб кальмар

Слайд 22

Кінець

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Географія