X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Тихий океан – найбільший океан Землі

Завантажити презентацію

Тихий океан – найбільший океан Землі

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Бліцопитування 1) Що називають Світовим океаном? 2) Яка частина об'єму гідросфери припадає на Світовий океан? 3) Який з океанів найбільший за площею? Найменший? 4) Як називається найглибша западина Світового океану? 5) Яке значення має Світовий океан для людини? 6) Які елементи рельєфу дна океану вам відомі?

Слайд 3

1. Ознайомлення з планом вивчення океанів. 2. Географічне положення та розміри Тихого океану. 3. Історія дослідження океану. 4. Особливості будови дна океану. 5. Клімат Тихого океану. 6. Властивості океанічних вод Тихого океану. 7. Органічний світ Тихого океану. 8. Ресурси Тихого океану. 9. Екологічні проблеми Тихого океану. План урока

Слайд 4

План вивчення океанів 1) Географічне положення океану. а) Положення щодо екватора, нульового меридіана, материків та інших океанів. б) Особливості берегової лінії: моря, затоки, протоки, остро ви. 2) Геологічна будова та рельєф дна океану. а) Особливості геологічної будови океанічної улоговини. б) Літосферні плити та основні форми рельєфу дна. в) Середні та максимальні глибини. 3) Клімат. а) Кліматичні пояси. б) Основні типи клімату. 4) Властивості океанічних вод. а) Температурний режим поверхневих вод. б) Солоність води та її розподіл. в) Течії в океані. 5) Органічний світ. 6) Ресурси океану, їх використання та збереження.

Слайд 5

Географічне положення та розміри Тихого океану Тихий океан — найбільший та найглибший серед океанів нашої планети. Площа Тихого океана становить 178,7 млн км². Він займає 1/3 поверхні Землі, а його об'єм більший за об'єм усіх інших океанів разом. Тихий океан простягається із заходу на схід на 19 тис. км , а з півночі на південь — на 16 тис. км. Він має овальні обриси, дещо витягнутий із північного заходу на південний схід і найбільш широкий між тропіками.

Слайд 6

Завдання За картами атласу визначте: а) береги яких материків омиває Тихий океан; б) характер берегової лінії материків. в) якими протоками Тихий океан спо лучається з іншими океанами? Де проходять умовні межі між ними? г) Які моря утворилися поблизу материків? Якими островами вони відокремлені від Тихого океану?

Слайд 7

Історія дослідження Васко Нуньес де Бальбоа Фернандо Магеллан

Слайд 8

Особливості будови дна океану Дно океану має складну геологічну будову. Значна частина Тихого океану розташована на одній літосферній плиті, яка взаємодіє з іншими плитами. До зон їх взаємодії прилягають глибоководні жолоби та острівні дуги. Із системою глибоководних жолобів і гірських споруд на материках і островах, які оточують океан, пов'язаний майже безперервний ланцюг діючих вулканів, які утворюють Тихоокеанське «Вогняне кільце».

Слайд 9

Завдання Знайдіть на карті та назвіть найбільші серединно-океанічні хребти та океанічні улоговини.

Слайд 10

Найбільша глибина 11022 м Маріанский жолоб

Слайд 11

Клімат Тихого океану Переважна частина Тихого океану лежить в екваторіальному, субеква торіальних і тропічних поясах. Температура повітря в цих районах коливається від +16 до +24 °С. На півночі океану взимку вона опускається нижче 0 °С, а поблизу берегів Антарктиди така температура тримається і в літні місяці. У тропічних широтах над океаном панують пасати, у помірних — західні вітри, а біля берегів Євразії утворюються мусони. Найбільш сприятливий клімат в екваторіальних широтах океану. Температура повітря становить близько +25 °С і майже не змінюється протягом року.

Слайд 12

Властивості океанічних вод Тихого океану Висота хвилі може сягати до 50 м

Слайд 13

Органічний світ Тихого океану

Слайд 14

Флора Тихого океана

Слайд 15

Фауна Тихого океана (підводна)

Слайд 16

Ламінарія

Слайд 17

Ресурси Тихого океану

Слайд 18

Екологічні проблеми Тихого океану Унаслідок інтенсивного промислу за останні роки запаси багатьох найважливіших риб зменшилися до крайньої межі. Забруднення океану нафтопродуктами призводить до утворення на поверхні води нафтової плівки, яка не пропускає сонячних променів та порушує газообмін між океаном та атмосферою і, найстрашніше, ця плівка потрапляє на пір'я птахів, шкіру тварин, вкриваючи їх суцільним шаром, унаслідок чого відбувається масова загибель живих організмів.

Слайд 19

Запитання 1) Які основні течії формуються в Тихому океані? 2) Чому рослинний і тваринний Світ Тихого океану вирізняється великим багатством і різноманіттям? 3) Які мінеральні ресурси видобувають у Тихому океані? 4) Які наслідки для природи Тихого океану має господарська діяльність людини в його акваторії та на узбережжях?

Слайд 20

ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ 1) Опрацюйте відповідний параграф підручника. 2) Охарактеризуйте одну з течій Тихого океану (за вибором) за планом: а) у якій частині океану протікає; б) напрямок течії; в) тепла чи холодна; г) поблизу яких материків та островів про ходить; д) як впливає на природу узбережжя. 3) Прокладіть на контурній карті Тихого океану маршрути уяв ного плавання: а) туристичного судна; б) науково-дослідної ек спедиції. Підготуйте усний опис цих маршрутів.

Слайд 21

Слайд 22

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Географія